Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lányok, számotokra melyik foglalkozás a vonzóbb egy férfiban (ha egyébként tetszik a férfi)?
(1) Stratégiai menedzser egy vezérigazgató csapatában nagy multinál, önálló döntési jogkör nélkül, de nagyvállalati projekteket vezetve, üzleti végzettségekkel
(2) Vezető programozó egy nagy multi mesterséges intelligencia osztályán, matematikus-statisztikus végzettséggel
#27: "A menedzser is a saját útját járja ki."
A nagy lótúrót. Neki mindig másnak (a cégnek) az érdekeit kell elsősorban figyelembe venni, ez az elsődleges szempont, amit ő kitalál, az csak ez után következhet fontossági sorrendben. Mások által megépített keretrendszerben működik, annak minden beépített biztonsági moduljával együtt. Szóval ne hazudozz itt nekem.
Egyébként is én nem út "kijárásáról" (ez egyébként mit jelent?), hanem "kitaposásáról" írtam. Az teljesen más, ha valaki a nulláról kezdve teljesen a saját szempontjai alapján, külső segítség nélkül dolgozik.
#27: "Persze ha milliárdos vállalkozókról beszélünk, az más kérdés. Az valóban nagy hal."
Nekem meg pont az nem kéne, köszike. Előző voltam.
31. "Neki mindig másnak (a cégnek) az érdekeit kell elsősorban figyelembe venni, ez az elsődleges szempont, amit ő kitalál, az csak ez után következhet fontossági sorrendben."
A vállalkozó meg csak a pénz szagára mozdul, különben éhenhal. Arra megy, amiért fizetnek. Ha kell, falapokat fűrészel, ha kell, akkor kecskesajtot gyárt.
A nagyvállalati stratégia ellenben százmilliárdokat mozgat. Nem egyedül, hanem csapatban. Ha van vállalati részvénye, akkor mint tulajdonos is a saját zsebére dolgozik, ha nincs, akkor csak a prémiumért. De ugyanazt csinálja, csak sokkal nagyobban, mint egy vállalkozó. Más jellegű a kettő, de nem könnyebb vagy nehezebb. Csak más. A vállalkozónak a potenciális vevőket kell meggyőznie, a menedzsernek pedig a vezérigazgatót, igazgatói tanácsot vagy területi igazgatókat az ötletéről. Más típusú a két munka.
De megértem, ha neked a vállalkozó tetszik, nem vagyunk egyformák.
29. "Engem az érdekel, hogy ami nem egyértelmű, az mit takar. Az ilyen stratéga, koordinátor, manager mi a pöcsömet csinál, mert nem ugyanazt szokták, de olyan mencin hangzik."
A stratéga az vállalati stratégiát csinál. Mondjuk például a Mercedes központi stratégiáján ülsz, és kellene készítened egy stratégiát a következő 3-5 évre. Támad a Tesla, az embere egyre több elektromos autót vesznek. Mi legyen? Kezdjünk el gyártani mi is elektromos autót? És mi legyen a benzines, dízeles autókkal? Gyártsunk több egyterűt, vagy inkább kisebb modelleket, vagy esetleg dzsipet, buszt, tankot? Jön mindjárt a Tesla Cybertruck, az lesz a menő kocsi, mit lépjen erre a Mercedes? Csináljunk mi is ilyesmi járgányt? És amúgy hogyan lehetne még növekedni? Építsünk elektromos infrastruktúrát? Önvezető autót? Telepítsük át a gyárat Kecskemétről Kijevbe ha véget ér a háború? Vegyünk meg esetleg egy másik autógyárat? Vagy gyártsunk elektromos kerékpárt? Városi buszokat? stb. stb. Vegyünk meg pár céget, pl. a Bose-t hogy jobb hangszerünk legyen? Lépjünk stratégiai partnerségre a Samsunggal és készítsünk közös platformot? Legyen internet és TV minden autóban? stb. stb.
-- mert a Vezérigazgató, a Board és a részvényesek ezt kérdezik tőled nap mint nap, és erre kell választ adnod. Egy-egy témára rászáll egy kisebb, pár fős projektcsapat, és tesz egy javaslatot.
#33: "De megértem, ha neked a vállalkozó tetszik,"
Ez is hazugság. Nekem a hivatását magas szinten művelő, tehetséges, másoktól csak nagyon közvetve "függő" ember tetszik.
Jó lenne, ha befejeznéd olyan dolgoknak a számba adogatását, amelyeket sohasem állítottam. Nagyon arrogáns húzás részedről.
35. Neked miért jön ilyen könnyen a szádra a “hazugság” szó? 🧐
“Nekem a hivatását magas szinten művelő, tehetséges, másoktól csak nagyon közvetve "függő" ember tetszik.”
Nem tudom, ez alatt mit értesz, de az általam szavazásra bocsátott foglalkozásokra mind illik az, hogy a hivatását magas szinten művelő, tehetséges emberek. Az meg, hogy mit jelent másoktól függeni, teljesen értelmetlen feltétel. Mindenki függ másoktól. A “független” értelmiségiek és művészek függenek a legjobban szinte mindenkitől, a vállalkozók valami egészen elképesztő módon függenek nem csak a saját vevőiktől, de még a saját beosztottaiktól, a munkaerőpiactól, az adószabályoktól stb. is, a nagyvállalati menedzserek pedig szintén függenek a főnökeiktől, beosztottaiktól, az egész szervezettől. Aki meg nem dolgozik, függ attól, aki eltartja. Úgyhogy nem értem, ki tetszene akkor neked.
#36: "Neked miért jön ilyen könnyen a szádra a “hazugság” szó?"
Mert te de facto valótlanságokat állítasz, ráadásul hallatlan magabiztossággal.
"Az meg, hogy mit jelent másoktól függeni, teljesen értelmetlen feltétel."
Számodra.
"Mindenki függ másoktól."
Csak éppen a mértékben vannak óriási különbségek. Nekem viszont pont ez a mértékbeli különbség a legfontosabb.
"Úgyhogy nem értem, ki tetszene akkor neked."
Akkor ezért a "nem értésért" szíveskedjél hibáztatni a saját gondolkodásbeli korlátaidat és a lényegében nem létező képzelőerődet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!