Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Más is azt tapasztalja hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is azt tapasztalja hogy a mérnökök egy buborékban élnek?

Figyelt kérdés

Nem megsértve senkit, de egyáltalán nem találom velük a hangot. A többség buborékban él, ki se lát a mérnöki létből és totál nem érdekli ami maga körül van (társadalmi, mély beszélgetések terén)

Mások is tapasztaltak ilyet? Ismerkedéskor stb?

Nekem vannak haverjaim, ők is kb ebbe illenek bele, nagyon alacsony a szociális nyitottsàguk, okosak , de nem ilyen téren

Aki tàmadna : nem veszekedésnek szánom de tényleg ilyen tendenciát vettem észre

Kinek van ilyen tapasztalata?



(Igen, igen : ha nem illek vele nem fogok összejönni vele, erre rájöttem én is : D elfogadom hogy mások)



2023. jan. 26. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

A hardcore kockák körülbelül a körmös lányok és a kisgyermeknevelők férfi megfelelője. Egyikkel sem tudtam értelmes témáról beszélni, elvannak a maguk kis buborékában, kv 3 témához értenek, minden másban faék egyszerűek.


A mérnököknél azért jobban látom a sokrétűséget. Kicsit olyanok, mint az orvos vagy kutató réteg, szeretnek szakmázni, büszkék is rá, de azért van kapcsolatuk a világgal és több a szellemi mélység, amit ki lehet belőlük csikarni egy hétköznapi beszélgetés során.

2023. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon konkretan a BME kozegre gondoltam a kerdes kiirasakor:D
2023. jan. 26. 19:12
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
A többségükre valóban ez jellemző, de szerencsére vannak olyanok is akik nyitottak bármilyen témára és vannak szociális képességeik. Mint én. Legalábbis merem ezt remélni.
2023. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
90%
Nagybátyám mérnök volt, családi házban élt.
2023. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
10%
Ki nem sz.rja le a mérnököket? :DD Én nem vagyok az, szóval nem izgat, mit csinálnak. Egy barátom igen, de nekem ő barát, nem mérnök.
2023. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az emberek vannak burokban. Illetve nem mindük, csak az alsó 99,99999%
2023. jan. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tényleg érdemes megkülönböztetni, hogy milyen mérnökről van szó. Én gépész vagyok és gépészekkel dolgozom.


Esküszöm, hogy a legolvasottabb és nyitottabb emberek, akikkel találkoztam. Akár vallástól kezdve a legmélyebb társadalmi, filozófiai dolgokrólb is szoktunk beszélgetni (nyilván simán filmekről vagy fociról is stb)

Azt el tudom képzelni, hogy az infósok vagy a villanyosok kicsit kockábbak ettől és nehéz velük szót érteni.


Btw, én dolgoztam Big4-nál és nyilván valamivel extroveltábbak voltak a kollégák, viszont kevésbé olvasottak, én azt láttam rajtuk.


Ezek nyilván saját tapasztalatok, szűk körben, nem reprezentatív egyik sem. Más bizonyára mást tapasztalt a maga szűk körében

2023. jan. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Sok mérnök barátunk volt/van. Én nem tapasztaltam ilyet.
2023. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Ywerd ***** válasza:
88%

Szerintem nem kellene ezt a mérnökökre kihegyezni.

Én inkább az egotúltengésre hegyezném ki .


Aki azt hiszi hogy különb másoknál ,mert több pénze van , tanultabb , vállalkozása van stb .


Ennek egyik tipikus jele a diplomás gőg .


Vakfoltja szerintem viszont,hogy mindenki a saját környezetében látottakat vetíti ki a teljes társadalomra, sokkal elterjedtebb minden társadalmi rétegben.

És hogy miért?

Mert nem fordultunk kellő empátiával és nyitottsággal a többi réteg felé.


Akasztunk rájuk egy címkét:

- putris cigány

- alkesz gyári melós

- kocka mérnök

- újgazdag tahó


És azt hisszük, mindenki egy tulajdonsága alapján 100%ban jellemezhető.

Pedig nem így van.

2023. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Akiket én ismerek ilyen területen, azok általánosságban műveltek a természettudományokban is. Fizika, csillagászat, biológia, közgazdaságtan, pszichológia... Ki-ki mit "tol" hobbinak mellé, de általában a tudományokban elég kompetensek.


Hogy emiatt kimaradnak a közéleti szardobálásból meg a zs kategóriás filmek, sorozatok megvitatásából, ezért egy egyszerűbb felfogású emberrel nem feltétlenül találnak közös témát? Lehetséges.

2023. jan. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!