Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Más is azt tapasztalja hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is azt tapasztalja hogy a mérnökök egy buborékban élnek?

Figyelt kérdés

Nem megsértve senkit, de egyáltalán nem találom velük a hangot. A többség buborékban él, ki se lát a mérnöki létből és totál nem érdekli ami maga körül van (társadalmi, mély beszélgetések terén)

Mások is tapasztaltak ilyet? Ismerkedéskor stb?

Nekem vannak haverjaim, ők is kb ebbe illenek bele, nagyon alacsony a szociális nyitottsàguk, okosak , de nem ilyen téren

Aki tàmadna : nem veszekedésnek szánom de tényleg ilyen tendenciát vettem észre

Kinek van ilyen tapasztalata?



(Igen, igen : ha nem illek vele nem fogok összejönni vele, erre rájöttem én is : D elfogadom hogy mások)



2023. jan. 26. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a feleségem az. Életem legrosszabb döntése volt elvenni feleségül. Kizárólag a saját világában él. Én azt hittem megváltozik, de nem. Mindenkinek azt mondom, akit megismersz az olyan amilyen, évekkel csak rosszabb lesz.
2023. jan. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
A férjem mérnök, de teljesen normális, szociális, érdeklik a világ dolgai és nem él buborékban. Szerintem amit írsz, inkább az informatikusokra jellemző (nyilván ott sem mindenkire).
2023. jan. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem kifejezetten a mérnökök, de a jól kereső emberek hiszik azt, hogy mindenki más is jól keres és ugyanolyan színvonalon él, aztán kiakad, ha pl nem tudok elmenni olyan helyre, ahol 15 ezret kell fizetnem.
2023. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
sok mérnök ismerősöm van, de nem nagyon tapasztalok ilyet. átlagosnak tartom őket ilyen szempontból. úgy alapból, az átlagembert nem érdeklik túl nagy mélységben a társadalmi témák.
2023. jan. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Én mérnök vagyok és nem érdekel a véleményed.
2023. jan. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem az összes mérnök pszichopata.
2023. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

A férjem programozó, technikailag mérnök, de konkrétan nyitottabb a világra, mint én (aki pszichológusnak tanultam). :D A baráti körünkben a férfiak mind mérnökök/programozók, eléggé képben vannak szociálisan is, a világgal is.

Abból a szempontból viszont igazad van, hogy eléggé buborékban élnek/élünk az életszínvonalat, világnézetet, politikai nézeteket és így az ilyen mindenféle társadalmi dolgokat tekintve. Ez mondjuk igaz lehet a legtöbb baráti társaságra is, mert ugye hasonló a hasonlóval barátkozik, de munkahelyeken is abszolút észrevehető a hasonlóság, pusztán ebből fakadóan. Nyilván mindenütt vannak kiugró esetek meg szélsőségek, de akiket én ismerek (és azért ismerek párat) abszolút nem támasztják alá ezt a kijelentést. Ez persze nem jelenti azt, hogy tévesek a megfigyeléseid, inkább csak azt, hogy mint minden esetben, itt sem lehet általánosítani.

2023. jan. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Akiket én ismerek, azok a maguk szakterületén okosak, tanultak, tehetségesek, ám a mindennapi életben elveszettek, suták, kissé elvontak. Illetve eléggé antiszociálisak.

Mindemellett akad köztük olyan ismerősöm, aki több diplomával rendelkezik, közben minden kiesik a kezéből és esélyes, hogy nőhöz nem szólt még...

Persze mindez nem azt jelenti, hogy mindegyik ilyen, de jó páran azért.

2023. jan. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen, tapasztaltam. Pl. apukám mérnök, és bár a területét nagyon érti, azt leszámítva kevés egyéb érdekli, illetve ahogy az előző írja, őrá is ráillik a sutaság, könnyű átverni hivatalos ügyekben, nem tud elég jól kiállni magáért, stb. De ettől még nem rossz ember ő, szeretjük.
2023. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Tudom, miről beszélsz, ismerem a BME-s szindrómát, az előző munkahelyemen rengeteg ilyen crimge fasz volt. És nem is az, hogy valamihez nincs szociális érzékük, hanem hogy konkrétan olyan dolgokat tartottak menőnek és olyan dolgokban mérték egymást is, ami ha egyetemistaként nem is, felnőttként rettenetesen szekunder szégyent okoz. Mikor konkrétan a hülye qpás meg gólyatáboros szarjaikra vergődnek 30+ éves emberek, akkor a te pofád is ég helyettük. Az pedig külön szánalom, mikor vannak kollégák más egyetemekről, és még úgyis lenézik őket, hogy ott az orruk előtt az illető magasabb pozícióban és többet letett az asztalra, csak azért, mert nem járt velük egy szopodába. Holott azóta eltelt 10 év és ennyivel több tudás rakódhatott volna mindannyiukra.


Az én feleségem is mérnök, vissza is jár még tanítani. A baráti körünkben szinte mindenki műszaki szakon végzett vagy legalábbis járt műszaki szakra (mivel az ő barátai voltak). Őket kifejezetten bírom viszont. Ha egy mérnök épp nem egy elitista agyatlan sznob, akkor nagy kincs tud lenni. Klassz a humoruk, pragmatikusak, ha nőről beszélünk, akkor nem egy sértődékeny kényes fasz, hanem megszokta a gyűrődést, visszavág, ha szivatod, szóval sok jó tulajdonságuk is van, de azért ezeket az embereket meg kell találni.


Én közgazdász vagyok, a saját területemen is van elég sznob, szóval meg sem szólaltam. :)

2023. jan. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!