Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » A férfinak kell fizetni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfinak kell fizetni majdnem mindent, vagy inkább kb. fele-fele egy hetero párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, hogy a kb. fele-fele a jó megoldás. A párom (a férfi fél) viszont ragaszkodik ahhoz, hogy majdnem mindent ő álljon, mert többet keres, de én ezáltal alárendelve, ingyenélőnek érzem magam és kényelmetlen.

2022. ápr. 16. 11:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Most én fizetek több mindent (nőként), mert én keresek jobban. Ha egyetemre megyek és csak részállásom lesz, akkor pedig ő teszi magát oda kicsit jobban. A fele-fele egyenlő gondolkodás nem tökéletes elszámolást jelent, hanem azt hogy ésszerűen, a másik és a magam érdekeit figyelembe véve cselekedjünk, mindenben.
2022. ápr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki őszintén. Megértem egyébként, hogy így érzel. Próbáljatok meg kompromisszumot kötni :)
2022. ápr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Mi fele fele arányba osszuk el
2022. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is többé-kevésbé ez volt a felállás, de ne érezd magad emiatt rosszul. Talán lesz majd olyan, amikor neked megy majd jobban a szekér, neki meg kevésbé.
2022. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél neki amiket szeret es kompenzalja azzal pl sört, vagy tankold meg a kocsiját ha használod, vagy csibald meg a kedvenc tiramisuját vagy akármi.
2022. ápr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk mindeki a maga vásárlásait / rendelését / szállását stb. finanszirozta.

Nyilván meg-meg leptük egymást néha valamivel, illetve pl szülinapok alkalmával nem fizettettük ki az ünnepelt féllel a fogyasztást, de alapvetően "külön kassza" volt.

2022. ápr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy igazi párkapcsolatban önzetlenség van.

Egyébként társadalmilag a férfinak kell többet keresni.(ez nem törvényszerű inkább csak ez az átlag)

Egy friss kapcsolatban a fele-fele jó megoldás.

Ne legyen már ilyen nemeken alapuló osztozkodás!

A végén azt hozzák ki belőle, hogy az is normális amikor az egyik fél mindent beletesz a másik meg semmit!

2022. ápr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Külön háztartásban mindenki intézze a magáét, de egy pizzázást nehogy már ne tudjon kifizetni a férfi.

Közös háztartásban meg közös a kassza is, szerintem ez a normális.

43F

2022. ápr. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hol tartotok, hogyan éltek, mekkora a különbség.

Pl. ha albi, akkor szerintem illik közösen fizetni. Ha az egyik a másikhoz költözött, akkor a rezsit illik felezni. De ha az egyiknek nem telik arra a nyaralásra vagy egyéb programra, ami a másiknak aprópénz és mindkettő nagyon szeretné, nekem evidens lenne, hogy meghívom ill. elfogadom az ajándékot. Cserébe, mint írták lehet "természetben" fizetni, ha viszonozni szeretnéd, na nem csak úgy :D, de bármi kedveskedéssel. Ha van egy hobbim - mondjuk úszóbérlet -, viszont a kapcsolat elején nem várom el, hogy a másik is felesben beleadjon vagy közös pénzből fizessük. Vagy a kaját is lehet az elején centizgetni, ki milyen étvágyú vagy milyen bio meg akármiérzékeny... aztán ebből úgyis az lesz, hogy hát ennyi volt "kb...", mert mégse lehet napi szinten bírni, hogy bizonyítékokat gyűjtsetek.

Szóval szerintem ez szép apránként alakul, ahogy kezdtek megbízni egymásban. Aztán persze ha majd házasok lesztek, akkor már egyszerűen nincs értelme felezgetni. De akkor is lehet egy ilyen kajapénz vagy zsebpénz vagy rezsi vagy magáncélokra... stb. képzelt perselymalac, ha úgy látjátok követhetőnek. De szerintem a legtöbb házaspár addigra ismeri annyira egymás szokásait, hogy már csak a nagyobb kiadásokat egyeztetik.

2022. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyéni szerintem. De hogy neki se és neked se legyen igazad, szerintem az aranyközépút lenne jó megoldás. Tehát ne ő álljon majdnem mindent, de ne is 50-50%, hanem fizetés arányosan.
2022. ápr. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!