Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék szakítani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék szakítani a szerelmemmel, aki mániás Depresszióban szenved?

Figyelt kérdés

KÉRLEK SEGÍTSETEK!


Nem szeretném megbántani, de képtelen vagyok elképzelni Vele a továbbiakban a közös jövőnket. Depresszió mániában szenved, antidepresszánsokat szed, és életében először boldog, és szerelmes. Ha elhagynám, félek, hogy még nagyobb bajt okoznék Neki, amit nem akarok, hiszen szeretem, de én őszintén szólva szenvedek ebben a kapcsolatban.

Kultúráltan szeretnék Vele szakítani, nem akarok lelki sérüléseket okozni.


Kérlek Benneteket adjatok tanácsokat, hogyan tehetném ezt meg.


Köszönöm!


2008. nov. 12. 20:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A mániás depresszió nem egy olyan dolog, amit csupán elhatározással le lehet küzdeni! Aki ezt írta, még nem talákozott ilyennel. Ez egy komoly betegség, csak gyógyszerekkel tartható egyensúlyban.

Azt javaslom a kérdezőnek, hogy ne a legdepressziósabb időszakra tedd a szakítást, mert ennek a barátod részéről könnyen öngyilkosság (i kísérlet) lehet a vége.

2008. nov. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Srapnel ***** válasza:
100%

Nehéz a helyzet. Valóban érdemesebb egy mániás szakaszra időzíteni, bár ha gyakran váltakoznak az időszakok, akkor a szakítás emléke ugyanúgy rontani fogja a depressziós időszak megélését. Nem tudom, hogy vannak-e rokonai, de talán a jobb lenne a család felügyeletére bízni (azon részére, akik gyerekkorában nem vegzálták), akik esetében tudja, hogy alanyi jogon számíthat rájuk. Hasonlóan fontos a párod barátait is bevonni a dologba. Sajnos szép és kedves szakítás nem létezik. Egyébként is erkölcsi dilemma ez, hiszen később érezheted úgy, hogy nagy bajában is magára hagytad, ám ez nem most kezdődött, annyit voltál vele, amennyit bírtál és a barátai segítségével kommunikálhatod számára, hogy az sem jobb, ha szánalomból vagy vele.


A betegség maga nagyon sok szenvedést okoz és az átlagembernek általában fogalma sincs arról, hogy ha ez akarattal legyőzhető lenne, akkor senkinek nem lenne ilyen baja.

2008. nov. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%

1. Tisztázd magadban hogy valóban a szerelmed-e. Ha a szerelmed, akkor ezzel együtt is nagyon-nagyon szereted és vele akarsz családot. Evvel lehet együtt élni, és lehet hogy te lennél a legjobb antidepresszánsa, aki mellett helyrejön.


2. Ha eldöntötted, hogy nem ő kell, akkor viszont nagyon gyorsan tegyél pontot az ügy végére. Én voltam az ő helyében, és nagyon rosszul esett, hogy a lány nem mert velem szakítani, inkább próbálta elérni, hogy kiszeressek belőle, húzta halasztotta. Én éreztem hogy valami nincs rendben... Nagyon megviselt. A korrekt egyenes beszéd fontos! A legyünk barátok ötletet felejtsd el. Jobban jársz ha gyűlöl téged, mert akkor neki sokkal könnyebb, nem magában látja a hibát.

2008. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!