Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szerelem nem játék. Mégis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szerelem nem játék. Mégis mindenki úgy kezeli. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Rengetegen csak bolondítják a másikat, semmi komolyat nem akarnak, mégis elérik a céljukat. Egyesek összetévesztik a szerelmet a fellángolással és hirtelen szakítanak.

Van, aki hosszú idő után elhagyja a másikat, mert "megunta". Mégis hogy lehet egy olyan embert megunni, akit szerettél? Én sokszor szerettem már és egyiket sem tudtam volna megunni...Miért nem lehet komolyan venni a másik érzéseit? Miért nem lehet eldönteni azt, hogy mit is akarunk a másiktól, hogy szeretjük-e igazán? És ha mégsem szeretjük, akkor miért vagyunk vele, miért hitegetjük, miért törjük össze a szívét?

Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet ezt az érzést tiszteletben tartani? Miért kell viccet csinálni belőle, és miért nem lehet valakit őszintén szeretni?

Miért nem lehet úgy elkezdeni egy kapcsolatot, hogy tisztában vagyunk azzal, hogy mit is érzünk a másik iránt? Vagy az emberek manapság már nem gondolkoznak? Vagy csak ennyire hidegen hagyja őket a másik ember?


2010. jún. 23. 19:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Pont ezért írtam az előbb,hogy a szerelem nem fekete és fehér,és nagyon nem egyszerű.Sokat fogsz még csalódni,ez az élet velejárója.Különben sokszor van úgy,hogy a saját hibádból csalódsz.Ezt úgy értem,belevetítesz a másikba egy általad elképzelt álomképet,közben Ő meg abszolút nem olyan.
2010. jún. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igazad van 80%os. /bocs, hogy így nevezlek :)

Összetett dolog, az tény. De rengetegen nem tisztelik a másikat, és sokszor nem önhibájukon kívül lesz vége. Egyszerűen csak túlságosan csapodárok az emberek, nem mernek szeretni, és inkább csak futó kapcsolatokba kezdenek. Emellett sokan erkölcstelenek, csak becsapják a másikat, az meg később óriásit koppan.

Itt most nem a tisztességes embereket becsmérlem, akiknél kihűlt a dolog hosszú idő után, és már nem bírják egymás mellett, hanem azokat, akik egyáltalán nincsenek tisztában az érzéseikkel. És akik direkt használják ki az embereket.

Persze ezt nem lehet itt teljesen kifejteni, de sokminden hibázik ezzel kapcsolatban. És csak ritka az olyan szituáció, ahol évekig boldogan élnek a párok, szeretik egymást és azon vannak, hogy minél több időt töltsenek majd együtt.

2010. jún. 23. 20:27
 13/17 anonim ***** válasza:
Mélyebben belegondolva van azért,aki nem gonoszságból csapodár vagy könnyelmű,egyszerűen képtelen mélyen érezni,mert ő ilyen.Vagy Neki az a megfelelő életforma,ha virágról virágra száll,és nem ragad le.Az ilyenek közül páran valójában még azzal sincsenek teljesen tisztában,mit okoznak ezzel a szemléletükkel a másiknak,aki meg mélyen szerette Őket.
2010. jún. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Túlságosan bonyolult az ember, be kell látni.

De szerintem nem szabad más érzelmeivel játszani, és ha egy kis eszünk is van, ezt ki lehet küszöbölni :)

2010. jún. 23. 20:33
 15/17 A kérdező kommentje:

Velem talán az a baj, hogy ha szeretek valakit, azt tényleg komolyan gondolom. És nem unom meg, nem dobom x idő után, vele akarok lenni és kész. Mert ez az érzés ennél sokkal erősebb.

De ma az emberek többsége nem ilyen és ezt képtelen vagyok feldolgozni. Tudom, hogy ez van, mégis nehéz megérteni.

2010. jún. 23. 20:37
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem mert elhanyagolják önmagukat. Most főként a lelkivilágukra gondolok. Aki nem ismeri s nem is szereti önmagát eléggé az a személy másnak se tud a saját szintjénél többett adni magából.

A mély önismeret pedig nem túl népszerű téma.

2010. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ja, A rövid, akár 1-2 hetes kapcsolatok nem véletlenek. Az új kapcsolatok, a hódítás a flörtölés hatására a drogokhoz nagyon hasonló anyagok jelennek meg az agyban. Ezekre könnyen rá lehet kapni. Nem tudom hol olvastam erről, de némi keresgélés után biztosan találhatsz szakcikkeket róla.
2010. jún. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!