Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van köze a nőket érő bántalmaz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van köze a nőket érő bántalmazó kapcsolatoknak a nők párválasztási kultúrájához?

Figyelt kérdés

Elképzelhető az, hogy a nők valamennyire hibásak abban, hogy túlságosan fontos nekik a külső, és emiatt könnyebben futnak bele bántalmazó kapcsolatba?

Én erre gyanaszom eléggé.


2018. máj. 31. 21:53
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
86%
#19 Ez akkora butaság. Én anno le akartam lépni a bántalmazó szülők elől, hidd el, ha tudom, hogy el fog menni az esze, amikor össze cuccolunk, nem megyek vele. Biztosan van köze az apámékkal való kapcsolatomnak ahhoz, hogy ilyen helyzetbe kerültem, de nem az, hogy hozzá voltam szokva a veréshez. Inkább azért lehetett, mert a férfi felismerte, hogy egy roncs vagyok, és tudta mit kell mondania, tennie ahhoz, hogy be tudjon fűzni. Pont az ellenkezőjét annak, amit a szüleim: kimutatta a "szeretetét", kedves volt, fontos voltam neki, figyelt rám, éreztette, hogy vágyik a társaságomra. Épp csak azt nem tudtam, hogy mindezt betegesen fogja tenni később, mert tapasztalatlan voltam.
2018. máj. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
16%

A valóságban természetesen van. A gyk egy külön világ, itt majdnem minden nő, minden helyzetben áldozatként van beállítva.

Az pedig, hogy valaki FELNŐTT EMBEREKET felelősnek tart a saját döntéseikért, nem áldozathibáztatás.

Azt is el lehet felejteni, hogy a bántalmazó kapcsolatokat szerető nőknek rossz a családi háttere. Ez egy régi pszichológiai dogma, de nyugodtan ellehet menni beszélgetni pár pszichológussal: Meglepően sok teljesen jó hátterű nő megy bele bántalmazó kapcsolatba.


A #18-as válasz meg úgy szól az itteni szintről, ahogy nem is gondolta volna... Az általa felsorolt helyzetek nagy részében tényleg a férfit vádolják és szóba sem kerül az áldozathibáztatás.


(És mielőtt jönne a szokásos demagóg támadás: Volt a családomban olyan, aki bántalmazó kapcsolatban élt. Volt olyan exem, aki bántalmazó kapcsolatban élt. Volt olyan lány barátom, aki bántalmazó kapcsolatban élt. Amíg a környezetük egy része sulykolta a fejükbe, hogy ők áldozatok, addig saját maguk mondták ki, hogy bizony a saját döntéseikért saját maguk felelnek.)

2018. máj. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
67%

Egy nagyon jó válasz. Szerintem ennél jobbat és igazabbat nem fogsz itt hallani:


"Vajon miért szeretünk bele mindig hasonló karakterű emberekbe? Ezt sokan úgy fejezik ki: 'Hihetetlen, hogy én mindig ezeket a pasikat vagy csajokat vonzom be!' Zseniális tudattalan érzékkel választjuk ki azokat, akikkel aztán végig tudjuk élni ugyanazokat a hiányokkal és sérelmekkel teli helyzeteket, amelyekből még nem gyógyultunk ki. Ebben nincs semmi misztikum, hiszen a sebzett ember gyerekkorától kezdve megtanult ráhangolódni az apukájára vagy anyukájára, aki föltehetően maga is hiánymotivált volt, adott esetben szenvedélybeteg vagy társfüggő. Csalhatatlanul szúrja ki tehát ezeket az embereket, és számára ők lesznek vonzóak, mert ismerősek, és már megtanult velük élni. Ezt úgy szokták kifejezni: az eszemmel tudom, hogy azzal a másikkal jobban járnék, de nem tudok belé szerelmes lenni. Ő viszont elemi szinten vonz, bár nem értem, miért, hiszen katasztrofális választás. Nem arról van szó azonban, hogy az ilyen illető peches és szerencsétlen, hanem arról, hogy sebzett, és ez a vonzalmaira is kiterjed."


Pál Feri A magánytól az összetartozásig című könyve ma éjfélig 40%-os kedvezménnyel vásárolható meg a Nyitott Akadémia napi akciójában! Itt: [link]

2018. jún. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy van köze. Gyerekkorból eredeztethető mentális defektek vonzzák a bántalmazó férfiakhoz bizonyos nőket (általában alacsony önbecsülésűeket).

Ez nem egyenlő azzal, hogy a jóképű férfiak automatikusan bántalmazók, a kevésbé jóképűek meg majd jól megbecsülik a nőt. Év vicce kb.

2018. jún. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Nekem eddig volt 1 bántalmazó párkapcsolatom, meg volt 2 srác aki zaklatott... mindhárman a kevésbé jó külsejűek közül kerültek ki. Nem hinném, hogy ilyen egyértelmű, hogy jó pasi = bunkó agresszív véglény.... szóval marhaság ez a teória.
2018. jún. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Nekem egyaltalan nem volt agressziv rokonom.sosem bantottak a szuleim,nagyon szep gyerekkorom volt.

Megis belekeveredtem egy bantalmazo kapcsolatba.lelki bantalmazas,rosszabb mintha hetente kapnek par pofont(legalabbis en igy erzem).

Az ilyen ferfiak az elejen egyaltalan nem adjak sajat magukat,teljesen levesznek a labadrol.szepen lassan eszrevetlenul valamilyen szinten maguktol fuggove tesznek(vagy legalabbis elhitetik ezt veled).

Mikor feleszmelsz,es ki akarsz lepni a kapcsolatbol akkor mindenfele praktikat bevetnek,hogy megallitsanak.fut-fat osszehazudoznak,aztan kezdik elolrol csak durvabban.a vegere mar elhiszed sajat magadrol,hogy te vagy a hulye.

5 eve egyutt vagyunk,lett kozos gyerek.most mar segitseggel probalok megszabadulni tole.teljesen osszetort lelkileg.egy erzelmi roncs lettem.

Es meg most is en erzem magam szarul,hogy a hata mogott intezem az uj eletem.ha nem lennenek a segitoim mar lehet meggondoltam volna magam.de ok mindig visszarangatnak mikor megingok.

Es en elotte sosem voltam az a no,akit csak ugy az orranal fogva lehet vezetni......

Ja,es amugy egy tok jokepu fazon,ismerosei szerint rendkivul kedves,visszahuzodo ember....csak a 4 fal kozott nem az.

2018. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Igen. Van. Csak az arra hajlamos nok kerulnek ilyen kapcsolatba. Persze, ettol nem ok a felelosek a bantalmazadert de eros lelki hatteruk van, hogy belemenjenek ilyen kapcsolatba.


Nalam azonnal hullik ki minden verbalis es fizikai agresszor, de sok no elkoveti azt a hibat, hogy massal bunko, velem nem. Ilyen nincs.

2018. jún. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
4%

Ah, már ennél a kérdésnél is tudom, hogy mi az oldalon elfogadott női válasz.

Ha a mantrázott szöveget írja az ember, hogy rossz gyerekkor, szegény áldozat, a felnőtt egy kisgyerek szintjén van, akkor az felpontozva.

Ha valaki leírja, hogy ez egyszerűen nem igaz, mert beszélgetett pszichológusokkal, ismer ellenpéldákat és még egy csomó érintett szerint sem igaz, akkor megy a lepontozás.

Ne haragudjatok: De hogy lehet ezután arról beszélni, hogy nincs tele a világ éretlen nővel? Konkrétan egy betanult dogmát mondogattok magatoknak, mást meg sem hallotok, ami a beszűkült világképeteken kívül van. És FELNŐTT embereket gyerekként kezeltek. (Mindemellett szexisták is vagytok, mert férfiakról szóló kérdéseknél valahogy ez a szövegetek sosem tűnik fel. Egy férfi legyen má' férfi.)

2018. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

#27 egyetértek:


"sok no elkoveti azt a hibat, hogy massal bunko, velem nem. Ilyen nincs."


Ezt még általánosítanám is, hogy többet mond el egy emberről ahogy a környezetében viselkedik, mint amit nekünk mond.

2018. jún. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#27 & #29

Alapjáraton egyetértek, mondjuk azt hadd tegyem hozzá, hogy ugye kinek mi számít bunkónak... az én páromra is mondták már, hogy bunkó, pedig csak annyi, hogy nem feltétlenül vigyorog mindenkire, nem bájolog, nem mézes-mázos, nem szeret cseverészni mindenkivel.

Szóval ő a környezete szerint sokszor "bunkó", amúgy meg a legkedvesebb ember, akit ismerek. :D

2018. jún. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!