Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Digitális szakítás. Mi vélemén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Digitális szakítás. Mi véleményetek róla? Csak őszintén! Kort és nemet is légyszives!

Figyelt kérdés

Bevallom egyszer én is éltem vele 16 évesen telefonon szakítottam az első barátommal(mentségemre legyen mondva, jó ha 2 hónapig voltunk együtt), de pár hónappal később piszkosul megbántam, és a mai napig bánom, illetve felírtam a fiatalság és az éretlenség számlájára... Most viszont egyre többször hallok olyat is, hogy a huszonéves korosztálykoraiban is előszeretettel megtörénik a digitális szakitás, sokszor több hónanapos, több éves kapcsolat után is. Szerintem elképesztő. Komolyan nincs annyi bőr a képén a másiknak, hogy odaálljon a másik elé (aki akár éveken át kitartott mellette) és kimondja: "ne haragudj, de nekem nem megy, jobb szeretném, ha vége lenne??"

Ami szerintem méginkább elképesztő, hogy sokan még egy telefonig se jutnak el, dobnak egy smst, vagy ami még megdöbbentőbb küldenek egy emailt, netán msn odapötyögnek valamit. Komolyan nem gondolkoznak egyesek, hogy ilyenkor mi megy végbe a másikba???

Komolyan érdekelne: aki digitális formában választja a szakítást, az mi alapján dönt így?? Nem kötözködésből kérdezem, de érdekelnek a rejtett okok, ha egyáltalán van ilyen, és nem csak arról van szó, hogy egyszerűen gyáva az illető. Te szakítottál már valakivel msn-en/sms-ben/telefonon/emailben?? Miért döntöttél így? Veled már szakítottak eképp?? Mit éreztél akkor??

Minden érdekel!!!


2010. márc. 24. 11:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is elítéltem a szakítás ezen módját. Első barátommal anno meg is beszéltük, h az aljas és gerinctelen dolog, szakítani csak személyesen jó és való. Úgyh amikor már tudtam, h szakítani akarok, kellemetlen volt vele még telefonon is beszélni, nehogy kimondjam. Emlékszem, aug. 20.-a volt, és felhívott. Én épp Balatonon nyaraltam. S nagyon szótlan voltam. Kérdezte, h vmi baj van? Mondom, nincs.

- Velem van a baj?

-Nem.

-Veled van a baj?

-Nem.

-Velünk van a baj?

-Nem.

-Hát jó, akkor majd találkozunk ha hazajössz. :) És elköszönt, letette a telefont. Megsejtette sztem, h vmi nem kóser. Hazamentem, ha jól emlékszem, másnap, és még akkor este találkoztunk, épp esett az eső, alapból is rossz kedvem volt tőle. S ahogy odaértem hozzá, rögtön mondtam, hogy "szerintem legyen vége." Még puszit se adtam neki. - szóval én direkt kivártam a személyes találkozót.

Viszont volt példa arra is, h vkivel telefonon keresztül szakítottam. Annak a hátterét is ismerned kellene, h megértsd. De megpróbálom most tömören elmesélni.

A srácnak voltak pszichopata vonásai, és én szerettem volna minél hamarabb megszabadulni tőle. Először személyesen próbáltam kicsit visszább fogni, h ne élje bele magát ennyire, mert bennem nincs meg az a szikra, ami kell egy jó kapcsolathoz, de ő csak győzködött, h de próbáljuk meg, később kialakulhat. Na gondoltam, jól van. Adok neki egy esélyt. Aztán a helyzet csak rosszabb lett. Zaklatott, megfojtott a szeretetével. Én először próbáltam ritkítani a találkozókat, de ő folyton keresett. Telefonon, levélben, interneten. Gondoltam, azt nem várom meg, h a házamhoz járjon, így elejébe mentem a dolgoknak, és mikor felhívott egyszer - sajnos még mindig nem utoljára - telefonon, erélyesen megmondtam neki, h jó lenne, ha egy ideig nem találkoznánk, vagy talán többé már nem, mert én nem akarom folytatni vele, csak a barátja tudnék lenni, de a párja nem. Szóval még a lehetőséget se akartam megadni annak, h rendőrségi ügy legyen belőle. Szóval nálam ezért.

De egyébként minden esetben, ha szakításra került a sor, akár én akartam szakítani, akár az aktuális barátom, mindig kiharcoltam, vagy megoldottam egy személyes találkozót. Még akkor is, amikor mindketten tudtuk, h nincs tovább.

Egy esetben volt rá példa, h velem szakítottak msnen, na az nagyon gerinctelen dolog volt. Szinte még össze sem jöttünk, de már írta, h "úgy csinálsz, mint ha lenne köztünk bármi. De még csak nem is volt soha semmi köztünk, úgyh ezt itt most fejezzük be." Pedig nem tudom, kit kísért haza kézenfogva, kitől búcsúzott csókkal a kapualjban, kivel tervezgetett közös programokat, kinek írt jóéjt-smseket, amikor a haverjaival bandázott... Igazán nem tudom...


Szóval így ennyi történetet tudtam összeszedni, bocs, ha hosszú voltam.

24/L

2010. márc. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

utolsó válaszol, örülök, hogy ennyire részletesen írtál!!!

Sajnos velem is szakítottak már msn-en 2 éves kapcsolat után. Nem is a szakitás ténye volt igazán fájdalmas (mert egy ideje már döcögött a kapcsolat), hanem az, hogy így kell neki véget vetni. Másnap amúgy találkoztunk volna szvsz várhatott volna vele amig megmondja.

De azokkal is egyetértek, akik azt mondják, hogy valamilyen szinten fel kell késziteni a másik felet...hát azt kell mondanom, szakitani sosem egyszerű egyik félnek sem.

Am, én 22/L

2010. márc. 24. 18:52
 13/24 anonim ***** válasza:

A legkönnyebb szakítás a "hirtelen felindulásból", vagyis mikor nem rágódsz előtte napokat, hanem csak egy veszekedés alatt kimondod, h akkor legyen vége. De az ilyeneket a legkönnyebb megbánni, és vszeg a legnehezebb visszacsinálni.

Viszont úgy látom, inkább a nők vannak azon az oldalon, h "szemtől szembe egyenesebb".

De azért a kapcsolat komolyságától is függ ez... Egy 2 éves kapcsolat megérdemel annyit, h a szakítás normális legyen, amolyan mindentmegbeszélős, meg holmikatvisszaadós.

Viszont egy pár hetes, 1-2 hónapos aligkapcsolat nem biztos, h megéri a fáradtságot, meg a vesződséget. Ezzel egyet tudok érteni.


Ja, amúgy én vagyok az utolsó, hosszan válaszoló. :)

2010. márc. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Velem most szakított a barátnőm msn-en, most ajánlottam neki hogy találkozzunk még egyszer utoljára hogy megbeszéljük. Ma dől el hogy van-e benne annyi bátorság hogy élőben is megmerje mondani már nem szeret annyira. Ha találkozunk nem fogom rábeszélni hogy maradjunk még együtt. De azért megmondom neki hogy szeretem. És jó lenne ha megmondaná mi az ami nem működik. Még akkor is ha nekem fáj.

Majd írok mi lett az eredmény. Addig is minden jót!

2010. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

előző vagyok

ez egy féléves kapcsolat volt, én 20 ő 19 éves

2010. márc. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Velem épp egy hete szakított a párom,msn-en! De csak azért így,mert külföldön él,és nem teheti meg,hogy bármikor ide utazzon,de nem akart hülyíteni se addig. Viszont ezek után találkozunk még,hogy mindent megbeszéljünk,és lezárjuk a dolgokat! Vannak helyzetek,hogy nincs más megoldás,de én is jobb szeretem az ilyen dolgokat személyesen intézni!
2010. márc. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Velem a volt pasim szakított sms-ben... Akkor volt 29 éves.


Amikor én szakítottam valakivel, mindig személyesen mondtam meg, mert becsülöm annyira a másikat, hogy a szemébe mondjam. Viszont nagy távolság esetén megértem, ha telefonon keresztül szakítanak. Én se örülnék, ha utaznék pár órát azért, hogy aztán kidobjanak.


21 l

2010. márc. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
az msn miatt a kapcsolatok mostanság így is-úgy is digitálisak, ahhoz meg digitális szakítás dukál... egyébként nagyon gáz, a partnered megérdemli, hogy személyesen csukd be előtte az ajtót
2010. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer mondta barátnőm, hogy szakítsak msnen az akkori barátommal, mivel csakúgy, mint már itt valaki leírta, hogy a párja megfolytotta a szeretetével, örökké kereste, és nem lehetett lelőni. Viszont ez a fiú már házhoz is járt, előfordult, hogy egy buli után elsétált hozzánk (és nem lakott olyan közel, vagy fél óra sétára lakott) éjfélkor, kirángatott az ágyamból, hogy ő köszön nekem. Suli után mindig a vonat előtt várt rám, és már annyira idegesített, hogy mindig ott van, ahol én... de én nem akartam vele msnen szakítani. Igaz, sokkal hosszabb, és fájdalmasabb volt élőben, mert órákig nem engedett haza, hanem sírt, könyörgött, dühöngött... stb. De nem bántam meg, hogy nem az egyszerűbb megoldást választottam.


Az utána lévő barátom viszont velem msnen szakított. Előtte egy hétig nem találkoztunk, mert influenzás voltam, magas lázzal.. stb, és ő is tudta ezt. Amikor már kezdtem jobban lenni, és vártam őt msnen, hogy megbeszéljük, végre mikor találkozzunk, akkor ő egyszerűen beírta, hogy ő nem akarja tovább folytatni, majd eltünt. Élőben ezt nem tehette volna meg, és tudom, hogy nem bírta volna a szemembe mondani.

Én nem kerestem ezután, tudtam hol lakik, de nem mentem el hozzájuk, nem érdekelt. NAgyon fájt, és megalázónak éreztem, éppen ezért nem akartam neki könyörögni se.

2010. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
Aljas, gercintelen, aberált, retardált dolog az msnen / telefonon való szakitás ! A volt nőmmel 2 évig voltunk együtt és msnen szakit ?
2010. márc. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!