Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Digitális szakítás. Mi vélemén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Digitális szakítás. Mi véleményetek róla? Csak őszintén! Kort és nemet is légyszives!

Figyelt kérdés

Bevallom egyszer én is éltem vele 16 évesen telefonon szakítottam az első barátommal(mentségemre legyen mondva, jó ha 2 hónapig voltunk együtt), de pár hónappal később piszkosul megbántam, és a mai napig bánom, illetve felírtam a fiatalság és az éretlenség számlájára... Most viszont egyre többször hallok olyat is, hogy a huszonéves korosztálykoraiban is előszeretettel megtörénik a digitális szakitás, sokszor több hónanapos, több éves kapcsolat után is. Szerintem elképesztő. Komolyan nincs annyi bőr a képén a másiknak, hogy odaálljon a másik elé (aki akár éveken át kitartott mellette) és kimondja: "ne haragudj, de nekem nem megy, jobb szeretném, ha vége lenne??"

Ami szerintem méginkább elképesztő, hogy sokan még egy telefonig se jutnak el, dobnak egy smst, vagy ami még megdöbbentőbb küldenek egy emailt, netán msn odapötyögnek valamit. Komolyan nem gondolkoznak egyesek, hogy ilyenkor mi megy végbe a másikba???

Komolyan érdekelne: aki digitális formában választja a szakítást, az mi alapján dönt így?? Nem kötözködésből kérdezem, de érdekelnek a rejtett okok, ha egyáltalán van ilyen, és nem csak arról van szó, hogy egyszerűen gyáva az illető. Te szakítottál már valakivel msn-en/sms-ben/telefonon/emailben?? Miért döntöttél így? Veled már szakítottak eképp?? Mit éreztél akkor??

Minden érdekel!!!


2010. márc. 24. 11:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Tudod mit utáltam legjobban? Irt nekem, hogy találkozni kéne, de éreztem, hogy semmi jó nem várható. Telefonon mondja, hogy beszélni akar velem, kérdem miről, de nem mondja. Aztán mire találkozunk életem leghosszabb másodperceit élem át, örülök amikor meglátom, mosolyog, majd azt mondja nem folytathatjuk... Hát ezért kellett várnom? Akkor inkább írja le, emailben, mondja el telefonon, muszáj azt látnia, hogy én szenvedek, mert egyáltalán nem igy akarom? Ezért én azt mondom, ha valaki szakítani akar, és ezt eldöntötte, akkor abban a pillanatban fogjon telefont, és mondja el. 30F
2010. márc. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

akkor kezdem én a sort, hogy engem mi vitt rá annak idején!

Az első barátommal más városokban laktunk, ő jött hozzám mindig, mivel a szüleim, nem engedtek hozzá. Ő is csak ritkán tudott jönni, mivel neki meg nem volt pénze minden hétvégén utazni. Nem akartam, hogy egy szakitás miatt utazzon 100 km-t, és még fizessen is.... Persze sajnos be kell vallani az is benne volt, hogy nekem kényelmesebb így. De a mai napig szégyenlem, és azt vallom, hogy érett fejjel már nem tenném ezt még egy pár hetes kapcsolatban sem!!!

2010. márc. 24. 11:47
 3/24 A kérdező kommentje:
30F!! én máshogy látom, az addig oké, hogy valamilyen szinten fel kell késziteni a másikat, hogy ne érje hidegzuhany, de az mennyiben másabb, hogy felhivod, és mondod, hogy "szia, minél előbb találkoznunk kell, meg kell valami fontosat beszélnünk". Szerintem ebből a másik fél is érezheti, hogy valami nincs rendjén, és a találkozóig fel tud készülni egy bizonyos szinten.... de most gondolj bele, hogy tegnap még együtt vagytok, szex, gyertyafényes vacsi, szeretlek meg miegyebek, másnap meg egy sms: "ne haragudj de nem szeretném tovább folytatni"
2010. márc. 24. 11:50
 4/24 anonim ***** válasza:

"tegnap még együtt vagytok, szex, gyertyafényes vacsi, szeretlek meg miegyebek, másnap meg egy sms: "ne haragudj de nem szeretném tovább folytatni""


azért ez általában nem egyik napról a másikra történik. egy szakítást sok minden megelőz, ebből lehet tudni, hogy valami baj van azért...én úgy csináltam mindig, hogy megvártam amíg amúgyis találozunk volna.


28/N

2010. márc. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Valaki attól lesz ember hogy szemtől szemben meg tudja mondani, és akkor se hebeg habog mindenféle szemetet ! Akiben van annyi gerinc az nem fél semmitől se, se magától, se attól hogy látja a másik felet szenvedni ha úgy alakul ! Legyél ember és ne SMS, meg telefon, meg egyebek, és sose kamukkal próbálj meg takarózni, mert ha a másik felet hibáztatod azt úgyis tudja mindenki hogy egy nagy kamu, és csak magadat égeted vele !
2010. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

én egyszer szakítottam msn-en, a sráccal 200 kmre laktunk egymástól, és nem akartam őt iderángatni és én se akartam 6 órát utazni csak ezért, főleg mert nem egyszer figyelmeztettem, hogy fejezzen be bizonyos dolgokat, mert minden érzést kezd kiölni belőlem.

velem már többször is szakítottak msn-en, vagy telefonon, de nem hiszem, hogy személyesen jobb lett volna. még mindig nyugodtabban át tudom gondolni a dolgokat és higgadtan tudok válaszolni, mint ha ott van előttem az, akiért mindent megtennék és ő már 100%osan tudja, hogy nem érdeklem már többé és megfordul a világ. nem hiszem, hogy bármelyik eddigi párom is ért volna annyit, hogy előtte sírjak a szakítás miatt, pedig nem is 1el jóba vagyok a mai napig, de kapcsolat szinten egyik sem érdemelte volna meg a könnyeimet.

2010. márc. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Mind a két félt megértem akik az mellett állnak, hogy egyszerűbb a szakítás digitálisan, mint szóban. De a másik félt is megértem. A történetem a következő ezzel kapcsolatban. Nem egy városban éltünk annak idején (most sem). Elmentem hozzá, hogy személyesen vessek véget a kapcsolatnak. Nem volt hiba, de mint nő elmentem. Kikönyörögte, hogy adjak még egy esélyt. Adtam, de hiába nem változott semmi. Mindig én mentem ő ha kétszer jött el. Hozzá teszem volt autója, de nem az a lényeg, hogy azzal kellett volna jönnie. Van busz, vonat is. Annyira nem tartotta ezt a dolgot fontosnak. Végül ezt már meguntam. A második szakításnál inkább felhívtam és úgy mondtam el. Nekem is jobb volt és könnyebb. Neki biztos vagyok benne nem volt jó, de talán megbocsájtott. Na ezért volt jó a telefonon való szakítás. De személy szerint jobban szeretem ha szemtől szembe mondjuk ki a végét a kapcsolatnak. Olyankor könnyebb azokat a szavakat és mimikát megérteni (már ha a másik fél képes rá). 29/N.

2010. márc. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

örülök, hogy sokan írtak a másik oldalról is, mert így kicsit máris elfogadhatóbbá kezd válni számomra is, ha már tudom az inditékokat. Ettől függetlenül én tartom magam ahhoz, hogy többé nem szakítanék digitálisan, csakis személyesen....

2010. márc. 24. 12:39
 9/24 anonim ***** válasza:

sajnos így szakítottam a barátnőmmel.. nem így akartam. elmesélem mert azt írtad minden érdekel.

10 hónapig voltunk együtt, és nagyon jó volt vele. (megkockáztatom hogy még mindíg szeretem)

de távkapcsnak indult, és egyre jobban elvont mindentől és mindenki mástól, és ráad még frusztráltak is voltunk, mert nem tudtunk eleget együtt lenni (pesten vagyok egyetemista, ő pedíg nem magyarországon lakik, ezért hanem a határhoz közel ausztriában..)

egy hónapra rágtam magam már az egészen, hogy mi legyen (voltak még egyéb problémáink is, de ezt most nem részletezem) és amikr beszéltünk, modntam neki hogy beszélünk kell. és rákérdezett. én pedíg nem hazudtam. azután hazamentem, visszaadott mindent, amit tőlem kapott, és azóta nem találkoztunk.. hát kb ennyi.

amugy, gerinctelenségnek tartom, ha valaki így szakít. talán az a mentségemre szolgálhat, hogy nem hazudtam még hetekig neki..

2010. márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én 3 hónap után mondtam ki a végét. Heti 2x találkoztunk, pont hazautaztam tőle, majd otthon elgondolkodtam, hogy ez így nekem nemjó amit ő csinál, ahogy viselkedik. Ha 1 hónap alatt mondom neki mi a probléma és csak rosszabb a helyzet, nem hittem hogy képes lenne változtatni rajta. Csak egyre rosszabb lett a dolog. És mikor féltékenykedésből hangosan beszőlt vmi vadidegen csajnak amikor az rámpillantott, pedig én tudomást se vettem róla, kicsit ciki volt.

Ilyeneket végiggondolva, felhívtam hogy ez nekem így nemfog menni.

H-P ig dolgozok és nem volt lehetőségem leutazni hozzá.

1 héten át próbált meggyőzni arról hogy én nem is úgy érzek ahogy azt elmondtam neki.. meg már az anyukája győzködött engem hogy maradjak vele.... . Olyan szinten elkezdett hülyén viselkedni hogy totál kiábrándultam belőle. Úgyvolt hogy odaállok elé és kimondom a végét, de már idővel nagyon nemérdekelt mit gondol. Majd végülis megszökött otthonról az anyja sírva hívott fel engem, hogy nemtudja hol a lánya, nekem meg már az járt a fejemben ha tesz magával valamit, akkor a szülei engem akasztanak fel....

Végülis kimentem hozzá az állomásra és ott beszélgettünk. 1 Hétig mondtam neki hogy vége, beleis törődött. Aztmondta kell neki hogy találkozzunk hogy könnyebb legyen neki.. De kiderült hogy csak vissza akart kapni, könyörögni akart.. Az ilyen megalázó helyzetek elkerülése végett jó a Digitális szakítás.. Pofa nempofa kérdése, van amikor az a jobbik út.

22F

2010. márc. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!