Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmnek igaza van?

Figyelt kérdés

Összevesztünk, mert szerinte én nem készülök az emelt érettségire. Az órán a tanár nem hagyja, hogy gyakoroljak rá, sokkal alapabb dolgokat magyaráz az osztály többi részének. Barátnőm szerint nekem kellene a sarkamra állni, hogy engedjen akkor is gyakorolni.


Azt mondja, hogy inkább nem számol velem hosszútávú kapcsolatként, mert egy idő után elmaradok az ő tempójától. Ő már pár hónapja dolgozik, közben tanul, és a tanulmányai végével ki akar menni külföldre. Én is dolgozni akarok, de olyan helyen, ahova kell az érettségi. Azt mondja, hogyha nem állok ki magamért, akkor nem fog sikerülni az érettségi, és így csúszok egy évet, amit neki lehet nem lesz ideje megvárni.


Mondta, hogyha a tanár ilyen, akkor tanuljak szabadidőmben. Én mondtam, hogy a szabadidőmet inkább vele tölteném, erre ő ismét annyit mondott, hogy akkor majd tanulok a saját hibámból, de ő akkor már nem biztos, hogy mellettem marad.


2015. dec. 7. 14:14
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Miért lenne bunkó és agyatlan? Mert ösztönözni próbál? Ő elérte a tanárnál, hogy tudjon tanulni az órák alatt. Ezen kívül ő messze többet tud arról a tantárgyról, mint az, aki tanítja. Ezért tudja, hogy mit kellene tanítania, és tudja, hogy azzal, amit tanítana nekem, semmire nem megyek.
2015. dec. 7. 15:49
 12/25 anonim ***** válasza:
Akkor mi a kérdés? Tedd, amit parancsol neked, különben otthagy.
2015. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Szerinted jobb lenne, ha nem tanulnék, és szakítanék a barátnőmmel?
2015. dec. 7. 16:11
 14/25 anonim ***** válasza:

Igaza van a barátnődnek, hogy ha valóban feljebb akarsz jutni, ahhoz tanulnod kell és kiállni magadért.

DE!

Mi az amit TE akarsz? Ki szeretnél menni vele?

2015. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

ilyen céltalan, pipogya egy embert... :D

csak a barátnőd miatt tanulszm kiállni meg nem tudsz magadért..


mi lesz, ha épp nem lesz senki, aki ösztönözzön?

2015. dec. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinted jobb lenne, ha nem tanulnék, és szakítanék a barátnőmmel?"


Szerintem az lenne a legjobb, ha leszállna a heréd és elkezdenél lassan férfiként viselkedni. És ezt nem sértésnek szánom továbbra sem.

2015. dec. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem az a problémám, hogy nem érzem a szerelmet. Ez egy tényekre épülő kapcsolat. Az érzelem merre van? Ha úgy szeret ösztönöz persze, de soha nem mondana ilyet:, hogy ha nem "éred utol", akkor kénytelen lesz otthagyni.


Meg mondom meg lehet azt tanulni. Akkor hétköznap nem beszéltek 6-tól, vagy beszéltek 1 órát és 7-től pl. 9-ig meg tanulsz mint a gép. Minden este. Hidd el, ez sokat számítana.

2015. dec. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Barátnőm is ugyanezt mondta, hogy akkor beszéljünk 8tól 9ig, és akkor tudok tanulni, ő le tudja kötni magát. De én nem akarom azt az időt feláldozni, amit vele is beszélhetnék. Ezen is felhúzta magát tegnap.


De már kibékültünk, azt mondta, hogy valóban mellettem kellene állnia, bárhogy is hibázom, és ő ezt most nem tette.

Azt is elmondta, hogy ő kb 10 év múlva akar kimenni külföldre, és már alapból 15 évbe telne, mire én is ledolgoznám az állami éveim. Ha még csúszok az érettségivel még több. Ő így értette, hogy nem vár meg, hogyha a saját hibámból tart még tovább, és a saját hibámból hátráltatom, miközben csinálhattam volna másképp, akkor nem vár meg. Egyébént megoldjuk a dolgokat, alkalmazkodunk a helyzetekhez.

2015. dec. 8. 09:41
 19/25 anonim ***** válasza:
Szerintem itt mindketten hibáztatok egy kicsit. Te szeresd és tiszteld jobban a barátnőd, ja meg tanulj. A barátnőd meg kicsit túlaggódik mindent (egy kicsit olyan mint én, én egy vizsgám miatt nem tudok aludni, pedig fél év múlva lesz). Nem szabad ennyire előre tervezgetni a dolgokat, mert bele fog őrülni. Legyen kissé spontánabb. Az nem baj, ha vannak tervei, de mint tudjuk ember tervez, Isten végez és lehet, hogy nem minden fog úg alakulni, ahogy ő szeretné.
2015. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, mi a probléma (meg hogy tizenéves létedre miért ide, a "Felnőtt párkapcsolat"-ba írtad ezt, mehetett volna nyugodtan a "Tini párkapcsolat" részhez is...).


Nézd! Eleve nagyon ritka az olyan "tiniszerelem", ami évekig kitart, szóval majdhogynem felesleges ilyen 10-15 éves távlatokban gondolkodnotok vagy bármit is terveznetek ennyire előre, mert jó eséllyel akkor már együtt sem lesztek a barátnőddel. A legtöbb gimis párkapcsolat az egyetemi évek alatt széthullik, kiég, tönkremegy (például ha más egyetemre mentek, vagy más évfolyamra, eleve mindketten más-más társaságba kerültök, más lesz a baráti körötök, a sok tanulás és az új barátok mellett nem lesz elég időtök egymásra, stb., stb, rengeteg oka lehet), és persze az ember is nagyon sokat változik, ahogy felnő. Nem biztos, hogy ugyanabba az irányba fogtok változni, és emiatt egy idő után eltávolodtok majd egymástól; már nem ugyanazok a dolgok fognak érdekelni titeket, más lesz az életben a célotok, nem fogjátok megérteni egymást, stb.


Egy dologban adok igazat a lánynak: MINDENKÉPPEN TANULJ!

A barátnőd valószínűleg nem lesz mindig melletted, de a tudás, amit most megszerzel, az örökre a tiéd marad.

2015. dec. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!