Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kapcsolatban vagyok, megismerk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatban vagyok, megismerkedtem valakivel neten, és teljesen összezavarodtam. Szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

A "bezzeg a mi időnkben még...", és "get a life", stb. emberek válaszait köszönöm, nem kérem. Ellenben a normális, kapcsolódó válaszokat felpontozom, függetlenül attól, hogy pozitív vagy negatív.


Szóval 2 éve kapcsolatban élek, de persze már nem olyan, mint az elején. Sablonszöveg. Szerelem már csak fel-fellángolásokként létezik, és néhány napig tart, rendszeresen. A lányt nem igazán érdeklik azok a komolyabb témák, amik engem, így érdemben nem tudok (és soha nem is tudtam) "egy jót beszélgetni". Ellenben jól megvagyunk, gondoskodó, törődő, kedves (Csernus talán az "anyáskodó" jelzőt is használná). Viszont sok dologban nem értünk egyet, nem akar csatlakozni abban, ami nekem jelent szórakozást, és én is viszolygok attól, ami neki. Ezért vagy nagyon jól megvagyunk, vagy kisebb-nagyobb veszekedéseink vannak.


A (nevetséges) csavar itt jön be. Neten megismerkedtem egy lánnyal, aki még csak nem is beszél magyarul, több száz kilométerre lakik, lényegében ugyanaz az érdeklődési körünk, nagyon jól megértjük egymást, órákig tudunk beszélgetni számunkra valóban lényeges témákról.

Szinte az első perctől megfogott benne valami (és ez nem csak a külseje és az "egzotikum" volt), hajnalokig beszélgetünk, és attól tartok elkezdtem érezni valamit iránta. Nem szerelmet, természetesen nem, de valami erős vonzalmat, és hogy szeretnék vele lenni, és szeretném, ha neki is annyira fontos lennék, mint ő nekem (vagy legalábbis szeretném, ha ez az egész vonzalom kölcsönös lenne - jelek erre talán vannak, talán csak én értelmezem úgy, lényegtelen). Hogy ebből kapcsolat legyen, úgy gondolom nincs reális esélye, kivétel persze, ha egyetemre mindketten ugyanoda nyerünk ösztöndíjat (amit már megbeszéltük, hogy megpályázunk).


Már arra is gondoltam, hogy megszakítom vele a kapcsolatot (mármint az új lánnyal), vagy megmondom neki, hogy mi van.


18/F



2014. aug. 27. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az első nőt fejezd be, és ne menj kompromisszumba vele. Nem illetek össze, akár hogy anyáskodik.
2014. aug. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én a másodikat választanám. Persze bonyolultabb, ha benne van az ember, de külső szemmel a mostani kapcsolatod nekem mindennek tűnik csak ideálisnak nem. Utálnám, ha nem tudnék normálisan beszélgetni a párommal mindenféléről ami éppen érdekel mert azt mondaná, őt ezek a dolgok nem izgatják, mindegy milyen kedves meg törődő az illető. Ez így sehogyan sem lenne jó.
2014. aug. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló volt velem is,szóval nagyjából elmesélem. Három éve voltam párkapcsolatban, mígnem egy buliban megismerkedtem egy sráccal, azt hittem komolyabban is érdeklem, ezért barátommal szakitottam, aztán egy másik buliban lelépett egy másik lánnyal a szemem láttára...Én meg egyedül maradtam.

Engem igazából, az újdonság varázsa bűvölt el, mert énis kicsit laposnak és uncsinak éreztem már a kapcsolatom... szerintem veled is ez a helyzet. Csak neked húzósabb egy kicsit :) Én biztos hagynám a küldöldi lányt, messze van, és ahogy látom te is tudod, hogy nem lehet belőle semmi. Nem is ismered, és egy az egyetemes dolog is elég lutri. Van még olyan opció , hogy szakitassz a barátnőddel és keresel olyan lányt,aki közel van hozzád, és hasonló az érdeklődési körötök. De hát sajnos, előbb- utóbb minden szerelem elmúlik, olyan nincs hogy 20 év után is úgy érzel valaki iránt, mint az elején :)

Persze, nem kell elkötelezned magad 18 évesen, a döntés rajtad áll.

20/L

2014. aug. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a te helyedben a két szék közül a földre szitut választanám. A mostani kapcsolatodnak sincs így értelme, nem hinném, hogy van jövője, úgy meg kár folytatni. Viszont a külföldi lány is elég reménytelen. Talán jót tenne, ha egy ideig egyedül lennél, és később biztos megismersz egy olyan lányt, aki közelebb van hozzád, és az érdeklődésetek is hasonló, és vele is kialakulhat ilyen vonzalom.
2014. aug. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A mostani barátnőddel egy süllyedt hajóban evezel.


Az új lehetőség felé vezető ajtó tárva van előtted és semmit sem veszítesz azzal, hogy adsz neki egy esélyt.

2014. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4:


Őszintén szólva, jelenleg én is leginkább efelé hajlok. Szakítani a barátnőmmel, és megmondani a másiknak, hogy hogyan érzek, és hogy többet nem szeretnék beszélgetni vele, mert egyáltalán nem reális, és csak kínoz.

2014. aug. 27. 22:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Az első lánnyal a valódi problémád szerintem: "soha nem is tudtam egy jót beszélgetni". Ami viszont meglep, hogy azon veszekedtek, hogy nem akarja a te hobbidat űzni és viszont. Ez nem eget rengető probléma, sőt, legalább van egy kis szabad mozgásteretek. Azt veszem ki, hogy ő intellektuálisan nem áll olyan közel hozzád (nem tudtok egy jót beszélgetni), nem hinném, hogy megfog változni. Viszont fogsz még olyan lányt találni, aki ugyanígy gondoskodni fog rólad, törődik veled, mint ő. Úgyhogy én nem biztos, hogy tovább vele maradnék.


A másik lány: élőben még nem találkoztatok. Úgy is vonzó lenne neked? Ez azért kérdéses, nem mindig jön be. Több száz kilométerre lakik tőled. Van realitása, hogy tudjatok találkozni?


Szerintem egy olyan lányra vágysz, mint az a netes lány, keress is olyat ;) De szerintem közelebb is találhatsz, mint pár száz km ;)

2014. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7:


Valóban ez a fő problémám, illetve ez hozta magával a többit. Iszonyatosan messze áll tőlem az életfelfogása, szinte ellentétes, ráadásul csukóból elutasít mindent, amit én szeretek (én többször próbálkoztam az ő dolgaival, számomra se jött be, de sosem utasítottam csak így kategorikusan el).


Számomra a külső egy bizonyos mérték felett már sokadrangú, ráadásul video chateltünk is már, gondolom élőben sem nézhet ki sokkal rosszabbul, mint egy szakadt pizsamában. :)

2014. aug. 27. 22:45
 9/16 anonim ***** válasza:
* Az új lehetőséget nem feltétlenül a másik lányra értettem, hanem a szabadságra , amely által kiiktatsz az életedből egy céltalan párkapcsolatot és esélyt adsz egy újnak.
2014. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

18 evesen meg ne gorcsolj azon hogy "mar ket eve egyutt vagyunk".


En a helyedben mar reg kitettem volna a regi csajt. nem illik hozzad, akkor minek rabolni vele az idot?


Az ujjal meg nyugodtan probalkozz tovabb. Lehet te is bejossz neki. Aztan ha nem megy valamiert, az sem tragedia, tele van a vilag nokkel :)

2014. aug. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!