Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nincs önbizalmam. Mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nincs önbizalmam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Senkinek nem felelek meg a környezetemben. Ha hibázok, vagy valamit félreértek, akkor már úgy kezelnek a környezetemben lévők, mintha teljesen idióta lennék. Leginkább a barátommal kapcsolatban érzem azt, hogy a maximumot várja el tőlem. Tudja, hogy nem létezik ilyen ember, ennek ellenére, engem mégis hibátlanra akar formálni. Már annyira zavar, hogy szinte mindenben hibát talál. A külsőmmel én sem vagyok megelégedve, ezért megértem, ha nem én vagyok a számára a legszebb nő, de én próbálok tenni azért, hogy legalább az alakom jó legyen, de azon is csak gúnyolódik, és bele se gondol, hogy milyen kemény munka van amögött ha lemegy rólam egy kiló. Az arcommal nincsen baja, de az alakomat folyamatosan kritizálja. Igaz ezt csak viccnek és iróniának szánja, de egy ideje, már azt érzem, hogy ez igazából nem vicc. Mondtam neki, hogy mennyire rosszul esik ez nekem, de ebből is csak azt hozta ki hogy velem nem lehet viccelődni. Amúgy is rossz, hogy nem éppen vagyok szép, hát még ha tudom, hogy az előttem lévő barátnőjét tökéletesnek tartja. Néha azért megdicsér, hogy milyen szép vagyok, de a sok sértés után meg se fordul a fejemben, hogy ezt komolyan gondolja. Szeretném, ha elfogadna, és én lennék neki a legszebb, nem pedig modellek, vagy a volt szerelme. Mit tehetnék, hogy ez változzon? Érdemes még ebbe energiát ölni, vagy felesleges, mert már nem szeret?


21/L


2009. dec. 15. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem szeret. Akkor szoktak általában az emberek hibákat keresni a másikban. Mikor össze jöttetek akkor számára nagyon is szép voltál.
2009. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is voltam ilyen helyzetbe...:(:S....egy idő után kiszerettem a barátomból a folytonos gúnyolódásai miatt és otthagytam....:(
2009. dec. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én barátom nem az az ajnározós típus, legalábbis a szavak szintjén, de egy percig se érzem úgy, hogy ne tartanak szépnek... Ennek evidensnek kéne, hogy legyen, hogy számára Te vagy a legkívánatosabb nő. Én nem fektetnék energiát egy ilyen otromba, figyelmetlen alakkal való kapcsolatba. Ha nem vagy neki elég szép, menjen a tökéletes exéhez, vagy a tökéletes modellekhez, Te meg keress magadnak valaki mást, akinek Te vagy a legjobb, legkívánatosabb... Hosszútávon nagyon leépíti az önbizalmadat egy ilyen kapcsolat, szerintem nem éri meg.
2009. dec. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a legszörnyűbb, hogy ő azt mondja, hogy nem gondolja komolyan az ilyesmit, de félek, hogy kezdek kiszeretni belőle, az örökös sértegetése miatt. Szeretem, szakítani sem akarok, csak annyira rossz ez így nekem.
2009. dec. 15. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiánnyal könnyen tönkre lehet tenni bármit, úgyhogy csak óvatosan. Sokan megtanulják jól leplezni, közben magukban ugyanolyan bizonytalanok benne jó-e amit csinálnak, de a külvilág ne ezt lássa, mert akkor nem hisz benned.. Ha jól érzed magad a bőrödben, az plusz pont mindenféle helyzetben. Szerintem csak lelkierő kérdése, de én is ugyanezzel küzdök. A másik.. onnan tudod, hogy egy fiú szeret, hogy mindened tetszik neki, úgy ahogy van, és kifejezetten bókol, nem pedig hibáiddal viccelődik, mert azt általában tudják az emberek, hogy szarul esik a másiknak. Lehet, hogy ki akarja provokálni, hogy te szakíts vele, mert nem akar megbántani azzal, hogy ő szakít. Ha elég erős vagy, akkor beszélgess el vele úgy, mintha nem járnátok. Minden esetre úgy kell járni a világban, hogy bármikor találkozhatsz valakivel akivel boldog leszel, és nem kell erőltetni semmit ami nem megy.
2009. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem a pasid csak ront a helyzeteden. és egyáltalán miért akarsz bárkinek is megfelelni?így sosem leszel szabad. ha jól akarod magad érezni a bőrödben,foglalkozz többet magaddal (olvass,sportolj,ápold még jobban a tested)másokkal viszont kevesebbet. úgy sem tudsz mindenkinek megfelelni. ne a pasid véleménye határozza már meg az önértékelésedet. én a helyedben azonnali hatállyal kitenném a szűrét, és keresnék egy olyat akinek én vagyok a vágyai netovábbja.
2009. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hiába szereted te őt, ha őt nem szeret téged!


egyértelmű ez, mert nem is vagy számára vonzó. aki szereti a másikat, az nem kritizálja, sértegeti.

ő lesz az első, aki ha talál egy neki tetsző lányt, szakít veled.

Én a te helyedben megkeresném a gyenge pontját, és én is elkezdeném sértegetni, kritizálni. Talán megsértődik, és veszi az adást.

ha nem és tovább ge*nyóskodik, dobd ki!

2009. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!