Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet kezdeni egy erősen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet kezdeni egy erősen nárcisztikus és passzív agresszióra hajlamos emberrel?

Figyelt kérdés
Jelen esetben a barátomról van szó, vannak gondjaink e miatt a viselkedése miatt.Legjobb lenne ha egy pszihologus tudna válaszolni d egondolom ez nem valószínü.
2009. dec. 11. 22:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ja minden apróságon kiakad és azthiszi mindennek ugy kell lennie ahogy ő akarja és folyton megsértődik.
2009. dec. 11. 22:37
 2/14 anonim ***** válasza:
amíg ő maga nem jön rá hogy ez így nem jó addig semmit. utána jöhet a pszichológus. miazhogy passzív agresszió??
2009. dec. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
lehet sajnálni
2009. dec. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ennek gyökere talán abban keresendő, hogy gyermekkorában nem volt képes közvetlen formában kifejezni haragját, önállósági törekvéseit vagy negatív érzéseit. Vannak arra utaló bizonyítékok is, hogy az ilyen személyiségzavarban szenvedők szülei rendkívül következetlen, ambivalens módon viszonyultak hozzájuk, esetleg el is hanyagolták őket. Mivel a szülői autoritás kiszámíthatatlan és dühítő volt, a gyermek nem tudott megfelelő reagálási formákat találni, s nem volt képes sem kifejezni dühét vagy ellenállását, sem megszabadulni tőle.


Ha Ön passzív-agresszív személyiségzavarban szenved, akkor valószínűleg rettenetes tehernek érzi környezetének legapróbb kérését is. Általában nem szereti és elutasítja mások autoritását, még akkor is, ha jóindulatú tekintélyről van szó. Többnyire úgy érzi, szörnyű terhek nehezednek Önre, amelyekkel nem tud megbirkózni. Védekező magatartást vesz fel környezetével szemben, amely folyamatosan elárasztja teljesíthetetlennek érzett követelésekkel. Munkájában és személyes kapcsolataiban is meg nem értettnek, alábecsültnek, kihasználtnak érzi magát. Sokszor dühös vagy elégedetlen, és automatikusan mindenre negatív módon reagál.

2009. dec. 12. 01:21
 5/14 A kérdező kommentje:
ja bocs, ez a passzív agresszió, bemásoltam.
2009. dec. 12. 01:22
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Inkább az a kérdés, hogy te miért vagy mellette? Miért érzed úgy, hogy jogod van őt "megjavítani"? Miért nem fogadod őt olyannak amilyen?


Ha jól értem anyáskodni akarsz fölötte, őt meg zavarja. Miért nem hagyod békén? Ha meg akarod változtatni, akkor nem szereted. Ha szeretsz valakit, akkor elfogadod olyannak amilyen. Meghallgatod és hagyod, hogy melletted megnyugodjon. Nem pedig kielemezgeted, mint valami tárgyat. Nem kórképet állítasz fel róla.


Ha meg nem tudod szeretni, akkor hagyd ott.

2009. dec. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
én szeretem de ez megy a kapcsolatunk rovására. de ezt te hogyan is érthetnéd, azt sem tudod h miröl beszélsz. és segíteni akarok rajta/rajtunk
2009. dec. 12. 01:57
 8/14 anonim ***** válasza:

én is hülyeségnek tartom a legutóbbi kommentet. Nem kell jönni folyton a "kivagytehogybeleszólj" szöveggel. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy kit érdekel, hogy az az ember állatokat kínoz, nem kell elfogadni, ne akard megjavítani.


a srácnak szerintem az a baja, hogy egoista. Ugyanakkor nem éri el a sikereket amit kitűz maga elé valószínűleg, hiszen ilyen hozzáállás mellett ha kiszabott tehetséges vagy, akkor is hipp hopp kiraknak pl munkahelyről, ha nem vezető beosztású vagy. Apám ilyen ember, őt is kirakták.

Nálunk egészen kritikus már a helyzet. A barátod baja az, hogy rendkívül feszült, és bizalmatlan. Ez nem azért van, mert Benned, vagy a többi rokonában/ismerősében nem lehet bízni, hanem mert Magában sem bízik. De azért ezt nem ismeri be, ezért állít fel mindenféle szabályokat magában, ami ha utána nem úgy működik, akkor jogosan mondhatja, hogy hát persze, hisz várható volt. Nemtudom pontosan mennyire írtam le a személyt, de nekem ilyennek tűnik a bemutatásod alapján

2009. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A leírásból ráismertem egy pasira, akivel nyáron elkezdtem randizgatni. Nos, hétvégente találkoztunk, 3 hétig bírtam, aztán mikor elküldött a p..ba mert nem hallottam a telefont mikor hívott, akkor gondoltam, hogy na ennek semmi értelme


Ha önkéntes megmentőt akarsz játszani, csak rajta. Gondolom ha türelmes vagy és mindig kedvesen elmondod neki, hogy most miért nincs igaza, és miért és hogy kéne látnia az adott dolgot, hogy nem ellene történt az a dolog, és ezt napjában többször megteszed, akkor nyugodtan. Esetleg a vitákat el tudod kerülni, és esetleg hosszú évek alatt talán kicsit más lesz a rálátása a világra. De nagyon gondold meg, hogy megéri-e, mert soha nem biztos hogy veled marad életed végéig, és hogy ő ugyanazt a gondoskodást vissza is adja neked, ha majd te szorulsz rá. Attól hogy te rááldozod magad, nem biztos hogy valaha is megköszöni, és csak akkor tedd, ha teljesen biztosan nem vársz érte semmilyen viszonzást. Mert utána már nem hányhatod a szemére, hogy persze, én hosszú éveket áldoztam rád és a nyűgjeidre, hogy segítsek, te meg itthagysz.


Egyébként ez a pasi, akiről én beszéltem elmesélte, hogy nagyon rossz volt a viszonya a szüleivel, az anyukája szinte sose szeretgette meg, ridegek voltak a szülei. Most nem is találkozik velük. Én elhiszem hogy ez a baja, de tényleg ezen egy pszichológus és kívülálló hozzáértő személy tud esetleg segíteni, én is mondtam neki, hogy el kéne mennie. De semmiképpen sem a barátnő feladata meggyógyítani. Esetleg abban lehet partner az ember, hogy nem veszi fel a hülyeségeit, nem vitatkozik vele. De tudod, ha egy munkatársamról van szó, vagy rokonról, akkor szívesen csinálom, de a társammal már hadd ne kelljen ilyen játszmákat játszani. Rettenetesen fárasztó egy idő után.


31/N

2009. dec. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én továbbra is aztmondom, hogy ne akard őt megváltoztatni. Próbáld meg megérteni és elfogadni. Akkor megnyugszik. Mégis ki vagy te, hogy meg akard őt javítani? Azért csinálja az őrjöngést, mert azt szeretné, ha valaki elfogadná olyannak amilyen. Ha ezek után is elfogadják, akkor tudja, hogy szeretik. Ugyanakkor meg kockázatot is vállalsz, mert nem 100%, hogy megváltozik. Ezt neked kell tudnod. De csak szeretettel és türelemmel tudsz felülemelkedni a problémán. Én egyébként otthagynám. Rövid az életem ahhoz, hogy lelkisérülteket ápoljak.


Ha meg árt neked, és nem érti meg, hogy ne ártson, akkor minek vagy vele?

2009. dec. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!