Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Honnan tudom kideríteni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudom kideríteni, hogy a párom füvezik-e?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunk kezdete óta (3 éve) problémát okoz, hogy hetente legalább három-négy estét a barátjánál tölt. Eddig azon kívül, hogy ezt picit sokalltam, nem volt gondom vele, mert úgy gondoltam, még mindig jobb, mintha a kocsmában ülnének. Viszont tegnap felhívott az édesanyja, aki azt mondta, attól tart, hogy füveznek, mert folyton beesett, karikás szemmel, nyúzottan megy haza a barátjától. Mivel én soha nem éltem ilyen szerekkel, fogalmam sincs, hogy milyen hatása van az emberi szervezetre. Amit én tapasztalok a páromon, az a kapcsolatunk kezdete óta tartó majdnem állandó merevedési zavar, álmosság, memóriagondok, fogyás. Valamint az, hogy sosincs pénze, a fizetését két-három nap alatt elkölti.

A kérdésem az lenne, hogy miből tudom kideríteni, hogy füvezik-e? Rákérdezni nem akarok, mert ha esetleg nem igaz, a lelkébe gázolnék és ezt nem akarom. És abban sem vagyok biztos, hogy bevallaná, ha igaz lenne.



2013. dec. 17. 08:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
10%

De a fű is okoz függőséget, mivel van sajnos ilyen ismerősöm, aki nem tudja abbahagyni és erről szól az egész élete.

Egyébként meg börtönbe is lehet kerülni miatta.

2013. dec. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt tudom, hogy nem játszanak, nem szereti az ilyesmit. Általában neten néznek őket érdeklő videókat, történelmi előadásokat vagy filmet. Mikor az édesanyja azt mondta, hogy szerinte füveznek, akkor arra gondoltam, elszívnak egy szállal és aztán ülnek a fotelben és nézik a műsort. Biztos baromi vicces ez így leírva, de mivel nekem soha életemben nem volt dolgom semmilyen káros szenvedéllyel, nem tudom miként zajlik egy ilyen tevékenység.


Fura kettősség van bennem, az édesanyja sem egy képzelgős típus, gondolom megvolt az oka rá, hogy ezt megemlítse, viszont a páromat olyan embernek ismertem meg, aki elítél minden drogot. Azt tudom, hogy egyszer fiatalkorában kipróbált egy fél extasy-t, mert ezt pár hónapja elmondta, mikor egy film kapcsán arról beszélgettünk, vajon miért szoknak rá emberek a kemény drogokra. Akkor azt mondta, hogy neki semmi különösebb élményt nem nyújtott az extasy és hogy nem normális az, aki emiatt tönkreteszi az életét. Tehát bízom benne és nagyon bízom abban, hogy az általa kimondott fenti mondat megállja a helyét és az anyukája csak az aggodalma miatt "képzelődik". Mindenesetre azt hiszem, finoman rákérdezek, úgy, hogy ne legyen sértő, már ha lehet úgy ilyet megkérdezni. Nem könnyű. :-(

2013. dec. 17. 11:33
 23/34 anonim ***** válasza:
76%
mit fogsz tenni, ha beigazolódik a gyanú?
2013. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Elhagyom. Mert ha ebben nem volt őszinte, akkor talán másban sem és szerintem az őszinteség az egyik legfontosabb tényező egy kapcsolatban. De nagyon bízom benne, hogy nem igazolódik be. Már csak az ő egészsége miatt sem, mert amiatt nagyon aggódok. Az első gondolatom mindig az ilyenkor, hogy segíteni akarok leszokni (ahogy apámnak az alkoholról) de ha valaki önként dönt egy káros szenvedély mellett, akkor nincs min segíteni.
2013. dec. 17. 11:52
 25/34 anonim ***** válasza:
75%

hmm.egyelőre nem tudni mit csinálnak, ha ez miatt elhagynád, akk nem szeretitek egymást igazán..(szóval ha elszívnak egy nevetős cigit, akk elhagynád...ha pedig legurítanának 3-4sört esténként a filmezés mellett, akkor minden ok...ez nonszensz, holott kb egyszinten van a kettő

-ismerőseim közül, akikről tudom, hogy néhanapján élnek a zöldséggel, elítélnek minden valódi drogot)

2013. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
66%
Nem kérdeztél rá arra, hogy füvezik-e de azért mert magától nem számolt be róla már nem őszinte és biztos másban is hazudott már. Képes lennél ezért kidobni mert néha elszívnak a haverjával egy-egy cigit? Ugyan valóban nem legális de hány olyan férfi van aki munka után beül egy kocsmába a haverokkal pár italra és ettől még jó partner/férj tud lenni? Ha már lennének gyerekeitek vagy ezt otthon művelné a te társaságodban úgy hogy erre a közös programok is rámennek akkor még megérteném de így nem igazán tudom.
2013. dec. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Nos, hogy picit érthetőbb legyen a dolog, ez a dolog nekem most hab lenne a tortán. Egyrészt azért, mert ezek szerint teljesen ellentétes amit mond azzal, amit csinál. Ugyanis elítéli a drogokat és a drogosokat, de ha a gyanú igaz, akkor ő is ugyanúgy csinálja, tehát álszent.


A másik pedig, hogy sajnos ezen kívül van egy ennél sokkal nagyobb problémánk is, ami ugyan csak egy, de mégis sorsdöntő egy kapcsolatban. E probléma abszolút az ő döntésén múlt, tehát ő felelős érte, mert hozott egy mindenki által érthetetlen döntést az életéről, ami egyenes ellentéte annak, ami ésszerű lett volna és ezzel megpecsételte a kapcsolatunkat. A szakítás tehát már a levegőben volt és pontosan emiatt hívott fel az anyukája, mert érezte, hogy gond van és segíteni akart. Azután, hogy engem meghallgatott, elmondta a saját aggodalmait a fiával kapcsolatban, ekkor hangzott el a "szerintünk füveznek" mondat. Nagyon szeretem a páromat, de ez így most nekem hatalmas pofon tőle egyszerre, nagy csalódás. A szívem borzasztóan húz felé, de az eszem teljesen mást mond és a jövőnket kell néznem, ami pedig így nagyon bizonytalan.

2013. dec. 17. 12:30
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túlreagálod ezt a füves témát amúgy.

Az egészsége miatt nem kell aggódni, heti 2-3x fogyasztás még jót is tesz. Bár attól függ milyen mértékben, mert ha földig tépi magát, az már nem éppen jó. De egy jó cigit ketten elrántani, teljesen "okés".

A fű nem kemény drog. Sokkal veszélyesebb nála a sima dohány, mert az fizikai függőséget okoz. Valamint az alkohol, a kávé, vagy a cukor függőség, mint 10ből 8 ember kishazánkban. Szétcseszik a májadat, vesédet, nyelőcsövesd, szívedet, érrendszered, felnyomják a koleszterined, cukortól dagadt leszel, piától gyengül az immun rendszer is, stb... Fűnek a szocáilis helyzetre való negatív hatáson kívül, semmi egészség károsító hatása nincs. Csak olyanok állítják az ellenkezőjét, akik vagy nem próbálták, vagy a TV-ben, RTLklub híradóból tájékozódnak a világ dolgairól. Baja nem lesz tőle, pláne nem fizikailag, szóval hagyd ezt az aggódsz az egészsége miatt dolgot. Megeszel egy szelet szalámit, az többet árt mint egy g zöld...

Nem is olyan drága mint a pia, kokain, dohány. Persze mennyiségre drága, de ha fogyasztási arányaiban nézzük, akkor nem. Havonta 20-25 eft-ból megvan egy ember marihuana adagja, amit kényelmesen elszopogat. Dohányra egy olyan bagós, aki elszív naponta 1 netán 2 dobozzal, 1,5-3x annyit költ.

Ha kiderül, és elhagyod, az lenne a tiszta, ha az miatt hagynád el, hogy hazudott. Bár ez sem tiszta, amég nem kérdezel rá. Akkor gyak. nincs mit elmondania.

Amég meg nem bizonyosodsz róla, ne találgatózz. Kérdezz rá. Én fene tudja hány 100 km távolságból nem fogom megmondani egy emberről, hogy vajon néha mikor átmegy a haverjához, szoktak-e füvezni.

2013. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
93%
előzővel egyetértek, bár a havi 20-25e sztem nagyon sok, én ennek az 1/5-ödét mondanám max
2013. dec. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Egy olyan emberre értettem, aki napi rendszerességgel elszív egy cigit. Havonta 8g nem sok. Utólag még szerintem keveset is mondtam.
2013. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!