Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tanulás és párkapcsolat-Tényle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tanulás és párkapcsolat-Tényleg ennyire üti egymást a kettő?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,11.-es,és amióta elkezdtem komolyan venni a sulit,valahogy nem akar semmi alakulni,vagy ha igen,az sem tart sokáig. Előtte viszonylag normális,2-3 hónapos(ez nekem már nagy szó,és hosszúnak számít,hosszabb sajnos nem nagyon volt) kapcsolataim voltak pár éve,de most,ami meg megy,az ez a "kavarás" szint,amit személy szerint rühellek,de nem tudom,mit tegyek. Annak idején 4 körüli volt az átlagom,nem nagyon érdekelt a suli,de most már nem úgy megy,mint régen,ráadásul a faktokba is úgy beleválogattam,hogy elég nehezeket néztem ki,és ez innentől csak bonyolultabb lesz. Furcsa,de én nem tudnék úgy meglenni,hogy csak a mának élek,nekem szükségem van erre az állandósságra,kapcsolatban is,meg a jövőre nézve,mindenhogy. Akivel eddig próbáltam ismerkedni,egynek sem voltak ilyen téren komoly tervei,talán azért nem értett meg,vagy nem tudom. Rendben,elég sokat tanulok és foglalkozom ezzel,de nem akarom elhinni,hogy ettől stréber lennék(tény,hogy eddig ez jelenti nekem a legtöbbet,mert erre lehet alapozni,de azért ez túlzás),vagy nem lenne életem és csak azért,mert ez nekem fontos,képtelen lennék időt szakítani arra,aki tényleg számít. Csak az a baj,hogy nagyon kevesen értenek meg(szinte senki),mert mi az,hogy tanulni kell,vagy hogy hajnalig fennmaradni emiatt,meg hogy kell a pont az egyetemre,és eddig azokkal a fiúkkal,akikkel kicsit többet beszéltem erről is,ott vannak még leragadva,hogy gyűlölnek tanulni meg gyűlölik az iskolát.. És most nem tudom eldönteni,hogy az,hogy senkivel sem sikerül egy normális kapcsolat annak az oka,hogy én lettem más,és nem nagyon fog ez változni,amíg én sem,vagy rossz helyen keresgélek,vagy ők is tehetnek róla,hogy ennyire nem tudják felfogni a helyzet súlyát,és tovább látni annál,hogy nem tudok éjjel-nappal mindenhol ott lenni,meg máshogy nézem már a dolgokat,nem tudom... Ti mit gondoltok erről? Van róla valami személyes tapasztalatotok?:) Nem zárom ám ki,hogy bennem a hiba,de már nem tudom őszintén szólva,miért alakult így.:D

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

17L


2013. nov. 6. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Igen, üti. Bár nem olvastam el ezt a hosszút, de azért vannak az ember élete elején ezek a tanulóévek, hogy először kiképezze magát, tanuljon, hogy azt hasznosítva majd dolgozni tudjon, önálló életet tudjon élni. Ezért ezeket komolyan kéne venni, később kéne párkapcsolatozni, bár ma ezt már senki nem tartja be.
2013. nov. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rossz fiúknál próbálkozol, ennyi. Ilyenekkel nem is érdemes kezdeni. Ha normális párkapcsolatot szeretnél, akkor csak olyannal kezdj, aki minimum, hogy megért, de mellette inspirál és motivál is.

Egyébként a párom is utált tanulni, le se érettségizett. Én lassan a diploma felé közelítek. És érdekes módon senkitől annyi segítséget és motivációt nem kapok, mint tőle :) Na - többek közt - EZÉRT ő az igazi :)

2013. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ!

Először azt javaslom, olyan egyetemet válassz, amit ha elvégzel, VALÓBAN van esélyed jó munkát kapni, egyéb esetekben nem is kell törnöd magad, elmehetsz valami jó szakmát tanulni kis pénzért (ha netán szülők tudnak segíteni), és már el is leszel. Ezért nem fontos mindenkinek a tanulás. Nem is kell, hogy mindenkinek az legyen.

De én nem tudom elképzelni, hogy középsuliban emiatt ne lenne elég időd pasizni. Mindenképp meg tudod oldani.

Amúgy lehet nem a középiskolás srácokkal kellene ismerkedned, bár persze, megértem, hogy ők vesznek körül. De te már korilag illhetsz egy 19-20 éves egyetemista sráchoz, aki megérti, hogy tanulni is kell :)

És még emellett, az élet nem olyan, hogy rögtön az öledbe pottyan egy pasi, aki tetszik és akinek épppen kellesz (elfogadja a dolgaid). Tehát lehet semmi baj nincs az ég világon, csak majd pár hónap múlva találkozol össze a lovaggal.

Ha a kapcsolataid csak pár hónaposak, azt ajánlom, jobban figyeld meg a kiszemeltedet, ne ugorj rögtön bele a járásba, ne járj vele, ha nem kell igazán, ha sok minden nem tetszik benne, vagy ha azt érzed, hogy neki nem fogsz kelleni igazán, tiszta szívből. Ez esetben sokkal hosszabb lesz a kapcsolat.

A hozzáállásod teljesen normális. De tudod, az emberek különböznek.

2013. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

rossz helyen keresgélsz

igenis a tanulás a fontos, és a párodnak ezt meg kell értenie - ettől függetlenül kell vele is foglalkozni és időt szakítani a találkozásra

2013. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hónapok óta ugyanezt kérdezgetem magamtól, mert van hogy haza érek fél ötkor, kilencig tanulok, utána pedig hulla fáradtan dőlök arccal az ágyba, és ennyi a nap. Semmi másra nincs időm, csak nagy ritkán, mikor épp nem kell másnapra tanulnom. Szóval igen, más is érzi úgy, hogy ez az egész élni sem hagyja.

Én is tizenegyedikes vagyok. Nekem emelt kémia és emelt biológia fakultációim vannak, emellett közép biológia és közép kémia, illetve egyénileg készülök emelt történelem érettségire, meg a most decemberi felsőfokú angol nyelvvizsgára. Hogy miért ennyi, azt általánosságban te is jól leírtad. :) Aztán mindenkinek megvannak az egyéni (tév)képzetei is pluszban.


Tény, hogy mióta ez így van, komoly visszaesést tapasztaltam társas interakciók terén (talán épp az ilyen megfogalmazások és az állandó sznob tudományos-angol stílus miatt :D). Nyilván, aki elfoglalt, annak nincs ideje. Nem benned van a hiba, és szerintem is el kell ezt fogadnia annak, aki veled szeretne lenni, vagy olyat kell találnod, aki megérti, mert ő is így van a dolgokkal. Vagy marad a szexkapcsolat... :D


Btw, hová valósi vagy? Csak kíváncsiság, manapság nem sok helyen látni értelmes lányokat. :)


18/F

2013. nov. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sorstárs.:) Én is felvettem emeltnek a biológiát-kémiát,meg mellé matekra is bejárok,angolból tavasszal lesz előrehozott,és azokról ne is beszéljünk,amiket még emellé a fejembe vettem,mert szeretnék,akkor is,ha senki se kéri,de arra tényleg nincs idő már,meg sajnos energia se nagyon.:/(sportok és egyebek) És persze az ötkor hazaesés és a nulladik órák. Lényeg,hogy én lassacskán már megszoktam,de a rokonok és a barátok nehezebben tudják ezt elképzelni(márpedig rájuk is kell figyelni),hogy hogyan is megy,egyáltalán létezik-e olyan,hogy a lelkiismeret nem hagy pihenni,mert ugye amit ebben az életben meg lehet csinálni,azt meg is akarom.:D

Egyébként budapesti vagyok.:)

2013. nov. 6. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!