Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennek a csajnak meg mi baja?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek a csajnak meg mi baja? Csak megmondtam mit szeretnék felnőttként.

Figyelt kérdés

A suliban osztályfőnöki/önismereti órán beszéltünk a jövőről hosszabb távon, tömören és én mondtam hogy olyan családot szeretnék, ahol van legalább 3 gyerekünk és jórészt, vagy szinte csak én tartom el őket míg a feleségemnek nem kell dolgoznia, ha nem akar, csak otthon lennie velük meg ilyenek. Már jórészt kitaláltam hogy nézne ki. Nagy kertesben laknánk valami nagyváros szélén, meg minden. Meg mondtam hogy 5-10 évvel fiatalabb nőt akarok, amikor én 30 körül leszek ő akkor legyen 20-25. Ezt képzeltem el.


Erre az egyik osztálytársnőm össze-vissza háborgott, hogy nem hagynám dolgozni a feleségem, meg ilyen hülyeségek, miért csak fiatalabbat akarnék, stb. Ne zsákmányoljam ki a nőket, már feminizmus van és ezt nem tehetem meg, meg ilyenek...


Ez azért vicc egyrészt, mert mi köze hozzá? Ha találok az elképzelésemhez partnert, nőt aki szintén benne lenne ilyenben, akkor miért ne valósíthatnánk meg?


Másrészt meg a szüleimmel is pont ez a helyzet amit leírtam és nagyon boldogok ebben az állapotban.


2013. okt. 29. 18:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

anyud élősködő, apud meghal balesetben akkor éhen haltok (nagyon helyesen).


33/F

2013. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Kötve hiszem. Anyának is van diplomája és tudna dolgozni (max. nem a szakterületén). A nagyszüleink még életben vannak kivétel nélkül és ők is tudnának segíteni.

Apának nem véletlenül vannak életbiztosításai is (több mint tíz milliós összesen, ha meghalna, havi néhányezerbe kerülnek).

A meglévő vagyonuk sem két forint (bár a pontosat ugye nem kötik az orrunkra)

Arról nem is beszélve hogy mi sem 5 évesek vagyunk, az egyik tesóm már nem is lakik velünk.


Sőt, bele sem merek gondolni, hogy mennyi állami támogatás járna nekünk ebben az esetben.


Maximum 100 éve volt az, hogyha a kereső meghalt, akkor a család is. De még akkor sem. Ma már úgy kiépült a szociális ellátórendszer, hogy ilyen nem történhet. Arról nem is beszélve, hogy aki okos, felelős ember, az ezt a lehetőséget is számba veszi és ennek megfelelően jár el (pl. életbiztosítást köt magára).

2013. okt. 29. 21:33
 13/21 anonim ***** válasza:
43%

hamar felélitek majd :) gyakorlat nélkül öregen nem fog kelleni senkinek.


szoc ellátó rendszer ma már nem létezik, tehát a világról fogalmad sincs :D

2013. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Miért élnénk fel hamar? Anya ugyanolyan jól bánik a pénzzel, mint apa. Most is elszórhatnák a fizetés egészét, mert megtehetnék, de most is spórolnak belőle. Ha nagy baj lenne és valahogy a hatalmas, rengeteg pénz is eltűnne (meglévő vagyon, biztosítási pénz, nagyszülői esetleges támogatás), akkor is pl. el lehetne adni a házat és venni egy kis, megfelelő lakást, a különbözetét pedig eltenni. Nemhogy nem halnánk éhen, de annyi a biztosíték, hogy anyagilag nem nagyon tűnne fel.


Miért ne lenne szociális ellátórendszer? A nyugdíjasok kapnak nyugdíjat. Az árvák meg árvaellátást. Meg még csillió és millió támogatást szór az állam mindenkinek. Senki nem hal éhen. A szegények többségének van fedél is a feje felett. Senki nem hal meg járványokban. Azért ez elég jó szerintem, ha visszanézünk a történelem bármelyik idejébe, a múltba.

Az egyetemista tesóm is vagy ötféle állami támogatást/ösztöndíjat/juttatást/satöbbit vesz igénybe, miközben nem is lennénk rászorulva, adják ingyen.

2013. okt. 29. 22:11
 15/21 anonim ***** válasza:
11-esnek van valami baja az élettel, úgy látom...
2013. okt. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
pisis vagy, nem látsz ebbe bele. a nyugdíjrendszer összeomlás alatt van, nincs szociális háló. a nők 70-80 éves korukig élnek, 20-30 évre 10-20 millió semmi.
2013. okt. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Összeomlás alatt van? De még biztos beletelik 10-15 évbe, mire összeomlik. Minden kormány érdeke hogy ha mást nem is a nyugdíjakat megtartsa, fenntartsa, mert csak így nyerhetnek választást. Ezért a nyugdíj lesz az utolsó, amit hagynak összeomlani.


Miért ne lenne szociális háló? Most mondtam el, hogy a nyugdíjasok kapják a nyugdíjat, az árvák az árvaságit és úgy általában, tonnaszámra osztogatja az állam mindenkinek a különféle támogatásokat. Nincs éhezés, nincs tömeges hajléktalanság és nincsenek járványok. Ezekre nem mondasz semmit.


Arról nem is szólva, hogy miért kéne anyának még 40-50 évig magát eltartania? Egyrészt valamilyen munkát biztos tudna vállalni még tapasztalat, vagy képzettség nélkül is, másrészt meg van négy gyereke, akik segítenének az eltartásában. És ez a négy gyerek sem minimálbért keres majd, illetve egyikük már most sem.

2013. okt. 30. 12:42
 18/21 anonim ***** válasza:
15-20 év alatt akar meghalni anyád? erről beszélek :)
2013. okt. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

látszik, hogy nem látsz bele semmibe :D


tömeges a nyomor. nagyobb mint bármikor:



2013-07-29 14:03:00

Uniós mérce: 4,6 millió magyar él szegénységben

A TÁRKI szegénységről szóló monitorkutatási eredménye 2013 áprilisában jelent meg. Az első olvasat után az átlagpolgárnak az adathalmaz nem sok mindent mond, de ha megpróbál az adatok mögé tekinteni, rájön arra, hogy mennyire sokan tartoznak a lecsúszó vagy megkapaszkodni alig képes emberek, családok közé. Nem véletlen az sem, hogy a KSH létminimum-számításainak adatai csak 2013 júliusában jelentek meg, amikor is megerősítették a TÁRKI kutatásainak eredményeit- írja a Le Monde Diplomatique.

Uniós mérce: 4,6 millió magyar él szegénységben

A szegénység mást jelent a budai kerületekben, mást Telkiben, mást Ózdon és mást Tiszabőn. Egy dolog viszont közös mindegyik helyen: a szegénység öröklődik, „újratermelődik”. Statisztikai szempontok alapján a szegények közé azokat kell sorolni, akik a mediánjövedelem 60 százalékánál kevesebből élnek meg. A nettó mediánkereset Magyarországon 131 000 Ft, ennek a 60 százaléka 78 600 Ft. Szeretném a figyelmet felhívni, hogy a nettó minimálbér nem éri el ezt az értéket – hiszen csak 60 950 Ft. Tehát ez azt jelenti, hogy ha valaki 2012-ben egyedül élt, és minimálbért keresett, akkor a szegénységi szint alatt élt 22 százalékkal- írja a szerző.


az egy főre jutó háztartási jövedelmek személyek közötti eloszlásának fontosabb egyenlőtlenségi mutatói magyarországon, 1987–2012Az egy főre jutó háztartási jövedelmek személyek közötti eloszlásának fontosabb egyenlőtlenségi mutatói Magyarországon, 1987–2012

Forrás: 1987: KSH Jövedelem Felvétel, 1992, 1996: Magyar Háztartás Panel, 2001, 2003, 2005, 2007, 2009,2012: TÁRKI Háztartás Monitor.


A szegénység oka lehet:

- a jövedelemhiány;

- a motivációs csapdahelyzet;

- az információkhoz való hozzáférésnek a hiánya;

- a szolgáltatások elérésének a hiánya.

szubjektív anyagi helyzet megítélés a magyar népesség körében százalékban kifejezve.Szubjektív anyagi helyzet megítélés a magyar népesség körében százalékban kifejezve.

Forrás: a szerző saját számításai a TÁRKI Háztartás Monitor alapján.

A táblázat egyértelműen mutatja, hogy a drasztikus elszegényedés megindulása a 2008-as pénzügyi és gazdasági válsághoz köthető. A válságnak négy periódusa volt eddig Magyarországon:

- 2008. második felében tört ki a pénzpiaci válság, amely a megtakarítással rendelkezőket érintette;

- 2008−2009-ben visszaesett a foglalkoztatás, nőtt a munkanélküliség. Ezzel párhuzamosan a devizahitelek problémája is élesen megjelent.

- 2009−2011-ben az állami kiadásokat erőteljesen csökkentették, miközben nőttek a lakossági elvonások. Az egykulcsos SZJA bevezetése hátrányosan érintette az alacsony keresetűeket.

- 2011−2012-ben egyértelműen szűkítették a szociális és egészségügyi kiadásokat.


Ezeknek az eseményeknek az lett a következménye, hogy a II. világháború óta nem volt ilyen nagy és drasztikus az elszegényedés: ma Magyarországon 4,6 millió ember él európai mércével mért szegénységben

2013. okt. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Az igaz, hogy van baj, nem kevés, az ellátórendszer, nyugdíj körül stb... Sztem nekem nem is lesz már olyan, összeomlik és kész. Az élet feltételeit iszonyatosan megnehezítették Magyarországon.


De ez még nem jogosítja föl 11-est arra, hogy MINŐSÍTHETETLEN HANGNEMBEN, látatlanban bíráljon, sértegessen másokat.


A kérdező elképzeléseit anyagilag -finoman szólva- nem könnyű megvalósítani, de mint irányelv, nem rossz, aztán majd kiderül, mennyi és hogyan valósulhat meg.

2013. okt. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!