Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nincs igazam pénzügybe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nincs igazam pénzügyben (diákhitel)?

Figyelt kérdés

Komolyabbra fordult a dolog barátnőmmel, összeköltöztünk, közös kasszán vagyunk.

De normálisan megmondtam neki, hogy a diákhitelébe nem fogok beszállni, az az ő múltjának a része, nem adok bele pénzt.

Barátnőm azzal jön, hogy el kéne fogadnom a múltjával együtt. Igen ám, de én tudom, hogy ahogy rengeteg diák, anno ő sem arra költötte azt a pénzt, amire kellett volna, hanem a volt barátjával elfesztiválozták, plussz az akkori barátja nagy füves volt. Én meg nem vagyok hajlandó ezt "finanszírozni", visszafizetni.


2013. aug. 7. 09:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Jaj de bírom, hogy itt mindig az a kérdés, hogy honnan tudom a dolgokat. Tudom, és kész.

Ne haragudj, nem fogom fizetni a volt barátja füvezését meg fesztiválozását.

2013. aug. 7. 10:18
 12/26 anonim ***** válasza:
52%
Megértem,hogy nem nézed jó szemmel,hogy hülyeségekre költötte a pénzt,gondolom azóta ő is belátta már, viszont ha összeköltöztök akkor vagy legyen minden közös vagy legyetek külön kasszán. Egyszer majd ha te csinálsz valamit és emiatt pénzügyi gondjaid lesznek, ő is mondhatja majd,hogy ezt nem hajlandó finanszírozni, könnyen lehet belőle végeláthatatlan vita. Gondold át,hogy ez az 5000 Ft ill. elveid megérik-e a folytonos vitát.
2013. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
meg szep hogy neked van igazad,
2013. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Nem vágja földhöz az a havi 5 ezer forint, csak azért akar osztozkodni rajta, hogy minden közös legyen.

ha tanulásra költötte volna, belemennék. De azt nem veszi be a gyomrom, hogy az előző barátja drogozását meg tivornyázásába én anyagilag beszálljak.

És nem, én nem csinálnék ilyen dolgokat. ha csinálnék is, nem lenne pofám az aktuális páromra rákényszeríteni az ilyesfajta hülyeségeket.

2013. aug. 7. 10:39
 15/26 anonim ***** válasza:
legalább megkíméled attól a pofára eséstől, hogy a képébe nyomod a szürreális házassági szerződésedet
2013. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

vegyél egy kutyát


lehetőleg minél kisebbet, hogy kevesebbet fogyasszon

2013. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%
nehogy még az is nélkülözzön miattad
2013. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
48%
Sose tudhatod,hogy mit hoz jövő. Az összeköltözés nem azt jelenti,hogy innentől kezdve együtt laktok azt csók,hanem,hogy elkezdtétek a közös életeteket kialakítani. Szerintem te baromira ki vagy akadva az exére és ezért nem akarod. Amúgy meg ha ennyire biztos vagy az igazadban minek tetted fel a kérdést?
2013. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
50%

"Komolyabbra fordult a dolog barátnőmmel, összeköltöztünk, közös kasszán vagyunk. " Már nem azért, de ha vannak külön kiadások, és közös a kassza, akkor mégis miből fizesse? Fogalmi zavaraid vannak. Meg önértékelési gondjaid. Tán félsz az extől? Veled él együtt a csaj, nem vele, és ne próbáld meg beadni senkinek, hogy te sose csináltál hülyeséget fiatalabb korodban (tekintve, h most is baromi éretlenül viselkedsz...).

Jó, legyenek elveid, nincs azzal gond. De akkor mindent számolgass ki, legyél nyíltan kicsinyes, sőt, a kenyeret is szeletre számolgassátok, meg a rizst szemenként... tudod ez nem így megy. Ha komoly kapcsolatban vagy valakivel, akkor elfogadod, a múltjával együtt. Meg akkor mondd azt, hogy külön kassza, stb. De remélem tudod, hogy az nem együtt, csak egymás mellett élés akkor. Találd ki mit akarsz, ha ennyire önérzetes és fukar vagy, akkor talán maradj még egy ideig a randizgatásnál.

2013. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Az első bekezdést légy szíves fordítsd le magyarra, mert nem igazán értem, hogy mi a mondanivalód vele...

Közös kassza van, azt csinál a pénzzel, amit akar, persze normális kereteken belül.

Csak azt kötöttem ki, hogy az exbarátja drogozását ne én fizessem. ha volt ennyire hülye, hogy anno a diákhitelét arra verte el, hogy fizesse az exe hülyeségét, akkor viselje a következményeket. Én nem fogom ezt fizetni. Pláne úgy, hogy 5 ezer forintot simán rá tud szánni havonta, nem kell nekem bele pénzt adnom.

Engem csak az idegesít, hogy hogy gondolja, hogy ezt is közösen fizessük, pláne úgy, hogy nem vágja földhöz az az 5 rongy.

Nyilván, ha az exe összetörte volna az autóját vagy ilyesmi, abba segítenék. na de egy kocsmatöltelék dorbézolását meg drogozását nem fogom visszafizetni.

2013. aug. 7. 15:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!