Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat, munka, életcélok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat, munka, életcélok, . kevés a napi 24 óra! Mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Nálam tapasztaltabb, hasonló élethelyzetet már megoldott embereket kérdezem, hogy hogyan oldanák meg a következő élethelyzetet:


-Napi 10+ órában dolgozok, rengeteg, változatos feladatot oldok meg, szeretem a munkám, jól is fizet, meg sokat is tanulok belőle.


-Vannak különböző életcéljaim (egy listára való), és az azokhoz vezető, szabadidőben végzett tevékenységek. Például jó néhány könyvet szeretnék kiolvasni számomra érdekes témakörökből, szeretek sportolni, mozogni. Plusz néha egyéb, időigényes dolgok (tanfolyam, egy ötlet kipróbálása, és a többi...)


-Van egy párkapcsolatom, ami úgy-ahogy működik, de sokat kivesz belőlem, idő szempontból. Minden nap az összes szabadidőben együtt kell lenni, és különböző, számomra nem konstruktív dolgokat kell csinálni. Például filmeket nézni,szórakozni, és hasonló kategória.


Na most, nekem első a célom, feladatom, és csak második a szórakozás. A munkám általában kész lesz, de a saját céljaim szinte teljesen be vannak fagyva évek óta. Alig tudok velük haladni, hétvégente néhány órácskát, ha éppen nem a háztartási nagytakarítás viszi el az időt. De hát a rendet és tisztaságot is szeretem.


Szóval a nagy kérdés: melyik ujjamba harapjak? Van erre értelmes megoldás, vagy mindenképpen a fentiek közül le kell mondanom valamelyikről?


Kérem csak olyanok válaszoljanak, akiknek van valami céljuk az életben! Nem kérek olyan válaszokat, hogy "Örülj hogy van munkád és kapcsolatod, és fogd be!" mert nekem ennyi nem elég!



2013. febr. 21. 11:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

natesséklétezik:


ja végülis egyedül lakó férfi lakása csakis mocskos lehet...

2013. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Oké, én csak emiatt voltam biztosabb, hogy nő vagy. :)
2013. febr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

"ja végülis egyedül lakó férfi lakása csakis mocskos lehet..."


Most komolyan, ezt hol a rákban írtam?

Nem kell kiforgatni a szavamat. Csak azt mondtam, hogy ebből azt gondoltam, hogy inkább nő mint férfi, szóval nem zártam ki!


Ha nagyon akarnék én meg abba köthetnék bele, hogy miért nem gondolta más is, hogy nő, mert hogy karrierista csak férfi lehet?


Nem volt bennem semmi rosszindulat, csak nem volt tisztázva a dolog.

2013. febr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
24%

Egy rendmániás törtető karrierista vagy, inkább dobd a csajodat mielőtt ő dob, mert biztos baromi unalmas lehetsz a magánéletben, ahogy az összes karrierista pali.

Neked inkább az egyéjszakás kalandokat, bármire kész titkárnőket és prostizást ajánlanám.

2013. febr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Antimod ***** válasza:

Nagyon sok a napi 10 óra munka. Nem csoda, hogy mellette még a hobbira sem jut elég idő, nemhogy egy normális párkapcsolatra.

Örülök, hogy szereted a munkádat, mert az nagyon fontos, de nem tudnál kevesebb ideig dolgozni? Sajnos más megoldás nincs, mert a nap még mindig 24 órából áll, és ezen nem tudunk változtatni.

Az ilyen szinten sok munka pedig nemcsak idő tekintetében, hanem egészségügyileg sem kifizetődő. Lehet, hogy most bírod, de később? Ráadásul ha gyereked lesz, legtöbbször csak reggel láthatod - néhány percig.

2013. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Ajjaj, gyerek... nehogy már... az sehova se férne bele... meg nem szerepel a céljaimban. sőt a házasság sem...


Nem én döntöm el, hogy meddig dolgozok. egyszerűen kapok egy rakás, nem triviális feladatot a nyakam közé, hogy oldjam meg. A főnököm meg tudja hogy rám bízhatja mert meg szoktam őket oldani... Ilyen egyszerű.

2013. febr. 28. 11:47
 17/27 A kérdező kommentje:

Ja, és még százszor inkább jövök fel ide kérdéseket feltenni azért, hogy kevés az időm de van pénzem,

mint több szabadidővel azért, hogy mínuszosak a hónapjaim, és hó végén nem eszek, vagy mit tudom én. Az ember ha jól akar élni, akkor oda teszi magát. Dolgozik, és a fent maradó szabadidejében szakirodalmat, vagy más hasznos információkat tanul. Abban is 100% biztos vagyok, hogy ugyan most levonják tőlem az adókat és járulékokat, nem keveset, de nyugdíjam az államtól egy fillér nem lesz. Tehát meg kell tanulnom a tőzsdei befektetést, hogy öreg napjaimban a befektetéseim hozamából tudjak éldegélni.

2013. febr. 28. 11:56
 18/27 anonim ***** válasza:
Egyetértek, ha valamire is akarja az ember vinni, sok dolog nem fér bele önmagán kívül, a munka és a hobbikon kívül, legalábbis manapság. Vagy csak ritka szerencsés esetben lehet mellette jó párkapcsolatot is ápolni.
2013. febr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Figy. az alapján amit leírtál: téged kihasználnak a munkahelyeden.


Most erre azt fogod írni: nem-nem, mert te szereted amit csinálsz. Hát ja, és ezt látják, pont azért! Ha megkapod a 10 órára a béred, az még rendben is lenne, de gondolom az utazás stb miatt nem sok szabadidőd van. Egy normálisabb munkahelyen a napi 8 és fél óránál több már nemigazán mehetne.


És most mondhatod, h te ilyen öntudatos, meg céljaid vannak, d enem. Te hülye vagy (bocs), és jól kihasználnak.

2013. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Na most itt az előzőekben többségében totálisan a hagyományosnak számító - és bar*mi unalmas - válaszokat kaptam, a hagyományos kategóriákban gondolkodó, hagyományos szokásos lúzer életmódot élő emberektől:


Csökkentsem egyiket, hogy a másikra több jusson. Nyilván bárkinek ez jut eszébe először.


Azonban ez az amire nincs lehetőségem. A munkáimban minimum két pályázattal kapcsolatban állok , amiknek a rám eső részét teljesíteni kell (vagy fizethetem vissza a fizetésem, megbukik a cég, vagy nem tudom mi lenne....de nem is akarom megtudni. Minden egy lapra van feltéve...) Meg ezen kívül kapok még plusz feladatokat, amiért majd egyszer plusz fizetést is fogok kapni...


A párkapcsolatról nyilván nem akarok lemondani. Meg nincs más emberi kapcsolatom, akivel bármit megbeszélhetnék.


A céljaimról megint nem akarok lemondani.


Igen, a nap 24 óra, amiből mondjuk 7-8 órát alszok, és a többi idő az véges, és ezzel valóban nem tudok mit csinálni.


De: a személyes hatékonyságnak nincs efféle korlátozása, mint az időnek. Tudomásom szerint nincs olyan természeti törvény, ami az adott idő alatt elérhető eredményt korlátozza.


És a kérdésem igazából erre irányult. Hogyha jár erre néha olyan ember, aki hozzám hasonlóan pörög állandóan, és szinte mindent meg tud csinálni, akkor adhatna pár ötletet. Hogy ne nekem kelljen magamtól kitalálni mindent.


Mellesleg: másokkal ellentétben én sokkal szívesebben inkább azon morgok, hogy sok a dolgom, mint hogy nem jut pénz szinte bármire amit csak szeretnék.

2013. márc. 25. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!