Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat, munka, életcélok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat, munka, életcélok, . kevés a napi 24 óra! Mit tegyek?!

Figyelt kérdés

Nálam tapasztaltabb, hasonló élethelyzetet már megoldott embereket kérdezem, hogy hogyan oldanák meg a következő élethelyzetet:


-Napi 10+ órában dolgozok, rengeteg, változatos feladatot oldok meg, szeretem a munkám, jól is fizet, meg sokat is tanulok belőle.


-Vannak különböző életcéljaim (egy listára való), és az azokhoz vezető, szabadidőben végzett tevékenységek. Például jó néhány könyvet szeretnék kiolvasni számomra érdekes témakörökből, szeretek sportolni, mozogni. Plusz néha egyéb, időigényes dolgok (tanfolyam, egy ötlet kipróbálása, és a többi...)


-Van egy párkapcsolatom, ami úgy-ahogy működik, de sokat kivesz belőlem, idő szempontból. Minden nap az összes szabadidőben együtt kell lenni, és különböző, számomra nem konstruktív dolgokat kell csinálni. Például filmeket nézni,szórakozni, és hasonló kategória.


Na most, nekem első a célom, feladatom, és csak második a szórakozás. A munkám általában kész lesz, de a saját céljaim szinte teljesen be vannak fagyva évek óta. Alig tudok velük haladni, hétvégente néhány órácskát, ha éppen nem a háztartási nagytakarítás viszi el az időt. De hát a rendet és tisztaságot is szeretem.


Szóval a nagy kérdés: melyik ujjamba harapjak? Van erre értelmes megoldás, vagy mindenképpen a fentiek közül le kell mondanom valamelyikről?


Kérem csak olyanok válaszoljanak, akiknek van valami céljuk az életben! Nem kérek olyan válaszokat, hogy "Örülj hogy van munkád és kapcsolatod, és fogd be!" mert nekem ennyi nem elég!



2013. febr. 21. 11:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%
Nekem első a munka mert azt muszáj és ugye pénzből élünk... aztán a második amire sok időt szánok az a párom és a vele eltöltött közös programok. A hobbijaimat be kellett hogy fagyasszam mert nem fér bele az időmben esetleg nagyon ritkán.
2013. febr. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
53%

Én úgy látom hogy Te inkább karrierista vagy A helyedben nem lennék párkapcsolatban,mert a fenti sorokból kifolyólag neked ez egy "nyűg",egy teher ami annyira nagyon nem is szeretnél! Először tedd rendbe a saját életedet/karrieredet,aztán jöhet a párkapcsolat.


27/F

2013. febr. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

Én azon az elven vagyok, hogy mindenkinek arra van ideje, amire akarja.


Ez a párkapcsolat dolog, hogy úgy ahogy működik elég necces, de te érzed, te életed.


Ha sok mindenre szeretnél időt teremteni, akkor néhány dolgot össze kell fésülnöd. De ez valószínűleg nem fog menni, ha a partnered nem vevő rá.

Mármint azt mondod, hogy nem csináltok számodra semmi konstruktívat, és ezek szerint téged untat az egész. Ezt meg kell beszélned a barátoddal/barátnőddel, hogy te mit szeretnél csinálni. Ha nem fér össze a kettő, vagy nem tudja elfogadni azt, hogy te igenis szeretnél egy csomó más dolgot csinálni, akkor lehet, hogy el kell gondolkodni azon, hogy nem ő a megfelelő partner számodra.

Én úgy érzem, az írásodból, hogy jelenleg ő a probléma, hogy igazából úgy érzed, azt az időt amit vele töltesz ezer féleképpen el tudnád tölteni. Ezt később nagyon meg fogod bánni. Mert lehet, hogy most szereted (mert gondolom azért vagytok együtt), de mi lesz később? A fejéhez fogod vágni, hogy ezt meg azt, meg amazt miatta nem tudtál véghez vinni.


Ha nem lehet összeegyeztetni dolgokat, akkor viszont fontossági sorrendet ajánlanék, hogy jelenleg a te életedben mi élvez prioritást. Az ami az elsők között van, és belefér az idődbe azokat "tartsd meg" és ami nem, azt felejtsd el.


29/n

2013. febr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanez a helyzet. Én úgy oldom meg, hogy párkapcsolat nuku, és csak a célok, és hasznos szabadidő kitöltés. Én így jól érzem magam, de vannak olyan emberek, akik úgymond érzelmesebbek, és szükségük van érzelmekre, hát nekik biztos nehezebb, de te tudod melyik vagy.
2013. febr. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, ha a párkapcsolatot érzed nyűgnek (nekem is ez jött le), akkor mielőbb szüntesd meg, mert lehet, hogy sírás lesz a vége. Aztán később is lehet ezzel foglalkozni, nincs az megírva, hogy mindenki legyen házas 30 éves korára, én legalábbis tuti nem leszek az.
2013. febr. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha a párodat is bevonnád a céljaidba, talán könnyebb lenne egyszerre a kettő.
2013. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Nap 10 órában dolgozol (szabd meg a határt. legyen 10 és ne több), az azt jelenti, hogy van még 14 órád, ebből elmegy 7 alvásra, meg mondjuk 1 kajálásra és tisztálkodásra, még marad 6 óra barátnőre és a hobbikra + még a hétvégék.

Abszolúte beosztható sztem. 3 óra a barátnődre, amibe belefér egy film és egy gyors szex, vagy egy beszélgetés és hosszabb szex, stb... és 3 óra a hobbidra, sportra naponta.


Nagyon fontos hogy mindenre szakíts időt, a munka nem lehet mindened, mert pár év múlva kiégsz, öregen meg már sírhat majd a szád, h a hülye meló miatt a nődet is elszalasztottad, és az izmaid is elsorvadtak mer nem sportoltál. A másik meg h felesleges a barátnődet okolni ha nem tudod beosztani az idődet, ha szereted akkor emiatt semmiképp se szakíts vele inkább fordíts rá több időt, ha meg már nem szereted nincs miről beszélni.

2013. febr. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Készíts egy listát azokról a dolgokról amik most vannak az életedben.

Ha megvan ez a lista, képzeld el, hogy csak egyetlen egyet választhatsz, abból ami boldoggá tesz vagy a célod felé vezet. Mi lenne ez az egy dolog ? -Csak úgy magadban, bökj oda egy 1-est.

Most képzeld el, hogy két dologra is van lehetőséged, melyik lenne a 2. ? Bökj oda egy kettest.

Mi van akkor ha három dologra is lenne időd, lehetőséged ? Bökj oda egy 3-ast és így tovább.


Aztán nézd meg a céljaiddal kapcsolatban, hogy mi az a tevékenység, ami a legjobban a célod felé vinne, ha csak erre lenne időd. Mi lenne ha még egyet választhatnál ? Mi az a két-három tevékenység, ami a céljaiddal kapcsolatban az eredményeid 80%-át hozza ? Mert akkor ezek fontosak.


Csinálj egy listát a napi vagy heti fontosabb teendőidről számozd be őket fontosság szerint. (A fontos és a sűrgős az nem ugyanaz) és addig csináld az egyest, amíg el nem készültél vele (Az adott napra választott feladattal), ha ez megvan akkor a kettest. Megcsinálod ami fontos, amire nem marad idő arra nem marad.


Könyvek:

Olvashatsz a mellékhelységben, orvosi váróban, buszon, ebédszünetben, stb..

Vagy ugyanezeknek a könyveknek nézd meg van-e hangos könyv verziója. Azt hallgathatod, takarítás, vezetés, bármi közben. Amúgy is jól jársz ha beszerzel hanganyagokat például a hatékony időfelhasználásról és egyéb tevékenység közben hallgathatod


Barátnő: Próbáld bevonni a céljaidba. Azt mondják minden sikeres férfi mögött egy nő áll és minden sikeres nő mögött saját maga. Egy nő nagyon tudja inspirálni az embert, de akár nagyon vissza is tarthatja. Mérlegelj, szereted-e, jó vele a kapcsolat, vagy csak nem akarsz egyedül lenni ?


Kb ennyi - Remélem segítettem.

2013. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Amúgy vicces, hogy mindenki úgy beszél, mintha az illető férfi lenne. :)


"Alig tudok velük haladni, hétvégente néhány órácskát, ha éppen nem a háztartási nagytakarítás viszi el az időt. De hát a rendet és tisztaságot is szeretem. "


Szóval szerintem inkább nő a kérdező, mint férfi. :P

2013. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Az előzőnek válaszolok: pasiból vagyok. Ennek ellenére a kosz és rumli legfeljebb bicikli javítás közben jellemző rám.utána kitakarítok.
2013. febr. 21. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!