Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok, jól döntöttem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, jól döntöttem?

Figyelt kérdés
Hosszú ideje boldog párkapcsolatban élek. Sajnos azon ritka emberek társaságát gyarapítom, akik nem hisznek a házassági kötelékben. A végtelenségig tudnék érvelni, hogy miért nem, de nem erről szeretnék írni. A párom boldogságának érdekében lenyelem mindezt, és hajlandó vagyok átesni ezen a "kötelező" mizérián, de nem most terveztem, azonban egy humoros félreértésnek köszönhetően eljegyeztem a páromat, amit ő halálosan komolyan gondolt, és képtelen voltam szétzúzni az illúzióit. Megbeszéltük, hogy a bejelentéssel várunk tavaszig, nekem ez így túl gyors volt, kértem, hogy adjon időt. Így is tett, egy darabig, azóta elkotyogta egy tucat barátnőjének, és szó szerint belekényszerített olyan szituációkba, ami okán már a család is tudja. Mindennek örülnöm kellene, de nem örülök, és nem arról van szó, hogy félek az újtól, egyszerűen szeretném befejezni az iskolát, elkezdeni az életemet, kialakítani valami alapot, amire lehet építkezni, nem vágytam arra, hogy ezzel is foglalkozzak párhuzamosan. Visszakozni már nem lehet, nem szégyenítem meg a barátnőmet, de úgy érzem rosszabbnál rosszabb döntéseket hoztam, az érzelmeim zavarosak lettek, elbizonytalanodtam a párkapcsolatomat illetően is. Van ebből kiút?
2012. dec. 28. 13:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
"Mit gondoltok, jól döntöttem?" A kérdésed, meg amiket utána fejtegetsz pontosan ellentétesek egymással! Nem döntöttél sehogy, próbálsz úszni az árral. Igazából neked kell tudni, hogy mit szeretnél. Nem dönthetünk helyetted!!
2012. dec. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt ez a félreértett szituáció?
2012. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem azzal van gond, hogy nem szeretnél házasságot :) Most és vele van problémád szerintem. Úgy veszem ki a szavaidból, hogy még fiatal vagy, most kezditek az életeteket, bármit hozhat a jövő. Mi sem házasodtunk össze 12 évig, de gyereket terveztünk egy idő után, és teherbeesést követően összeházasodtunk, mert így egyszerűbb volt. Szóval nálunk sem volt semmi jelentősége a papírozásnak. (20 éve együtt vagyunk)

A titkolózást sem értem, miért akartad titkolni? Ha már egyszer döntöttetek nem mindegy ki tud róla? Gondold át ezt az egészet. :)

2012. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem ez nem lesz így jó.

A kiscsajnak már nem te kellesz, hanem a fehér ruha. :/

2012. dec. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
A kiút a szakítás, ami nem is olyan soká be fog következni, mert a hócipőd tele lesz azzal, hogy egy hónap múlva már egy komplett megszervezett esküvői haditerv lesz előtted, ami a párod agyából pattan ki néhány éjszaka alatt, majd közli a költségvetést is. Valószínűleg ez lesz az a pont, amikor te elmondod neki a saját terveidet (iskola befejezése, alap megteremtése, amiket leírtál), majd ő hisztérikus szidalmazásba kezd, hogy te átverted, játszottál vele, stb. Ezután két lehetőség van, vagy ő hajít ki téged, vagy sikerül őt lenyugtatnod, és te szakítasz vele kultúrált ember módján. Sok sikert.
2012. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Szóval azért kellene elvenned, hogy ne égjen a barátnői előtt?

Könyörgöm, ő pletykált, nem te!

Menekülj barátom, menekülj!

2012. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%

Hosszú ideje boldog párkapcsolatban élsz, így indítasz.

Sokan mondják, hogy minek a papír. Igaz. De az ellenkezője(!) is. Ha boldogokok vagytok, a papír fogja mindezt szétrombolni??? Ne butáskodj már, hogy ezen emészted magad. Lehet, hogy tényleg nem szereted?

2012. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Már senki nem is haragudjon, de mint írtam, a kisasszony már csak a ruhára vágyik- máskülönben tiszteletben tartotta volna a párja kérését és nem pofázta volna szét. Nem!! Ő azonnal tudatni akarta a világgal, hogy bizony már menyasszony és ő már nem hajlandó tovább várni; ide neki a fehér ruhát, gyűrűt, násznépet, lovashintót, rózsalugast, 6 emeletes tortát!
2012. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
De miért kellett volna titkolni azok előtt akiket szeret? Mi ebben a titok? Miért ne lehetne világgá kürtölni akár? :) Én csak ezt nem értem.
2012. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
24%
Ezt a nőt ha jót akarsz magadnak elfelejted és befejezed vele a kapcsolatod.
2012. dec. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!