Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki szabad, nekem nem?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon modern gondolkodású nő, nagyban hangoztatja a féri-nő egyenlőséget, meg ugyanazok a jogok, bla bla.

Érdekes módon akkor, mikor fizetni kell vhol, akkor miért jön elő egyből, hogy egyenlőség? Buliban, vagy étteremben még egyszer nem állt szándékában fizetni, elég érdekesnek tartom ezt. Főleg úgy, hogy haverokat látom, ahol azért párszor a csaj is fizet. Ugyanez van, mikor veszekszünk, ő mindennek elhord, de ha én felemelem a hangom, már kiakad, hogy hogy tehetek ilyet.

HUszonévesek vagyunk, 1 éve járunk, szülőknél lakunk saját keresettel.


2012. nov. 12. 12:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egyetértek, a normális nőket járatják le.

Világéletemben nem szorultam senkire sem anyagilag, sosem voltam se kitartott, se olyan, aki "meghívatja" magát.


Pedig megtehettem volna, ajánlkoztak rá nem egyszer, hogy a "tenyerükön hordoznak".


Nem kellett, tanultam, dolgozom, számomra ez többet ér. Teljesen egyenrangú kapcsolatban élünk, megértjük egymást, én azt sem értem sok nő miért szapulja folyton a párját?

2012. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Illetve mostanában is felhoztam ezt a pénz dolgot, most jut eszembe. Akkor nagy csalódottságot láttam benne, meg egy ilyen felháborodott és csalódott hát jól vanot mondott. Meg még azt, hogy az ő környezetében meg eddigi tapasztalati alapján ez a normális.
2012. nov. 12. 13:05
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyenlőséget egy párkapcsolatban nem szabad azzal egyenlővé tenni, hogy ki fizet.


Fizessen az, akinek jóval több pénze van a másiknál (gondolok itt arra, ha neked például dupla annyi a fizetésed, mint a párodnak), vagy ha körülbelül ugyanannyit kerestek, fizessetek felváltva.

2012. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Tényleg úgy gondolkozik, mint előző válaszoló férfi párja- csak ő nőben.


Tudod, aki elvárta, hogy dolgozzon is a nő, keressen pénzt, fizessen, de "szolgálja" is ki, mint régen a háztartásbeliek, akiket a férjük tartott el, stb.


Csúnya dolog, nem tudok rá mást írni.

2012. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

89%-os, neked is igazad van, részben.

De én ha kevesebbet keresnék de "várnám", hogy ő fizessen mindent.

Nem is esne jól.

2012. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

Na épp ez az, folyton azt hangoztatja, hogy ő azért tanult annyit, hogy ne szoruljon másra anyagilag, meg meg tudjon állni a saját lábán. Aztán mikor vásárolunk, akkor meg csak úgy belerak vmit a kosárba, aztán a pénztárnál csak áll, mint aki jól végezte a dolgát.

Egy picit többet is keres, mint én, csak nekem régebbről van egy kis megtakarításom.

2012. nov. 12. 13:18
 17/24 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy szeretnéd ezt a kapcsolatot, de azt nyilván nem szeretnéd, hogy ronda dolgokat vágjon a fejedhez. Ez neked fáj, rosszul esik és teljesen igazad van.

Nem a kutyája vagy, ezért ne beszéljen veled tiszteletlenül (bár egy kutyával sem így kell bánni, de ez más dolog...).

Ha tisztel, akkor beszéljen veled tisztelettel, ez alap. Ha ideges, máshol vezesse le a feszültséget.

Ha nem tisztel, akkor pedig nincs értelme a kapcsolatnak.

2012. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Csak úgy belerak valamit a kosárba, és várja, hogy te fizesd... ezt én azért nem hagynám.


Tudatosítsd benne azt is, hogy ha huszonévesen a szüleiteknél éltek mindketten, akkor a te megtakarításod nagy valószínűséggel arra van, hogy egyszer elköltözhess a saját otthonodba, és nem arra, hogy eltékozold.

2012. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Ez így van, mondtam neki, hogy anno nem azért gyűjtögettem meg spóroltam, hogy elszórjam mindenféle hülyeségre. Erre megkaptam, hogy ott van annyi pénzem, aztán fukarkodok.

Ez így tényleg nem állapot, de ezt a témát nem tudom vele megbeszélni értelmesen, mert akkor jön a nem szeretem igazán, meg ez annak a jele, hogy nem fogok majd vele törődni stb.

Gondolom úgy jön le, hogy ő a pénzre hajt, én meg mint egy kis papucs, fizetek mindent. Nem így van, azért nem minden napos dolgok ezek, de akkor is.

2012. nov. 12. 13:27
 20/24 anonim ***** válasza:
Régen sz-rt se ér ez a kapcsolat, ha ezt számolgatod. Annyit költesz rá ami már nem éri meg neked? Akkor hagyd ott. Ha meg megteheted ezt és ugy érzed ennyit megér ez a kapcsolat ezzel kell el-asznod a dolgot?
2012. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!