Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Neki szabad, nekem nem?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyon modern gondolkodású nő, nagyban hangoztatja a féri-nő egyenlőséget, meg ugyanazok a jogok, bla bla.

Érdekes módon akkor, mikor fizetni kell vhol, akkor miért jön elő egyből, hogy egyenlőség? Buliban, vagy étteremben még egyszer nem állt szándékában fizetni, elég érdekesnek tartom ezt. Főleg úgy, hogy haverokat látom, ahol azért párszor a csaj is fizet. Ugyanez van, mikor veszekszünk, ő mindennek elhord, de ha én felemelem a hangom, már kiakad, hogy hogy tehetek ilyet.

HUszonévesek vagyunk, 1 éve járunk, szülőknél lakunk saját keresettel.


2012. nov. 12. 12:37
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
"akkor miért nem jön elő egyből"
2012. nov. 12. 12:40
 2/24 anonim ***** válasza:
Menekulj.. De komolyan
2012. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a gondolkodásom. Különbség, hogy én kifejezetten kérrni szoktam néha, hogy én had fizessek most....akár a párommal vagyok, akár baráti társaságban.
2012. nov. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Kérd meg, hogy egyszer fizessen már ő. Ha kiakad akkor tényleg menekülj :D
2012. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Még a kapcsolatunk elején beszéltünk erről, akkor azzal jött, hogy nekem úgyis sok a tartalékom, meg mégiscsak én vagyok a férfi. Érdekes módon, más hagyományos szituknál már egyenlőséget hirdet.
2012. nov. 12. 12:50
 6/24 anonim ***** válasza:
elég hülye gondolkodása van a barátnődnek,már ne is haragudj...most vagy megmondod neki,hogy fizessetek felesben,vagy pacsker leszel,és fizetsz tovább mindent.te tudod :)
2012. nov. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

Én is hasonlóan gondolkozom, de én cserébe mindig fizetem a sajátom, vagy ha megajándékoz, vesz valamit, visszahívom, szintén veszek neki ajándékot.


Nem is kívánok semmiféle előnnyel élni, azért, mert nő vagyok. Nem is hordom le érte, ha kinyitja az ajtót előttem, de nem várom el!

Kis kedvesség, sokra nem megyek vele, neki nem kerül pénzbe. Anyagi előnyökkel nem élek!


Barátnőd olyan, mint régen a pasik voltak. Egyszerre ragaszkodik a kényelemhez, jogokhoz és próbálja kihasználni az egyenlőséget is.


Én szégyellném magam a helyében!


Ismerőseim között szinte már mindenhol fifti-fiftiben fizetnek, stb.

2012. nov. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Hát a hölgyemény elég nagy ellentmondásokba ütközik, "szerintem legyen férfi-női egyenlőség", de "szivem fizess már te, mert vagy a férfi". Pff. Ez elég gáz. Tényleg beszéld meg vele vagy hagyd ott.
2012. nov. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is modern gondolkodású vagyok, a barátnőd viszont nem az. És nagyon elkeserít, amikor a tényleg egyenlően gondolkodókat úgymond "lejáratják" azok, akik csak addig egyenlőek, amíg nekik kényelmes.

(Volt barátom fordítva csinálta: elvárta, hogy meló mellett mossak, főzzek, takarítsak, még maga után sem volt képes elpakolni, de az elején letesztelt azzal, hogy moziba menet úgy csinált, mint aki nem hozott magával pénzt és nézte, hogy meghívom-e.)


De talán nálatok nem vészes a helyzet. Kérd meg egyszer barátnődet, hogy fizessen ő. Nézd, hogy reagál. Ha rosszul, akkor mondd el neki azt, amit nekünk, hogy ez is az egyenlőség része.

A veszekedéseitek már rosszabbak. Beszélj vele, hogy ez így nem pálya, nem tűröd, hogy mindennek elhord. Ne engedd, hogy lábtörlőnek használjon.

2012. nov. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Elég nehéz lesz vele megbeszélni veszekedés nélkül, de nyilván muszáj lesz.

MIntha ez a fizetés dolog lenne az egyetlen ilyen mániája, ebből nem enged. Csak ugye elég kényes téma, nehéz lesz megbeszélni.

Elég lobbanékony típus, hirtelen elkapja az ideg, olyankor nagyon ronda dolgokat mond. Persze utána jön a bocsánat meg ilyenek, csak egy idő után betelik a pohár.

De amúgy teljesen jól megvagyunk, szeretem, szeretném ezt a kapcsolatot.

2012. nov. 12. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!