Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hisztek a házasság intézmén...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hisztek a házasság intézményében?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek benne. Szüleim elváltak, de mindig is úgy gondoltam h nem akarok megnősülni. 22F
2012. okt. 22. 22:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

pfff

miért, amúgy nem vállalod fel? :D

aki boldogabb lesz tőle az csinálja csak, de pl nekem semmit nem jelent.

2012. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Számomra a házasság nem egy "szentesítés" lesz, hanem egy szép jelkép, és ennyi, semmi más.
2012. okt. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

szerintem meg aki gyermeket akar, az házasodjon meg. Jogi következményein túl a gyermeknek biztonságot nyújt.

Lehet itt írni a rossz házasságokról, de az a kapcsolat házasság nélkül sem élne sokáig.

A gyermek harmonikus fejlődéséhez a biztonságérzet feltétlen hozzátartozik. Az, hogy sok a válás, az a tolerancia hiányát, a korai rossz választást és sok esetben a rossz családból történő menekülést jelzi.

Én rendkívül jól élek a családommal. Vannak vitáink, de nem veszekedéseink.Nem kiabálunk egymással, és a gyerekekkel. Egy rossz elképzelés a magányos élet. Gondolj bele, hogy leszel majd idős is. Akkor borzasztó lesz az egyedüllét. Ha nem házasságban élsz, akkor hipp- hopp és már is eltűntél a családból és a gyermekeid életéből.

Ez is egy hü lye Amerikai beütés, amit utánozni kell.

2012. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én hiszek benne. Hála Istennek előttem csomó jó példa van és tervezem is az esküvőt majd pár évvel későbbre. És nem arról a papírról van szó csak én büszke lennék rá, hogy a Párom nevét viselhetem :) De nem akarok nagy felhajtást, csak kis szolid esküvőt.

Viszont persze van olyan eset is, mikor nem tanácsolom az esküvőt és örülök, ha valakik nem kötik így egymáshoz magukat....

2012. okt. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:

Én nagyon is hiszek de inkább a szentségi házasságban.


Azért azt nagyon bírom, hogy valaki mondja óóóó minek csak egy papír...aztán meg becsúszik a gyerek aztán na hát már ne legyünk szégyenbe házasodjunk össze...milyen szép már egy pocakos menyasszony fehér ruhába, főleg a templomban..... édesapám lelkész úgyhogy nem keveset láttam ilyet....

2012. okt. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én hiszek. De szerintem nem mindenkinek való és nincs is ezzel semmi baj. Inkább azoknak érdemes, akik egyrészt tényleg hisznek benne, másrészt minden formában, minden téren, nem csak érzelmileg (mert a szerelem nem a házasságtól jön, vagy múlik), hanem anyagilag, jogilag, társadalmilag is össze akarnak tartozni és rá merik magukat bízni egymásra. Aki inkább meg akarja őrizni az önállóságát, függetlenségét, jobban érzi magát, ha az élete bizonyos területeken nem kapcsolódik senkihez, annak nem feltétlenül kell ilyen döntést hozni.

Ki mit érez a saját kapcsolatában a megfelelőbbnek.

2012. okt. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Engem az zavar, hogy a nem házasság pátiak a házasság ellen beszélnek, a házasság pártiak pedig azt propagálják, hogy e nélkül nem jó az élet.

Szerintem senkinek sem kellene győzködni a másikat.

Mindenki élje az életét úgy, ahogy neki tetszik. Magának alakítja , és maga élvezi vagy szenvedi az előnyeit, vagy hátrányait.

2012. okt. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!