Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok képtelen párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok képtelen párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, most leszek 25 éves és még sosem volt barátom. Egyszerűen nem tudok közelebb kerülni senkihez. Nagyon szeretnék, de valamiért nem megy az ilyesfajta közelség. Úgy érzem, hogy ez a dolog nem nekem való, hiába vágyom rá. Bele kellene törődnöm, vagy mindenképp tenni valamit? És mégis mit csinálhatnék, ha eddig sem sikerült?

2012. okt. 11. 01:49
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nem igazán jutok el én odáig, hogy randizzak:) Az, hogy nem tudom önmagamat adni, nem azt jelenti hogy úgymond mást adnék. Hanem elvágom a lehetőségeket, amikor ismerkedhetnék. Ha már valakivel elkezdődött/elkezdődhetne valami ismerkedés, abból hamar kihátrálok. Nem direkt csinálom, mármint igen, de nem tudom megállni. Visszatart a félelem attól, hogy kiépítsék egy kapcsolatot. Most már attól is, hogy ezt egyáltalán megpróbáljam.
2012. okt. 13. 19:06
 22/25 anonim ***** válasza:

:(


Pedig onnan már csak sodródni kellene az árral... (és nem kiúszni a partra)


A fejedben kellene rendbe tenni a dolgokat, értem ezalatt hogy elfogadni magadat - viselkedésileg - olyannak amilyen vagy. Míg magadat nem tudod elfogadni, meg felvállalni, addig nem fog változás bekövetkezni. Azt meg nem kell lesni hogy a másiknak épp mi a jó, vagy mi az elvárása. Olyan vagy amilyen, vagy elfogad hibákkal együtt vagy nem.


Esetleg van benned pasikkal való negatív tapasztalat, vagy félsz az elköteleződéstől, esetleg valami gondolat afelé hogy a másiknak nem tetszel?

2012. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Pszichés blokk, félsz a csalódástól. Ennyiről van csak szó. Én ugyanez vagyok csak farokkal a lábam közt. De én már eléggé unom ezt, és úgy kell, úgy érdemes hozzáállni,hogy ha elzárkózól, akkor esélytelen, reménytelen vagy. Ha bevállalós vagy, ha meg tudod lépni a dolgot, akkor vagy azvan, hogy bebukod, és ugyanott vagy mintha meg sem próbálod, vagypedig nagy eséllyel kinyílik egy szebb, boldogabb, jobb jövő. Tehát végiggondolva csak nyerhetsz azon, ha nyitottabbá válsz. Azok akik nem konckáztatnak, nem is nyernek soha, egyedül magányosan pusztulnak el, állati egy nyomorult érzés. Nyomasztó. Előbb vagy utóbb rá kell hogy szánd magad, mert különben elmegy az élet melletted, úgy meg keserves helyzet meghalni, ha tudod, hogy vannak események az életben, amit megtehettél volna, de nem élted meg, nem érted el.

A másik meg az, hogy a férfiak, én is főleg elsősorban a nő külsejére kíváncsi, de persze a normálisabbja a belső tulajdonságokra is. De főleg a külső. Ha valaki nyit feléd, az több mint valószínű,hogy tetszel neki, a lelki hiányosságok meg nem annyira kibukó jelenségek egy nőnél, mint sajnos fordítva igen, a nők állandóan azt figyelgetik hogy milyen a fickó lélekben. HA nem vagy kimagaslóan görény, kényes, önző, meg külsőre attraktív vagy, akkor egyszerüen nyert ügyed kell hogy legyen, mégha keveset beszélő halk szavű, szélsőséges elveket valló, álatlában melankólikus egyén vagy akkor is.

2012. okt. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nagyon ismerős, amit írsz. Egy évvel vagyok fiatalabb nálad és nekem sem volt még soha senkim. Nagyon zárkózott vagyok, a fiúkkal szemben meg pláne. Pedig nagyon szeretnék nyitottabb lenni, mert én is vágynék egy párkapcsolatra, de nem megy. Egyre inkább úgy érzem, hogy ez az egész férfi-női ismerkedés dolog nem nekem való, olyan "kicsinek" érzem még magam ehhez, olyan bénának, mivel tényleg semmilyen tapasztalatom nincs ilyen téren.

És ez a megfelelés dolog is ismerős. Sokszor előfordul, hogy inkább nem mondom el a véleményem egy társalgás során, mert mi van, ha a másik pont nem úgy gondolja és akkor már kapásból ellenszenves leszek neki. Nehéz dolog ez. :(


Hogy mit tehetnél, arra sajnos - a már elhangzottakon túl - nincs ötletem. Járj minél többet társaságba, kezdj bele új hobbikba, talán az kicsit nyitottabbá tesz. Remélem, hogy hamarosan túl tudsz majd jutni ezen az akadályon! :)

24L

2012. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Nagyon durva negatív tapasztalatom nincs a fiúkkal, csak apróságok, de ezeknek nem tulajdonítok túl nagy jelentőséget. Az elköteleződéstől nem félek, de nem is szeretnék még, mármint komolyabb szinten. Nekem inkább olyan gondoltaim vannak, hogy mi van ha a másiknak tetszem:) Szóval nem azon izgulok, mi van ha nem tetszek az illetőnek, mert azt könnyen elfogadom, nem tudok vele mit kezdeni. De ha esetleg tényleg tetszem neki, na az megrémít. Igen, valóban nem tudom elfogadni magamat és tudom, hogy ez lenne az első lépés, de nem megy egyik pillanatról a másikra. Én dolgozom rajta az évek meg telnek...nem szoktam azt találgatni mi lesz majd a jövőben, de nyilván ennyi idősen egyre többször eszembe jut, hogy mi van, ha 5 év múlva is ugyan ez lesz.

Olyan érzés, hogy "kicsi" vagyok még az ilyesmihez bennem is van:) Köszönöm amit írtál, én is kívánom neked, hogy valahogy sikerüljön változtatnod ezen.

2012. okt. 13. 23:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!