Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért vagyok képtelen párkapcs...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vagyok képtelen párkapcsolatot kialakítani?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, most leszek 25 éves és még sosem volt barátom. Egyszerűen nem tudok közelebb kerülni senkihez. Nagyon szeretnék, de valamiért nem megy az ilyesfajta közelség. Úgy érzem, hogy ez a dolog nem nekem való, hiába vágyom rá. Bele kellene törődnöm, vagy mindenképp tenni valamit? És mégis mit csinálhatnék, ha eddig sem sikerült?

2012. okt. 11. 01:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Szinte ugyanez vagyok, csak fiúba, ráadásul még egy idősek is vagyunk. Én se gondolom, hogy gond lenne a külsőmmel, sőt még lányok is szoktak kezdeményezni nálam. De egyszerűen ugyanezt érzem, mint te, hogy nem nekem való ez a dolog, bár mennyire is vágyok rá. Az élet bármelyik területén megállom a helyem, a párkapcsolat azonban kínai nekem. Pedig igen csak szociális emberke vagyok.


Én most kb. 2 hónapja ismerkedem egy lánnyal, aki igen csak tetszik minden téren, eléggé jól is megy a dolog, de egyszerűen mégis rossz érzésem van és ez borzasztóan bánt. Szinte minden randi előtt gyomoridegem van és hatalmas elszántság kell hozzá, hogy egyáltalán hozzámerjek érni, meg merjem simogatni. Tudom, hogy ez mások számára nevetséges lehet, de számomra sajnos egyáltalán nem az. Szeretkezésre pedig nem is tudom mikor fog sor kerülni. Pedig azért 2 hónap után ilyen idősen (ő is 25), azért "illene". Nem tudom, hogy meddig hajlandó várni rám, félek, hogy elfogy a türelme, de egyszerűen nem merem felhozni neki a témát. (Csak úgy zárójelben: nem vagyok már szűz, 3 lánnyal volt dolgom, de mindegyik csak egy-éjszakás kaland volt, szó nem volt párkapcsolatról)

2012. okt. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Pszichológus.Lehet,valami gyerekkori trauma okozza azt,hogy nem tudsz közel kerülni senkihez sem.
2012. okt. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Szimplán csak rossz emberekkel kezdesz. Akarom mondani rossz pasikkal akik előbb a dugást veszik alapul és az határozza meg a további lépéseiket. Én azt mondom hogy ismerkedj, ismerj meg minél több embert. aki pár hét után felhozza hogy dugjatok az lapát, aki több hónap után se hozza fel hogy dugjatok az lapát. Aki felhozza de rád bízza illetve felhozás után nem erőltetni, nos ő való hozzád. Persze ez nem törvényszerű, és nem mondom hogy 100%os lesz a kapcsolatod vele, de jó kiindulási alapnak.
2012. okt. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm mindenkinek a választ!:)Igyekszem minden felvetődő kérdésre válaszolni. Mivel egyetemre jártam, sok társaságban megfordultam,sok programon és bulin részt vettem.Főként itt ismerkedtem.Szórakozó helyen csak nagyon ritkán.Általában egyébként nem szoktam tetszeni annak aki nekem igen, pedig nem vagyok válogatós,csak egy a fontos,hogy vonzódjak hozzá.De magával az ismerkedéssel szokott probléma lenni.Az talán a legjobb szó,hogy félek. Félek az ilyen kapcsolattól,a fiúktól.Részben azért amit írtam,hogy nem tudok megfelelni,másrészt még nem tudom mi lehet még az oka.Az önmegismeréssel már elég sok időt eltöltöttem,nyilván lehetne még,de azért már másra is kíváncsi lennék.

A velem egykorú hasonló fiúnak: Én nagyon megértem mit érzel, csak kitartást tudok kívánni ehhez a lányhoz. Én még senkivel nem jutottam el addig hogy 2 hónapig ismerkedjünk:P (szóval sok esetben még az sem derül ki a rövid idő alatt, hogy mik is a másik szándékai) Amiatt aggódnod, hogy nem vár majd rád, azért nem érdemes, mert ha megszeretett Téged akkor ez nem jelenthet gondot neki:)Ha végül lesz bátorságot beszélni vele és nem ért meg, akkor jobb nem erőltetni. viszont ha jól fogadja akkor utána már biztos könnyebb lesz és a segítségedre is lehet.

2012. okt. 11. 12:36
 15/25 anonim ***** válasza:

"hogy nem tudok megfelelni"


Nem is kell megfelelni. Én pl utálnám ha a lány állandóan hozzám igazodna és nem lenne egy saját önálló gondolata, vagy tette amire büszke lehetnék.

2012. okt. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Na de épp ez az. A megfelelés alatt nem arra gondoltam, hogy igazodnék a másikhoz és olyan akarok lenni, amilyennek látni szeretne. Hanem pont hogy van önálló gondolatom és tettem, de ezek talán nem felelnek meg a másik elvárásainak. Úgyis mondhatnám, hogy nem igazán merek önmagam lenni, de nem tudok és nem is akarok más lenni.
2012. okt. 11. 15:46
 17/25 anonim ***** válasza:
És akkor mi van ha nem felelnek meg? Legalább nem ringatjátok magatokat álomvilágba, ha már alapból nem képes téged elfogadni olyannak amilyen vagy.
2012. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Amúgy miért nem mersz önmagad lenni? Ha nincs semmi beteges dolgod akkor nincs min aggódni.
2012. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Beteges az nincs:)Na most ezen gondolkoztam néhány hosszú percen keresztül, hogyan is kezdjek bele, vagy hogy mondjam el sztem miért nem tudom önmagamat adni....de azt hiszem ezt most nem tudnám értelmesen összefoglalni. De köszönöm a válaszod, még biztos sokat fogok agyalni ezen a kérdésen:)
2012. okt. 12. 23:21
 20/25 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mint írtad ne tudod önmagadat adni, akkor randikon mégis hogy viselkedsz? Eljátszol egy olyan szerepet amilyen valójában nem is vagy? Vagy, igazából fogalmam sincs hogy lehet nem természetesen viselkedni egy randin. (max ha halálra görcsölöd magad hogy mindenben tökéletes legyél, de ezzel szerintem meg magadat csapod be elsősorban.)
2012. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!