Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külföldre megy, kétségbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre megy, kétségbe vagyok esve, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A barátomnak nincs itthon munkája,csak havi pár nap az is feketén. Külföldön talált munkát,amit a húga intézett neki,havi 2000 Eurot kap. Havi 4 napot fog itthon lenni.Most minden nap együtt vagyunk,szörnyű belegondolni ,milyen is lenne nélküle. Nekem még másfél évem van az iskolából azt nem hagyhatom ott. Azt mondta amint befejezem az iskolát,az évzáró napján költöztet is ki magához. 1 éve vagyunk együtt. Egyszerűen rosszul esik,hogy csak így itt tud hagyni. Tegnap azt mondtam neki,hogy én nem szeretnék távkapcsolatot ,és ha elmegy akkor vége.Persze ezt megbántam,de dühömbe mondtam neki.

Ő azt hozza fel érvnek,hogy akkor nem kellene suli mellett dolgoznom,mert ő anyagilag támogatna (suli után délután 3 tól este 10 ig dolgozom minden nap ) de én úgy vagyok vele,hogy inkább ne legyen pénz,de ő itt legyen velem.


Ti mit tennétek a helyemben?

Én 22/L ő 28/F


2012. szept. 19. 10:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ha jól olvasom, másfél évig kellene távkapcsolatban élnetek. Ha úgy érzed ennyit nem bírsz ki, akkor nem érdemled meg a barátodat. Ráadásul havi 4 napot itthon is lenne!


Mások több évet is végigcsinálnak így egy majdani jobb élet reményében. Van akinek sikerül, van akinek nem. A kapcsolat mindenképpen meg fog változni, nem az együttléten, hanem a beszélgetéseken lesz a hangsúly. Újra előjön az izgatott készülődés a találkozások előtt, a liftező gyomor mikor meglátod, a viszontlátás öröme stb. Rosszabb esetben eltávolodtok és vége lesz a kapcsolatotoknak. Ez mindenképpen egy jó próbatétel, ha átmentek akkor jó eséllyel együtt is fogtok maradni.


Az én kapcsolatom speciel ráment, a "barátom" az igényeivel nem tudta megvárni a találkozásunkat és máshol csillapította. Mire kiköltöztem hozzá, már minden csak egyre rosszabb lett. Szóval pasi ugrott, én maradtam külföldön. Azóta megtaláltam életem szerelmét akivel boldogok vagyunk és most várjuk első babánkat! :-)

2012. szept. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 9 hónapig éltem távkapcsolatban úgy hogy a 9 hónap alatt csak kétszer tudott hazajönni. Ja! és se telefon, se internet nem volt, így a kapcsolat köztünk egy utcai telefon volt. Kibírtuk.

Te is ki fogod bírni. Legalább a tanulásra fordítod minden energiádat, és ott van a skype, facebook minden ahol napi szinten dumálhatok. Havi 4 napot meg együtt lesztek. Nem olyan vészes. A párod legalább igyekszik haladni,és ha ezt úgy tudja megoldani hogy külföldön dolgozzon akkor ez van. Hidd el, neki sem lesz könnyű.. Önzőség volt a részedről megfenyegetni szakítással..

2012. szept. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha eurot kap, akkor valahol a közelben, Európában fog dolgozni. Ez azt jelenti, hogy nem sok idő és nem is túl sok pénz meglátogatni. Ha ő havonta hazajön, félidőben te menj ki hozzá egy hosszú hétvégére! Amikor meg itthon vagy, dolgozz továbbra is, így nem tűnik fel annyira a hiánya.

Átérzem a helyzeted, az én barátom is úgy néz ki, nemsokára kimegy Németországba. Engem pontosan az nyugtat meg, hogy másfél óra alatt ki tudok hozzá érni, és fapadossal kb. 10 ezerből meg lehet fordulni, ez pedig még a magyar fizetések mellett sem olyan veszélyes.


Aztán ki tudja, lehet az is, hogy nem jön be neki a munka és két hónap múlva már itthon lesz. Emiatt ne rúgd fel a kapcsolatot :)

2012. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Neki nagyon rosszul esik,hogy én nem igazán akarok távkapcsolatba maradni,igaz, nagyon rossz helyzetben élünk,én diákmunkával 40 ezret kapok + családi, munkát errefelé nagyon ritka találni (kivéve diákmunka).

A suliba ahova járok felsőfokon tanulom a németet,és egy idő után én is kint szeretnék élni,csak a távkapcsolattól félek.

2012. szept. 19. 11:03
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A távkapcsolat arra is jó, hogy van-e értelme a kapcsolatotoknak. Ha nem bírjátok ki akkor nem sok értelme volt. Szétmentek, így legalább nem pazaroltok el több évet a semmire. Ha kibírjátok, akkor volt értelme a kapcsolatnak. Akár házasság is lehet belőle.
2012. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
De Hála Istennek Ő ezt másképp látja és eszénél van. Ne haragudj, el vagy te tájolva. Örülj annak, hogy a pasid dolgozni akar, nem a napot lopni. Ilyen lehetőséget nem lehet visszautasítani. Már Ő is benne van a korban. Gondolnia kell arra, hogy családot szeretne és az miből legyen? Közmunkából vagy segélyből? Nagyon felelősen viselkedik, nem is tehetne másképp. Nem arról van szó, hogy nem szeret és simán lelép. Neki sem könnyű ez, ne nehezítsd még jobban meg neki! Ne hisztizz! Hogy mit tennék a helyedben? Bocsánatot kérnék tőle. Elmondanám neki, hogy milyen jó, hogy ilyen felelősségteljes és nagyon szeretem. És alig várom, hogy külföldön ketten új életet kezdjünk, miután befejeztem a sulit. Ezt tenném konkrétan a helyedben.
2012. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Úgy jött fel ez a dolog kettőnk között,hogy szülinapomra New Yorkba szeretne vinni (ez az álmom ) és mondtam neki,hogy lehetetlen hogy ennyi pénzt össze tudjunk rakni.Erre az volt a válasza hogy külföldön simán összejön annyi pénz,hogy el tudjon vinni.
2012. szept. 19. 11:09
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp támogatnám hogy kijusson és jól keressen ne legyenek nehézségek az életében. Kevesen kapnak ilyen nagy lehetőséget. Én 2 évet éltem úgy távkapcsolatban hogy egy hónapban egy hétvégére találkoztunk még is kibírtam és egyre jobban szerettem. Külföldön is van net nem szakadna meg a kapcsolat tartás. Ráadásul ha befejezed a sulit és kivisz magához neked is sokkal jobb munka jutna mint itt m.o.n

Másfél év kevés ár a gondtalan (pénzügyekre nézve) élethez én inkább kibírnám minthogy hátralevő életünkben számoljuk a forintokat és napról napra éljünk és az is nagy dilemma legyen hogy merjünk e gyereket vállalni van e rá elég pénz

2012. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nagylány vagy már! Hagynám a sulit a fenébe és költöznék vele. Megtanulnám a nyelvet és elmennék ott suliba. 2000euróból egy nagyobb lakást fizetve is mindenféle egzisztenciális probléma nélkül el lehet külföldön "tengődni". Ha beszéled a nyelvet és értesz valamihez te is tudsz dolgozni, a kettőtök béréből pedig remekül megalapozhatnátok az életeteket.


Ha egyetemista vagy akkor csúsztass egy évet. Megteheted. Akár arra is hivatkozhatsz, hogy azért tetted, hogy külföldön nyelvet tanulj. Ha valami "csúcsegyetemen" vagy előfordul hogy van testvériskolájuk az adott országban (ehhez mondjuk mák kell). Akkor megpróbálhatod átkérni magad oda (jó sok papírmunka és némi szempilla rebegtetés itt-ott).


A szegénység romantikája elég gyorsan odavész majd mikor minden nap feszült és ideges az ember, mert nem becsülik meg és nem tudja, hogy lesz holnap. Azt pedig, hogy a suli végén jobb lesz felejtheted. Ez egy kemény ország!


Légy találékony, de ne gyáva. Ha kell a pasi és megérdemli kövesd, segítsd légy mellette. Jobb életetek lesz. Ha halasztasz lesz egy éved hogy rágyere erre. Ha úgy látod utána még mindig hazajöhetsz és befejezheted az egészet.

2012. szept. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Szakmát tanulok, hogy azért ne csak érettségi legyen.

De pont a kérdés kiírásánál jutott eszembe,hogy mi lenne ha nyári szünetben (májustól-augusztus végéig ) kimennék hozzá---

2012. szept. 19. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!