Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tönkreteheti a családot?...

Ez tönkreteheti a családot? Félek ha külföldre költözök akkor nem lesz jó kapcsolato velük

Figyelt kérdés

Nagyon családcentrikus vagyok, de szeretnék Angol egyetemen tovább tanulni és kint ügyvédként elhelyezkedni.


Attól félek ha kiköltözök és kintmaradok akkor megszűnik a kapcsolatom a családommal. Ha kint maradok az ugye együtt jár azzal hogy angol barátom/férjem lesz és ha már gyerekeim is lesznek félek hogy semennyire nem fogják ismerni a magyar gyökereiket.


Anyáék mindíg azzal viccelődnek, hogy ha nyugdíjasok lesznek kijönnek hozzám és ott fognak velem élni, de ezt csak viccből mondják mert van egy húgom és ha csak ő is nem költözik ki anyáék itthon maradnak. Félek hogy ez tönkretehetné a kapcsolatom velük.


Van a családba egy ilyen. (legyen a neve niki) Niki kiment ő is tanulás céljából. Eleinte ő is sokat járt haza, de aztán jött a férj meg a gyerek és már jó ha egy évbe egyszer hazajönnek.

Én nem akarok így élni.


Tudtok valami megoldást, vagy meg lehet oldani hogy egy évbe többször hazajöjjek és jó kapcsolatot ápoljak a továbbiakban is a családommal?


2012. szept. 9. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
El kell tudni szakadni a családodtól, az nem egészséges ha velük képzeled el a jövőd.
2012. szept. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi lassan 8 éve élünk Angliában. Évente egyszer járunk haza. Az ok egyszerű. Nem olcsó hazamenni mindig, és nincs is annyi szabadságunk, hogy évente többször hazamenjünk. DE! ettől még a családunkat nem veszítjük el. Hiszen van telefon, van internet, és időként a család is kijön látogatóba. Amikor otthon éltem Budapesten, akkor is volt hogy évente csak egyszer találkoztunk, mert mindenki rohant, mindenki dolgozott, senki nem ért rá.

A napi kapcsolat így is megvan nálunk.

Amúgy meg. Miért járna azzal hogy kint élsz csak angol férjed lehet?? Ha eleve így akarod hogy csakis angol férj lehet neked akkor ezzel jár. De sokan vannak akik magyar férjjel élnek kint. Jómagam is magyar férjjel élek kint.

De ha angol férjed is van. Rajtad múlik hogy a gyerekeid mennyire fogják ismerni a magyar gyökereit.

Egy kis történet.

Egyik nyáron a piacon sétáltunk a férjemmel, és magyarul beszélgettünk. Megszólított minket egy 16-17 éves lány magyarul.

Beszélgettünk. Szépen szinte akcentus nélkül beszélt magyarul. Elmondta, hogy az anyja és apja magyar, ő már Angliában született. Soha nem járt Magyarországon, de sokat tud róla. Az anyja és apja tanította magyarul, és ők nevelték bele a Magyarország iránti szeretetét. Mondta, hogy nagyon örül annak hogy magyar, és minden vágy hogy egyszer ne csak fényképekről, hanem a saját szemével is lássa az országot.

Ebben az angol lányban több szeretet volt mint sok otthon élő magyarban.

Szóval ha te ápolod a magyarságodat, akkor nem kell félni attól hogy a gyerekeid már nem fogják tudni honnan is származnak. Minden a szülőkön múlik..

Csak megjegyzem: Brazíliában is összefutottunk egy olyan nagy családdal ahol a nagymama és a nagypapa volt született magyar. (még 56-ban menekültek ki) Az ő gyerekeik, unokáik már mind brazilok. Mégis mindegyik ember tárt karokkal fogadott minket. Olyan fogadtatásban ebédben részesültünk vad idegenként, ami ma is jól esik. Ami a lényeg . Mind gyönyörűen beszélt magyarul. Ahogy mesélték. A nagyszülők ragaszkodtak hozzá hogy mindenki ismerje a magyar gyökereit.

2012. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Szeretném, ha tudnád, hogy nem ítélkezni akarok, csak nem teljesen értem, hogy - főleg ügyvédként - miért kell külföldön felépíteni az életed. Ha kint akarsz tanulni, vagy egzisztenciát építeni, azzal nincs gond. De hogy valaki ki akar költözni... Nem kezdem idézni a Szózatot, aki ismeri, az tudja, hogy szól az utolsó sora... Szerintem a megoldás, ha itthon maradsz, de te tudod, hogy építed föl az életed.
2012. szept. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mindenkinek köszönöm a válaszokat :)


a lényeg hogy én kint szeretnék élni, mert mindíg ez volt az álmom

és nem csak azért mert hű de szép és turistaként de jó volt hanem mert el tudnám képzelni ott az életemet

2012. szept. 9. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!