Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igent mondjak a pasimnak?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Múlt héten megkérte a kezem, de gondolkodási időt kértem, mivel az előző házasságából van egy 10 éves lánya, aki miatt nem tudok felhőtlenül igent mondani. Ha összeházasodunk, közösen vennénk lakást, és minden vagyonunk közös lenne. Ha azonban ne adj isten valami történik a párommal, mindent a lánya örököl. Én nagyon nehezen tudnék felépíteni egy életet ebben a tudatban. Sajnos nekem saját gyermekem nem lehet betegség miatt.

Ti mit tennétek?


2012. júl. 10. 20:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
A párodnak rendelkezni kell arról hogy a lakást te öröklöd, mivel a fele a te pénzedből van.....
2012. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
ilyen látásmóddal már mindenki megmondta neked, hogy mondj nemet. miért kötsz bele mindenkibe? azt akarod hallani, hogy igen? vagy jogi tanácsadást szeretnél? mert akkor rossz témához írtál.
2012. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Egy darabig egyébként szó volt arról, hogy az én nevemen legyen a közös lakás, és akkor nem tudnak kisemmizni egy tragédia esetén.

Viszont a volt feleség azt mondta, hogy ha ezt meg merjük lépni, a párom többet nem láthatja a kislányt.

Jaj nem tudom, úgy szeretem a párom, de olyan tanácstalan vagyok, szeretem őt, de félek belevágni.

2012. júl. 10. 20:46
 14/21 A kérdező kommentje:

Rendes Róbert

mert szeretem a párom, igent akarok mondani, csak félek, és gondoltam hátha valakinek a fejáből kipattam az arany középút.

2012. júl. 10. 20:48
 15/21 anonim ***** válasza:
Mivel a halála esetén haszonélvező vagy, nem tudnak kisemmizni, engedélyed nélkül nem tehetnek semmit a lakással. Halálodig használhatod. Mivel írtad hogy nem lehet gyermeked, így utánad úgysem örökölne senki. Akkor nem mindegy hogy a halálod után kié lesz majd a lakás?
2012. júl. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nem egészen. Szívesebben hagynám a húgomra és annak kislányára, mint a párom gyerekére, aki gyűlöl.
2012. júl. 10. 21:09
 17/21 Csegi89 ***** válasza:
Nem Magyarországon élek, nem tudom, hogy nálatok milyenek a törvények ezzel kapcsolatban, de azért leírom. Mi lenne ha a lakás kettőtök nevén lenne, fele-fele arányban. Így egy esetleges tragédia esetén a lakás felét a lánya örökölné, a másik fele pedig maradna nálad.
2012. júl. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azt en sem ertem, miert örökölne az egesz lakast a lanya, ha egyszer közös, es igy - gondolom - fele a te neveden lenne. Fel haz plusz haszonelvezet, igy olyan nagyon nem tudnak kisemmizni. Söt a haszonlelvezet miatt egyaltalan.

Hogy hozzamenj-e, arrol fogalmam sincs...

2012. júl. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

9. vagyok. Már értem a helyzetedet...valóban nem könnyű...jogi tanácsadást kellene kérned! Vagy interneten, vagy a városodban!

Azt hittem csak úgy be akarsz költözni hozzá, ne haragudjál, nem értettem a helyzetedet.

2012. júl. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Veszett ügy! Szerintem egy pénzéhes kva vagy így elsőre már bocs. De megkérheted hogy adja örökbe a gyereket, tagadja ki ilyenek vagy adja vissza az annyának.
2012. júl. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!