Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igent mondjak a pasimnak?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 éve vagyunk együtt, nagyon szeretjük egymást. Múlt héten megkérte a kezem, de gondolkodási időt kértem, mivel az előző házasságából van egy 10 éves lánya, aki miatt nem tudok felhőtlenül igent mondani. Ha összeházasodunk, közösen vennénk lakást, és minden vagyonunk közös lenne. Ha azonban ne adj isten valami történik a párommal, mindent a lánya örököl. Én nagyon nehezen tudnék felépíteni egy életet ebben a tudatban. Sajnos nekem saját gyermekem nem lehet betegség miatt.

Ti mit tennétek?


2012. júl. 10. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A probléma ott kezdődik, hogy nem vágtad rá boldogan, hogy igen! Ha elvesz feleségül, jogosan te is örökölsz, nem csak a lánya. Ez biztos, a többinek pedig utána kell olvasni ki milyen formában, te valószínűleg nagyobban mivel közös néven van a lakás, nem fognak kitenni belőle.
2012. júl. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos szülő után a gyermek örököl, nekem csak haszonélvezeti jogom lenne a lakásra, de a lánya lenne a tulaj.

Úgy tudnánk ezt a helyzetet megkerülni, ha minden vagyonunk eleve az én nevemen lenne, de ezt nem szeretném, mert számomra egy házasságban legyen minden közös.

2012. júl. 10. 20:17
 3/21 anonim ***** válasza:
és ha megegyeznétek különkasszán?
2012. júl. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Csegi89 ***** válasza:
Ezt a pároddal kéne átbeszélned.
2012. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ne. Ha már kételkedsz, ez egyre jobban erősödni fog benned. Aztán ígyis-úgyis válás lesz a vége, a fele vagyonodnak meg oda.
2012. júl. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Ha nagyon szereted, akkor persze. De alaposan beszéld át a barátoddal, mi zavar. Lény a legőszintébb vele, akkor talán elmúlnak a kételyeid.
2012. júl. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
inkább mondj nemet és keressetek valaki mást.
2012. júl. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A kislány és az anyja gyűlölnek engem (megjegyzem nincs okuk, jóval a válása után találkoztam a párommal).

Hozzá tartozik az igazsághoz, hogy a párom szívbeteg. Ezzel a ténnyel együtt tudunk élni, de most mégis feszélyez.

Félek ha történik vele valami, az exneje és a kislány kisemmiznek.

Pedig ha már saját gyerekem nem lehet, úgy szeretnék menyasszony lenni.

2012. júl. 10. 20:28
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát ha attól teszed függővé a házasságodat, hogy a leendő férjed halála esetén örökölsz-e utána, akkor ne mondj neki igent.

Akkor megértenélek, ha az lenne, hogy mondjuk a párod nagyon jól keres, annyira, hogy neked nem is kell dolgozni járni, mert vígan megéltek. És ebben a helyzetben elkezdhetnél gondolkodni, hogy mi lesz, ha a férjed meghal, és mivel te egy napot sem dolgoztál, nem lesz nyugdíjad, és akkor mi lesz veled?

Nekem ez furcsa, amit írsz...Meg ahogy írod, hogy "sajnos a gyerek örököl"...Hát...érdekes is lenne, hogy apám 16 éve nevel egyedül, összejön egy nővel, és ha történik vele valami, majd egy pár éve vele élő nőre marad...én meg majd eszek meg tanulok a 0-ból.

20/l

2012. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló! Nagyon dícséretes dolog, hogy édesapád egyedül nevet téged.

De tegyük fel, hogy apukád az "új nővel" vesz egy új, nagy házat, amiben az új nőnek benne van az előző, saját munkájából vett lakásának az ára, az új nő munkájából vett bútorai, stb. Plusz amíg te tanulsz, és apukád pénzzel, addig apud meg az új nő leginkább az új nő béréből él meg.

Na most tegyük fel ezek után apukád (ne adja az ég természetesen) meghal, akkor minden a tiéd, az "új nőé" meg max a jog h ott lakhat, abban a házban, amibe élete munkáját beletette. Ez fair?

2012. júl. 10. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!