Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért félek a férfiaktól?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félek a férfiaktól?

Figyelt kérdés

Jó, nem úgy kell elképzelni, ha meglátok egyet az utcán, akkor szűkölve elmenekülök, de elég sok nehézséget okoz. Például felszállok a buszra és egy csapat fiú/férfi előtt kell elsétálnom, rögtön olyan félelemszerű érzés lesz úrrá rajtam, mintha rám nézne és körberöhögne, kicsúfolna, vagy odasúgna valamit rólam a társának...

Férfi orvos szintén kilőve, mert nem tudok megbízni benne. Műszaki boltba szintén nem szeretek menni, mert úgy érzem, hogy lenéznek engem, mint tudatlant.

És akkor már mondanom sem kell, hogy párkapcsolat terén is igen nehezített helyzetben vagyok, rögtön megfutamodok. . Az jut eszembe, mint valami amcsi filmben, hogy tuti fogadtak a baártaival, és nem is akar tőlem semmit, csak emgszégyeníteni. Persze ismerősökkel elvagyok, de őket évek óta ismerem.

Ez mi ? Önbizalomhiány ? Attól lehet, hogy még nagyon régen, általánosban rengeteget csúfoltak a fiúk, ráadásul évekig ?


2012. máj. 30. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
arra nem szoktál gondolni, hogy az FBI most épp egy műholdról figyel téged? mert simán lehet...
2012. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
fordul pszihol ógushoz ezzel mert ez komoly probléma,hány éves is vagy?
2012. máj. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok paranoiás, ha nem tudsz érdembeli választ adni, akkor ne válaszolj.
2012. máj. 30. 19:50
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisértetiesen hasonlít rám a leírás,de én már a nehezén bőven túl vagyok,szerintem ez nem egyszerű önbizalomhiány,megkockáztatok egy paranoid betegséget nálad.
2012. máj. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor a dokik vizsgálták a lelki oldalam akkor még én is tagadtam minden negatívat,aztán be kellett látnom bizonyos dolgokat.
2012. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt etológiai alapú ez a félelem, hiszen egy Veled azonos súlyú férfi is erősebb Nálad, és általában még termetre is nagyobbak. (Ezért tud csak úgy egyenrangú kapcsolatot ápolni egy férfi egy nővel, ha a viselkedése szelídebb, gyengédebb a nőénél. Testi fölényét a viselkedésével kell kompenzálnia. Ha valaki ezt nem teszi, sőt erejét demonstrálja egy nővel, ill. gyerekkel szemben, attól okkal félsz!)

Másrészt élettapasztalatodból (vagy őseid élettapasztalatából) adódik, tehát talán érzelmileg vagy fizikailag bántottak, akár csak egyetlen ember, pl. a nagypapád vagy egy orvos gyerekkorodban, amikor még sokkal kisebb voltál hozzá képest, és kiszolgáltatottabb voltál a hangulatának és fizikumának, és nem tudtad megvédeni Magad, és ez Benned erősen megfogant.

2012. máj. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lacikaaaaa ***** válasza:
66%

Körülbelül fél éve egy lány ugyanilyen kérdést írt ki, akkor vele meg is ismerkedtem, 2-3 találkozás után azthittem jól megvagyunk, ő keresett első találkozás után is. Na a harmadik találka után 4-5 nap múlva csak egy sms jött tőle hogy " Többet nem akar velem találkozni, blabla..."

Tanulság?

Ha meg akarsz változni úgyis megfogsz még ebből a helyzetből is. Ő biztos nem akart változni,akkor viszont a " síránkozás " volt tök felesleges...

2012. máj. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kisebbrendűségi komplexus és önbizalomhiány.Gondolom nem tartod szépnek,vonzónak,nőiesnek magad.Sok dologra képtelennek,alkalmatlannak tartod magad meg ilyenek.Szerintem ez ahogy idősödsz eltűnik majd.Rengeteg fiatal lány küzd ilyen problémával és a többségük kinövi.
2012. máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A 6-os vagyok, engem végigkísért a gyerekkoromban, hogy mindig mindenhol volt legalább egy felnőtt (sokszor minden jelenlévő összefogott ellenem), aki arra bazírozott, hogy megszégyenítsen. És igen, ez az előfeltevés él a párkeresésnél is. Nekem 3 évtizedig mondták otthon, hogy milyen szarul nézek ki, részletekbe menően kritizálták a külsőmet és a gesztusaimat és a személyiségemet, és ha megmondtam, hogy hiába kritizálod anyu a sminkemet, most dicsérte meg egy fiú, akkor azt mondta, hogy csak gúnyolodni akart velem, az a fiú...
2012. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Hát nem, nem tartom amgam sem szépnek, sem vonzónak, sem semminek.

Engem itthon nem szidnak, ezzel szerencsére nincs gond. Ált. suliban volt, de így visszanézve gyerekes hülyeségnek tűnnek. " Kövér vagy, ronda vagy, cigány vagy / nem vagyok az, csak sötét a hajam/". Különféle gúnyneveket adtak nekem, nagyon rossz volt...

Mostmár egy zártabb közösségben kiállok magamért, de ismeretlen környezetben meg vagyok lőve...

2012. máj. 30. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!