Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kezd betelni a pohár! Szerinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kezd betelni a pohár! Szerintetek mit lehet kezdeni ezzel az állapottal? Meddig tűrjem? Vagy mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mostanában nagyon nehéz a párommal... egyetemen tanulunk mindketten, 1,5 éve vagyunk együtt, ebből fél éve együtt is élünk.

Lassan végez az egyetemen, már csak 1 éve van hátra, de nagyon nagy rajta a nyomás, sok a tanulnivalója, beadandókat kell csinálnia, minden héten több zh-t is ír, és emiatt folyton ideges meg fáradt, aztán mivel általában én vagyok ott vele 0-24 órában, mostanában mindig rajtam vezeti le, ha ingerült...

Én nem szólok vissza, mert tudom, hogy nem gondolja komolyan, meg csak az egyetem miatt ilyen feszült, szóval általában ezért inkább ráhagyom, de néha olyan pokróc az utóbbi időben, hogy az kibírhatatlan...

Ha nekiáll tanulni, nem tudok olyankor hozzá se szólni, mert különben ideges, hogy nem halad a beadandójával, meg hogy elterelem a figyelmét és neki nincs erre most ideje, nem ér rá, stb...

Ezt már többször mondtam neki is, hogy én nem hiszem, hogy megérdemlem, hogy folyton rajtam vezesse le a feszültséget, mert én mindig hagyom őt tanulni, csendben vagyok, elfoglalom magam addig, amíg nem ér rá, és ezt ő is mindig belátja, hogy igazam van. Olyankor bocsánatot is kér, de aztán ugyanúgy nem változik semmi. Amint neki ül tanulni vagy valami beadandóval bíbelődni, nem lehet megmaradni mellette, mert folyton hisztizik, hogy neki mennyi dolga van, nem halad semmivel, kikészíti ez a sok stressz, és a végén mindig rajtam csattan az ostor, mert én vagyok csak a közelben...


Megértem, hogy sok a dolga, és próbálok is vele nagyon toleráns lenni, de amikor folyton morog mindenért, az egy idő után azért nekem is nagyon bántó már...


Mit kéne tennem? Mit tehetnék egyáltalán ebben a helyzetben? Nem akarok bedurcázni, mert akkor csak rátennék még egy lapáttal, amúgy is van szegényemnek elég gondja most, de láthatóan megbeszélni is hiábavaló, mert nem nagyon változik semmi sem... :S


Én 22/L, ő 23/F



2012. máj. 13. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Sok ZH és beadandó ide vagy oda, ez akkor is kb. egy 6 éves színvonala a részéről. Kb. így is kéne vele bánni. Legközelebb, amikor bolond, zúdíts egy nagy pohár hideg vizet a nyakába. Ezzel tán nem is sérted vérig, de talán leesik neki, hogy le kéne higgadni.
2012. máj. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor tanul, nem vagy ott, vagy nem zaklatod, elfoglalod magad csendben, és együtt majd pihenhettek.
2012. máj. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, nekem egy 30 éves barátom volt, akivel egyszerűen nem lehetett egy légtérben megmaradni, ha tanult.

Sokáig én is nagyon türelmes voltam, de aztán meguntam, senkinek nem vagyok a stresszlabdája. Menjen és kiabáljon azzal, aki eltűri.

2012. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Minii Vikii ***** válasza:
100%

Most van a legnagyobb szüksége rád. Ilyenkor mellette a helyed. Tudom, hogy elég idegesítő, hogy rajtad vezeti le a felszültségét, de azért őt is megértheted, hogy ez nem könnyű neki, és ez neki nagyon fontos. Gondolom nagyon szeretitek egymást, biztos jövőt szeretne magatoknak és ő ezen dolgozik. Légy türelmes, de azért ne hagyd magad, de azért érezze, hogy ott vagy melletted és támogatod!

Sok sikert kívánok nektek a továbbiakban és remélem, hogy minden rendben lesz!

2012. máj. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1. válaszoló: Nem is mondasz hülyeséget. :D Lehet, hogy legközelebb tényleg megpróbálom, kíváncsi vagyok, észhez térne-e tőle.


2. válaszoló: De éppen ez az, hogy én csöndben vagyok, elfoglalom magam, vagy én is tanulok, nem szoktam zavarni, de néha még így is megtalál... pl. ha csak megkérdezem tőle, hogy ebédeljünk-e, már ennyitől is robban. :/ És nem is tudunk együtt pihenni, általában este 10ig tanul, utána meg már hulla és semmit nem lehet vele kezdeni. Kifekszik és alszik, mint egy kisbaba.


3. válaszoló: Igen, ebben teljes mértékben együtt érzek veled, és egyet is értek ezzel, én is így érzem sokszor.

2012. máj. 13. 17:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Legközelebb, mikor éppen rajtad vezetné le a feszültséget, erélyesen küldd el a búsf@szba. Add ki magadból a mérgedet, kiabálj vele, és sorold el, mi minden bánt. Nem kell kozmetikázni a dolgot.


Mivel eddig kesztyűs kézzel bántál vele, megérzi a súlyát a viselkedésének. Utána se nagyon kérj bocsánatod, mondd meg, hogy eleged van abból, ahogyan bánik veled, ez téged eléggé stresszel a saját bajaiddal együtt, így igazán megértheti, hogy rajta vezetted le. Hiszen mikor ideges ő is ezt teszi.


Szerintem megemberelné magát.

2012. máj. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is a párodnak javaslom, ha ennyire nem bírja a nyomást, egyen magneB6-ot vagy főzzön magának valami nyugtató teát (pl. citromfű tea). A másik, hogy tényleg ilyenkor megértőbbnek kell lenni, de nem szabad azt sem hagyni, hogy az ember fejére nőjenek. Azért a kellő tiszteletet meg kellene adnia Neked. A leírtak alapján nagyon rendes lehetsz, akit meg kellene becsülnie. De úgy látom, hogy fontosabb neki egy vacak zh, mint Te. Rengeteg nyomás nehezedik egy emberre, de az nagyon rossz, amikor azon vezeti le a feszültséget, aki ott van mellette, támogatja és szereti. Jó lenne, ha elbeszélgetnél vele erről. Természetesen nem most, majd ha vége a vizsgaidőszaknak. Keressen valamit, amivel levezetheti a feszültséget (pl. sport, meditáció stb) + egy kicsit változtasson a gondolkodásmódján.
2012. máj. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4. válaszoló: Köszönöm szépen, amiket írtál. Valószínűleg igazad van, tudom, hogy szüksége van rám, ezért próbálok minél türelmesebb is lenni vele, csak néha tud olyan dolgokat mondani, ami rosszul esik. És egyszer-kétszer még lenyeli az ember, de amikor folyamatosan ez van, akkor már néha eléggé rossz... De köszönöm a biztatást, igyekszem őt támogatni. Ha túl lesz a vizsgaidőszakán, biztos javul majd az ő kedve is. Csak addig szeretnék valami megoldást találni, mert azért nekem is lesznek vizsgáim, és én mégse harapom át az ő torkát.


5. válaszoló: Neked is köszi, szívem szerint sokszor meg is tenném, amit írsz, de valójában pont ezt szeretném elkerülni. Amúgy is nagyon feszült meg ideges szegénykém, nem akarom még én is felesleges veszekedésekkel újabb feszültséget generálni. Csak szeretném elérni, hogy egy picit ő is legyen tekintettel rám, ha már én ennyire tolerálom őt.


6. válaszoló: Köszi a tippet, a magneB6 jó ötletnek tűnik, feltétlenül utána olvasok, hátha be is tudok szerezni és használna. :)

2012. máj. 13. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!