Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Leültem megbeszélni a szexuáli...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Leültem megbeszélni a szexuális gondjainkat a párommal, de meg sem hallgatott. Mit lehet még tenni?

Figyelt kérdés

A válaszokban nagyon sokan írják, hogy a problémát a párunkkal kell megbeszélni. Nos, én tegnap meg is tettem. Mondtam neki, hogy én nem akarok szeretkezni, mert nem kívánom magát a testiséget, én nagyon kevéssel is beérem. Nem fejeztem be a mondani valómat, de ő már elkezdte nekem mondogatni, hogy ezek szerint én őt nem is szeretem, sírt, hogy ez neki nagyon rosszul esik. Utána pedig vagy nem szólt hozzám vagy terelte a témát.

De én nem tudok mit csinálni, nekem elég havi 2 alkalom is, sőt néha még az is sok. Nagyon sajnálom páromat, és szeretnék ezen változtatni, de nem tudom hogyan. Mit tehetnék még?


2009. jún. 8. 10:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos van ilyen. Lehet, hogy e téren egyszerűen nem vagytok egymáshoz valók. (Nem derült ki nekem, melyik nemhez tartozol?)


Ez nagyon nehéz téma, mert mindkettőtök igénye "jogos". És mindkét fél nehezen vagy sehogy nem tud lemondani a magáéról. Lehet, hogy furán fog hangzani, de ebben az esetben az lenne a jó, ha valami probléma lenne mögötte. Mert akkor azt fel lehet oldani. Mire is gondolok? Pl. ha Neked van valami traumád, ami miatt nem kívánod a több szexet, akkor ezen tud segíteni pszichológus, szexológus. Ha azonban ez Neked egyszerűen az alaptermészeted, akkor nincs min segíteni. Akkor ez nagyon megterheli a kapcsolatot.


Hogy viszonyulsz ahhoz, hogy más módokon elégítsd ki a partnered, amik még Neked is megfelelnek és nem érzed terhesnek? Vannak ilyenek?

2009. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb, ha leirod, amit gondolsz, meg azt is, hogy szereted öt. A legfontosabb, hogy azt közöld vele, hogy neked csak a túl gyakori szex a probléma - mert fáj, vagy egyéb okból kellemetlen, és egyébként meg fontos, hogy együtt tudjál vele lenni, az idötöket közösen eltölteni.

Ha neki többre van igénye, akkor más módon is ki tudod elégiteni - kézzel, vagy szájjal. Igy meg lehet oldani, hogy neki megvan a gyakori szex, neked meg a kevesebb.

2009. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de ez tök normális pasi reakció!

Ezzel a dologgal nagyon komoly kétségeket ébresztettél benne, akaratlanul is és ezt fel kell dolgoznia, de most már nem hagyhatod ennyiben a dolgot és ne hagyd magára!

Egy pasi ugyanis a testi szerelem elutasítását úgy értelmezi, hogy nem csak a testiség kerül elutasításra, hanem ő maga, illetve a férfiassága. Ha az embert nem kívánja az asszonya az egész lényének az elutasítását jelenti számára! Sajnos ezen most be fog indulni az agya, jobb esetben csak azon rágja magát, hogy őt nem szereted, rosszabb esetben azon, hogy van valakid akivel jobb a szex mint vele. Tehát ha ezek után tovább hallgattok róla annak csúnya vége is lehet! Felhatalmazva fogja érezni magát általad, hogy nyugodtan keressen magának egy nőt csak szexre - amiből aztán ki tudja mi lesz, mert egy barátnő sosem a csak szexből indul ki. Az embered ha nem érzi, hogy kívánod azt az elhidegülés 100%-os jelének veszi, tehát biztos abban, hogy megromlott a kapcsolatotok sajnos.


Mit tegyél? Nem fogod tudni elfogadtatni vele ezt a helyzetet... Először is nézz magadba és őszintén gondolkodj el rajta, hogy mi az oka, hogy nem kívánod? Valószínű, hogy a kapcsolatotok már nem egy friss szerelem - akkor ilyen problémák nem lennének - és döntsd el, hogy igazán szereted-e még és le akarod-e élni vele az életed? Ha a legcsekélyebb esélye is felmerül, hogy nem biztos, akkor valószínűleg tényleg hanyatló fázisban vagytok és előbb utóbb szakítás a vége. Akkor nincs értelme erőlködni, minél előbb őszintén beszéld meg vele, hogy már nem azt érzed iránta és kezdjetek új életet külön.

Ha tiszta szívedből szereted akkor meg kell vizsgálni, hogy mi az oka annak, hogy nagyon kevéssel beéred? Fáradtség, kimerültség, kevés az idő egymásra? Próbálj meg tudatosan minél több időt bizalmasan, kettesben tölteni vele, ha kell hétvégén adjátok ki nagymamának a gyerekeket, pihenjetek, kiránduljatok együtt és bújj hozzá! Érezze, hogy szereted a testi közelségét, simogassátok egymást. Ha megfelelő időt és figyelmet fordítotok egymásra még a kedved is meg fog jönni! :)


További lehetőség, hogy esetleg a változó kor hozta hormonváltozás eredményezi a libidócsökkenést, esetleg - ne adj isten - olyan betegség amelyik a hormon egyensúlyra hat, mindkét esetben létezik orvosi segítség! Második esetben meg a te érdeked, hogy mielőbb utána járj! Nem fordult elő az utóbbi időben visszatérő vérzészavarod? Jelentős hízás? Ezek a felborult hormonegyensúly jelei, amelyek okozhatják a libidócsökkenését!

Szóval lépj, lépnek kell döntsd el milyen okai lehetnek a dolognak, mert (magánvélemény!) ez a havi egy, esetleg kettő alkalom ez tényleg nincs rendben, valamit jelez...


Sok sikert neked!

2009. jún. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
"nem akarok szeretkezni, mert nem kívánom magát a testiséget", "havi 2 alkalom" Hát, ne haragudj, de Nálad valami baj van, ez nem normális dolog egy párkapcsolatban. Vagy szervi baj, vagy valami lelki.
2009. jún. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Felszoktam neki ajánlani, a kézzel vagy szájjal elégítést, de azt mondja az előjátéknak jó. Egyszerűen nem kívánom a testiséget, ennek az az oka, hogy párom mint egy fadarab, fekszik és elvárja, hogy mindent én csináljak. Sőt nincs előjáték, és ami még zavar, hogy reggel elmondja, éjszaka szeretkezünk, és nekem ez annyira illúzió romboló.
2009. jún. 8. 11:14
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Bocs! 11:11 vagyok, tényleg nem tisztáztuk, hogy a kérdés írója fiú vagy lány?! Ha fiú vagy a válaszok akkor is igazak, nézz magadba miért is nem akarod a párod és ha nincs lelki ok keress testit, a férfiaknál ugyanúgy előfordulhat hormonális okok miatt ilyen probléma.
2009. jún. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Jaj, hát akkor Te azt sem tudod milyen az igazi szex. Ez így nagyon gáz...Keresned kellene valakit aki megad neked mindent.
2009. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint te vagy a fiú?! A leírtakból - fekszik, mint egy darab fa - nekem az jön le, hogy a barátnődnek fogalma sincs a szexről, ha szereted tanítsd meg neki! :) De jelentheti azt is, hogy valójában már rég kiábrándultál belőle, akkor meg az a tsiztességes, hogy ezt megmondod neki. Amúgy én is falra mászok, amikor a barátnőm "megtervezi" hogy na! este szex lesz... Rossebet, ezek szerint erre ennyit kell rákészülnie? Hol itt a vágy? Szeret még egyáltalán?? Szóval ezt a részét értem! :)
2009. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Vajon miért hagyta el minden barátnője 3-6 hónap után?! Én kitartok mellette és teljesen megértem, de én nem vagyok megértve. Nekem változatosság kell, spontanitás, előjáték. Ha nincs orgazmus nem lesz kedv sem hozzá.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2009. jún. 8. 11:20
 10/17 A kérdező kommentje:
Bocsika lány vagyok, 23 éves.
2009. jún. 8. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!