Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Diplomás vagy Szakmunkás pasi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Diplomás vagy Szakmunkás pasi?

Figyelt kérdés
számít ez valamit szerintetek?
2012. jan. 13. 17:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

Mikor találkozom 1 emberrel nem a végzettsége alapján alkotok róla véleményt hanem pl a személyisége alapján.

A diplomával nem adják az inteligenciát.(amennyiben valaki a belső értékeket keresi nem pedig a pénztárcát-valószinűleg 1 diplomásnak nagyobb lesz a keresete és viszonylag kevésbé leterhelő munkát végez mint 1 szakmunkás.Viszont a mai világban 1 diplomás sem talál munkát egykönnyen-tehát a diploma nem=a pénzel)


Saját tapasztalatom szerint viszont a szakmunkások megvannak rekedve 1 bizonyos értelmi szinten.(most lehet ezellen vitatkozni/tiltakozni-kevés művelt szakmunkás rohangál közöttünk-mivel ha magasabb szellemi szinten lenne nem lenne szakmunkás.)A környezetemben sok "munkás ember" van(takarító,vilanyszerelő stb.)és rájuk sajna nagyon igaz amit leírtam.Ezek az emberek álltalában szűklátókörűbbek,kissebb célokkal,maradibbak.


Aztán meglehet kövezni én így látom.Emberfüggő h kinek számít a végzettség.

2012. jan. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 wiWell ***** válasza:
73%

Szerintem nem számít, nem ez alapján ítélem meg az embereket. Azért viszont valahol talán mégis számít, elmondom miért. Nekem fontos, hogy a pasi akivel egyutt vagyok, okosabb legyen, mint én, mert kulonben nem tudok rá felnézni, nem tisztelem és el is múlik nagyon gyorsan a szerelmem. Eddig akivel huzamosabb ideig egyutt voltam annak vagy volt diplomája vagy éppen tanult és mostanra van neki. Azért az is biztos, hogy a diplomások kozott tényleg tobb az intelligens, mint a nem-diplomások kozott, ezt ne tagadja senki, még ha vannak is kivételek. Szóval engem a csavaros ésszel, jó és talán kicsit ironikus humorral és egy formás seggel;-))) simán meg lehet fogni.

Szóval tuti nem állok le olyannal aki elbofogi nekem a himnuszt az elso randin, nem tud viselkedni és nem tudja hogy az Egri csillagok nem a Dj. Szatmári legújabb száma, még akkor sem ha 10 diplomája van.

2012. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ez csak olyan szinten számít, hogy gazdag-e. Sok diplomás szegény, sok szakmunkás pl autószerelő meg full milliomos. Vajon melyiket fogják a lányok inkább választani?:)"


DE azért azt ne felejtsük el, hogy azért a többség nem így van. Fordítva gyakrabban előfordul. HA nem milliomos, de a diplomások átlagban jóval többet keresnek. Persze van aki maszek, de a többség nem.


"Fizikusnak, orvosnak 300 ezres kezdő fizetés? Hát nem tudom hol élsz te. "


HA tudod értelmezni a szöveget, láthatod, hogy az az informatikusokra vonatkozott. Az orvos meg arra, hogy az nem munkanélküli.

2012. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 glock21 ***** válasza:
27%
21es dögölj meg!
2013. ápr. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
60%
21-es vagyok.Mi a probléma?Gondolom a 2.-ik rész verte ki a biztosítékot.Ne menjünk bele.Ezek tények.Nem kell rajta megsértődni.Ez van.Gondolom azt elismered h a gyárakban nem magas képzettségű,magas szellemi képességekkel rendelkező emberek állnak a szalag mellett.Persze mindig minden végén ott a tisztelet a kivételnek.Sikerült 1 jó öreg kérdésbe belefutni.
2013. ápr. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 glock21 ***** válasza:
100%
Nem tudom, még nem dolgoztam gyárban. De dolgoztam olyan séfekkel akiknek akkora tudásuk,( kultúrális, nyelvi, kémiai, gazdasági, lexikális)hatalmas szervezőkészség kommunikációs készség, óriási munkabírásuk van. amit nagyon sok diplomás elirigyelhetne. Több évtizedes tanulás eredményei. És szakmunkások. És ez csak 1 szakma a megannyi közül.
2013. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
60%

Persze h a műveltség egyénfüggő.Diplomával nem osztják az olvasottságot a műveltséget és az inteligenciát.Csak az emberek elvárnák,h ez is járjon a diplomához.

Régen még az emberek azért (persze már amelyik) választotta azt a szakmát amit,mert érdekelte őt és nem függött össze semmiféle műveltséggel és nem azt nézték h mennyit szakíthatnak vele.Manapság mindenki tolat középiskolába még az is aki inasba való.Az egyetemeket meg már nem is mondom.A fele diák nem oda való.Viszont mai viszonylatba állíthatjuk,h az aki inasba megy v szakközépbe,nincs oda a művészetekért,nem szeret tanulni és nem is olvas.(persze ez a mai fiatalság nagy részére is igaz)

2013. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
56%
Nem számít,de utálom az okoskodó embereket,főleg ha diplomás. Szóval szakmunkás inkább. Meg hát ha elromlik valami nem kell egyből szerelőt hívni. Illetve fizikai munkát végeznek a szakmunkások,valamilyen szinten terhelhetőbbek és izmsoabbak. Természetesen nem body builderek,azok nekem nem tetszenek de az egy másik téma. :) 15 lány
2016. ápr. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!