Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éreztétek már úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már úgy, hogy a párotok sokkal okosabb nálatok? Ebből adódtak már konfliktusok? Mert nálunk igen.

Figyelt kérdés

Mi 3 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk, mindketten ugyanazon a karon is vagyunk az egyetemen, csak más szakon. Ő a fizikában és a matekban zseni, míg én inkább a földrajzot és a biológiát szeretem. Tényleg nagyon okos, mindig is az volt, kicsit szorgalmasabb is, mint én. Én szeretek szórakozni, járok bulizni, a munka és a tanulás mellett muszáj kikapcsolódnom, de ettől függetlenül én is sok energiát fektetek a tanulmányaimba, fejlesztem magam. Ha társaságban vagyunk, mindig kijavít, megmagyaráz dolgokat, hogy az nem úgy van, lenyom egy ilyen tudományos előadást és mindenki néz, hogy azta. Én ilyenkor elnyomva érzem magam mellette, szembe sem merek szállni vele, mert úgyis legyőz a tájékozottságával. Például beszélgetünk egy témáról, erre beleszól, hogy "Cicám, ez szerintem nincs így, ezt rosszul tudod, mert ez igazából ilyen, meg olyan, mert.." és elkezd görcsösen vitatkozni, többnyire egy idő után már magával beszélget, míg én csak pislogok. Ő nem tudja csak simán jól érezni magát, mert olyan, hogy ha lerakják, is elvan a saját világában, generál magának vitahelyzeteket.

Persze, nagyon szeretem, és örülök, hogy ilyen intelligens barátom van, de néha úgy érzem, hogy akaratlanul is eléri, hogy én butának tűnjek mellette. Sokszor nincs igaza, mégis úgy adja elő magát, hogy más ember már vitába se akarjon vele szállni. Említettem már neki, de azt mondja, hogy nem tudja magát kontrollálni.

Veletek volt már ilyen? Hogy éreztetek, meg tudtátok beszélni, vagy problémákat okozott a kapcsolatban?

23/N


2011. dec. 22. 14:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Én szerintem csak úgy mondja hogy nem akar megváltozni.Erre szerintem elég könnyű odafigyelni hogy ha hallok valamit amit én másképp gondolok és tudom hogy már meg kértek rá hogy ne csináljam a fölös vélemény nyilvánítást akkor nekem tuti eszembe jutna hogy inkább most csak csöndben maradok.
2011. dec. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Feltűnési viszketegségben szenved. Valószínüleg egy kis kocka, akire nem igazán figyelnek amúgy és így próbálja maára felhívni a figyelmet. Az ilyenekkel nincs mit vitatkozni, úgyis a maga igazát fogja hajtani, még ha marhaság is. Nekem ilyen az egyik ismerősöm. "Mindent tud" végsőkig képes mondani, hogy a történelemtanárok marhaságokat tanítanak, de ő tudja az igazságot, stb. Ilyenkor csak mosolygok és témátváltok, vagy ott hagyom.


Próbáld megbeszélni az okostónival, hogy vegyen vissza, ha nem változtat, hidd el előbb-utóbb az agyadra fog menni és teljesen ki fogsz belőle ábrándulni.

2011. dec. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a többi választ, lehet, hogy már írták előttem, de azért ez nem csak intelligencia, ez direkt okoskodás.


Ha valaki műveltebb is nálam, nem fog direkt mindenbe belekötni, amit mondok, és felvilágosítani róla, hogy ő azt miért tudja jobban?

Valszeg élvezi ezt, hogy ő mindenkinél okosabb, a pasiknak ez általában fontos, hogy okosabbak legyenek a barátnőiknél, és ez rendben is van, de azért ez túlzás.


Mellesleg én is néha úgy érzem magam, hogy barátom bizonyos kérdésekben okosabb nálam és tájékozottabb, abban nem szállok vele vitára. De amiben én vagyok okosabb, abban nem hagyom magam ledegradálni, mert ő néha viccelődve próbál beszólogatni, és megkérdőjelezni azt, amit biztosan tudok, ilyenkor kiállok magamért.


Sokszor oltottam már be nem egy ilyen okostojást, aki jött és osztotta nekem az észt olyan témakörben amiben pechére én sokkal járatosabb voltam, aztán a saját csapdájába esett, mert megszégyenült.


De nem hiszem, hogy ezt ne lehetne megbeszélni, mondd el, hogy túlzásnak érzed az okoskodását, és egy kicsit vegyen vissza, de amúgy szereted, meg minden és elismered a tudását.

Ennyi.

2011. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Ez egy önző ember. Óvakodnék tőle, az biztos.
2011. dec. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!