Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éreztétek már úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már úgy, hogy a párotok sokkal okosabb nálatok? Ebből adódtak már konfliktusok? Mert nálunk igen.

Figyelt kérdés

Mi 3 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk, mindketten ugyanazon a karon is vagyunk az egyetemen, csak más szakon. Ő a fizikában és a matekban zseni, míg én inkább a földrajzot és a biológiát szeretem. Tényleg nagyon okos, mindig is az volt, kicsit szorgalmasabb is, mint én. Én szeretek szórakozni, járok bulizni, a munka és a tanulás mellett muszáj kikapcsolódnom, de ettől függetlenül én is sok energiát fektetek a tanulmányaimba, fejlesztem magam. Ha társaságban vagyunk, mindig kijavít, megmagyaráz dolgokat, hogy az nem úgy van, lenyom egy ilyen tudományos előadást és mindenki néz, hogy azta. Én ilyenkor elnyomva érzem magam mellette, szembe sem merek szállni vele, mert úgyis legyőz a tájékozottságával. Például beszélgetünk egy témáról, erre beleszól, hogy "Cicám, ez szerintem nincs így, ezt rosszul tudod, mert ez igazából ilyen, meg olyan, mert.." és elkezd görcsösen vitatkozni, többnyire egy idő után már magával beszélget, míg én csak pislogok. Ő nem tudja csak simán jól érezni magát, mert olyan, hogy ha lerakják, is elvan a saját világában, generál magának vitahelyzeteket.

Persze, nagyon szeretem, és örülök, hogy ilyen intelligens barátom van, de néha úgy érzem, hogy akaratlanul is eléri, hogy én butának tűnjek mellette. Sokszor nincs igaza, mégis úgy adja elő magát, hogy más ember már vitába se akarjon vele szállni. Említettem már neki, de azt mondja, hogy nem tudja magát kontrollálni.

Veletek volt már ilyen? Hogy éreztetek, meg tudtátok beszélni, vagy problémákat okozott a kapcsolatban?

23/N


2011. dec. 22. 14:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Igazából azért tettem fel a kérdést, mert komoly a kapcsolatunk és ő szeretne eljegyezni. Én is hosszútávra tervezek vele, mert egyébként nagyon jól összeillünk, de ez az egy dolog, ami zavar. Lehet, hogy nem tudatosan teszi, de én sem hozom őt soha kellemetlen helyzetbe azért, mert én könnyebben barátokozom, mint ő, és jobban szeretem a társasági életet. Félek, hogy ha esetleg majd egyszer összeházasodunk és gyerekeink lesznek, akkor is mindent jobban akar majd tudni.
2011. dec. 22. 14:20
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen tudálékos embereket nagyon nem csípem, ne haragudj. :) attól szoktam kiborulni, amikor pl nemrégiben egy barátunk nője az első találkozón elkezdett a szakmámból kioktatni, hogy én azt nem jól tudom, mert ő érettségizett és másképp van. Mondom neki, az lehet, de én meg egyetemet végeztem a témában :) és még azután is kötötte az ebet a karóhoz, hogy márpedig neki van igaza. Ráhagytam, remélem, nem sokszor kell vele is találkozni, elég a srác, aki viszont kedves.

A férjemmel különben nincsenek ilyen dolgaink, ugyanaz a felállás mint nálatok (ő matek-fizika, én biológia), de vele sosincs konfliktusunk, viszont én nem viselném el, ha biológiára oktatna.

Ja meg volt, hogy a sógorom a férjemet fizikára tanította humános fejjel :) mi csak legyintünk ilyenkor :) igaz nekünk nem kell együttélni ilyen emberekkel.

2011. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
"...nagyon szeretem, és örülök, hogy ilyen intelligens barátom van..." - hát ez a fiú minden, csak nem intelligens. Mondhatnám, hogy simán egy bunkó, de nem akarlak megbántani. "Sokszor nincs igaza, mégis úgy adja elő magát..." - na ebből látszik. Addig leszel jó neki, míg felnézel rá és eltűröd, hogy lekezel téged.
2011. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 LadyLee ***** válasza:
100%

Néha hagyd, hogy kiélje magát, kerekre nyílt szemekkel és őszinte csodálattal az arcodon kérdezgesd olyan témákról, amikről tudod, hogy szívesen beszél. Főleg, ha kettesben vagytok. Ezzel megkapja az önbizalmának megerősítését és igazi nagymenőnek fogja érezni magát.


VISZONT


Ha valamiről határozottan más a véleményed, pláne, ha tudod, hogy valamiben nincs igaza, akkor bizony állj a sarkadra és igenis kezd el vitázni vele, érveket ütköztetni, stb. Ez segít neki, hogy ne szaladjon el vele a ló. Muszáj lesz visszapofáznod néha, mert különben elkanászodik.

2011. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 zokniszörny ***** válasza:
100%

Engem nagyon idegesítene, ha ilyen lenne a párom, ugyanis az ennyire tudálékos emberek nagyon fárasztóak tudnak lenni, már csak azért is, mert szerintem mindent komolyan vesznek, és teljesen bedarálják a másikat. Mellesleg akármennyire okos valaki, még egy szakterületen sem lehet tévedhetetlen, vagy tudhat mindent. Ha az én társaságomban lenne ilyen valaki, én egy idő után biztos kerülném, mert engem nagyon idegesítene.


A vitatkozás egy társaságban persze nem feltétlenül rossz vagy fárasztó, de ha valaki ennyire erőszakosan képviseli a saját álláspontját, az nem túl szimpatikus senkinek sem. Ha pedig ennyire fontos neki, hogy nálad okosabbnak tűnjön, és már-már kényszeredetten csinálja ezt, akkor bizony lehet, hogy komoly önértékelési zavarai vannak, vagy úgy érzi, annyival mégsem okosabb nálad, mint amennyire szeretné. Ha valóban intelligens, és nem csak nagy tudású, akkor ha leülsz vele, és korrektül előadod az álláspontodat (kérd meg, hogy ne szóljon közbe!), akkor elvileg megpróbál majd változtatni a viselkedésén. Az a lényeg, hogy legyél határozott, és kemény.


Ha nem lehet vele beszélni, írd le neki a gondolataidat.

2011. dec. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

"Éreztétek már úgy, hogy a párotok sokkal okosabb nálatok?"


Sajnos ilyen még nem volt :D

Vagy egy szinten voltam az eddigi pasijaimmal(szóval egyenlőek voltunk valahogy, volt aki ebben volt aki abban volt zseni,de nekem is megvoltak azok a témák,amikből én voltam penge,vagy akár idegen nyelvekből).Ha volt is vita,mindig elvicceltük az egészet,szóval olyan okoskodás nem volt mint nálatok.

Ezek voltak a komoly kapcsolataim.

A nem komolyakban,pedig én voltam a tájékozottabb és nagyobb rálátású a dolgokban,ezért azoknak hamar vége is lett :) De nem csak ez miatt,hanem mert nem jöttünk ki jól,volt akivel alig lehetett valamiről beszélni,mert kb síkbuta volt.

(rövid és egyéb kapcsolatokban).


A párodnál szerintem az van, hogy igazából lehetne három doktorid is,ő akkor is felül akarna kerekedni rajtad,szóval esélytelen, hogy ne okoskodjon.Talán kissé arrogáns,nem?

Én pl szeretek felnézni a páromra,illetve szeretnék felnézni rá,ha lenne.Szóval remélem a következő kapcsolatomban,ezt meg is kapom.

Te felnézel rá?Annyira nem hinném,hisz elégedetlen vagy a viselkedésével....Mondjuk ameddig ki tudtok alkudni egymásmellett,és megegyezni normális keretek között,hogy kinek miben van igaza,addig nagy gond nincs.De ha már kisebbségérzeted lesz mellette,és zavarni fog minden megjegyzése,akkor már elindul a lavina,ami majd kihat a fizikai vonzalomra is.(Szerintem.



24N.

2011. dec. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Édesapám ilyen.Mindig mindenben kioktat,még a szakmámban is és a környezetünkben csak ő az aki mindenre tudja a választ.Anyut is sokszor "megalázta"azzal hogy kijavitotta.


Most eljutottak odáig hogy egy barátjuk se nincsen,főképp apu miatt mert hosszútávon nagyon idegesitő hogy ő mindenhez hozzászól,mindenben okos.

Szerencsére a férjem nem ilyen,amihez nem ért nem szól bele,bár ha azt hiszi igaza van bizonyitanom kell az ellenkezőjét(Goggle ha valamit nem jól tud).

2011. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Az a baj, hogy én eleve olyan személyiség vagyok, aki megmondja, amit gondol, kiáll az igazáért. Ez az élet többi területén működik is, de a barátomnál ha ezt bevetem, akkor magába fordul és elkezd arról beszélni, hogy őt senki sem érti meg, mindig eltapossák már kiskora óta. Ezért is hagyom, hogy kibontakozzon, de sajnos ez már egy olyan határt súrol, amivel én vagyok elnyomva. 2 szót tudok az egész helyzetre mondani: túlzásba viszi. Néha nem veszi észre, de nevetség tárgyát csinál magából, mikor elkezd a témában abszolút nem érintett embereknek fizikai, kémiai vagy matematikai szakszavakkal leírni egy folyamatot, kifejteni egy témát.

Úgy jöttünk össze, hogy volt néhány közös óránk, mások elkezdték mondogatni, hogy az a srác nagyon odavan értem, és bár helyesnek tartottam, eddig sosem ilyen srác volt a zsánerem (unalmasnak tűnt), de kiderült, hogy karakteres egyéniség és szórakoztató . Félénk volt, még barátnője sem volt soha, viszont próbált lenyűgözni a tudásával. Anno sokan mondták, hogy mi nem illünk össze, a pörgős, cserfes csaj és a mindenttudó "stréber" srác, de én mégis úgy gondoltam, hogy lelkileg nagyon erős kötődés van köztünk. Most is így gondolom, ránézek és azt érzem, hogy szeretnék mindennap mellette ébredni, ezért is tartom fontosnak, hogy ezt a porblémát megoldjuk.

Nagyon fontos ő nekem.

2011. dec. 22. 14:58
 9/24 LadyLee ***** válasza:

Akkor viszont nincs más hátra, mint megpróbálni leülni és ezt vele megbeszélni.


Kicsit félek, hogy kutyából nem lesz szalonna, de hátha. Hajrá!

2011. dec. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

EZ az eroszakossaga ki fog vetni az eletetek minden oldalara. Jol gondold meg, hogy igy erdemes e eljegyzes, hazassag, a jovo egyutt.

A gyerekkora utalni egy nagy B.S.

2011. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!