Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Éreztétek már úgy, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éreztétek már úgy, hogy a párotok sokkal okosabb nálatok? Ebből adódtak már konfliktusok? Mert nálunk igen.

Figyelt kérdés

Mi 3 éve vagyunk együtt, együtt is lakunk, mindketten ugyanazon a karon is vagyunk az egyetemen, csak más szakon. Ő a fizikában és a matekban zseni, míg én inkább a földrajzot és a biológiát szeretem. Tényleg nagyon okos, mindig is az volt, kicsit szorgalmasabb is, mint én. Én szeretek szórakozni, járok bulizni, a munka és a tanulás mellett muszáj kikapcsolódnom, de ettől függetlenül én is sok energiát fektetek a tanulmányaimba, fejlesztem magam. Ha társaságban vagyunk, mindig kijavít, megmagyaráz dolgokat, hogy az nem úgy van, lenyom egy ilyen tudományos előadást és mindenki néz, hogy azta. Én ilyenkor elnyomva érzem magam mellette, szembe sem merek szállni vele, mert úgyis legyőz a tájékozottságával. Például beszélgetünk egy témáról, erre beleszól, hogy "Cicám, ez szerintem nincs így, ezt rosszul tudod, mert ez igazából ilyen, meg olyan, mert.." és elkezd görcsösen vitatkozni, többnyire egy idő után már magával beszélget, míg én csak pislogok. Ő nem tudja csak simán jól érezni magát, mert olyan, hogy ha lerakják, is elvan a saját világában, generál magának vitahelyzeteket.

Persze, nagyon szeretem, és örülök, hogy ilyen intelligens barátom van, de néha úgy érzem, hogy akaratlanul is eléri, hogy én butának tűnjek mellette. Sokszor nincs igaza, mégis úgy adja elő magát, hogy más ember már vitába se akarjon vele szállni. Említettem már neki, de azt mondja, hogy nem tudja magát kontrollálni.

Veletek volt már ilyen? Hogy éreztetek, meg tudtátok beszélni, vagy problémákat okozott a kapcsolatban?

23/N


2011. dec. 22. 14:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Egyetértek az egyik előttem szólóval, a barátod minden, csak nem intelligens. Még abban sem vagyok biztos, hogy valóban mindent jobban tud, mint más, csak inkább "jól előadja+ magát. Te tudod, mennyire tudod ezt tolerálni, a legtöbb ember nem tűrné. Egy okoskodó, egoista, öntelt figurát rajzoltál le. Jobb lenne talán megmondanod neki, hogy a legtöbb ember nem fel fog rá nézni, hanem menekül előle. Nem beszélve arról , hogy kifejezetten megalázó, hogy téged mindig kioktat és lehurrog. 3 éves korban még tolerálható ez a viselkedés....
2011. dec. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
nem fog rá felnézni
2011. dec. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 zokniszörny ***** válasza:
Amikor ilyeneket mond, hogy őt nem érti meg senki, és elkezdi mondani, hogy ő milyen szerencsétlen, akkor, ha igazán sokkolóan akarod a tudomására hozni, hogy neked sok, amit csinál, közöld vele: "Igen, drágaságom, ha ilyen vagy, nem is fog megérteni senki!" Egyébként amit ilyenkor csinál, azt hívják érzelmi zsarolásnak. Én a helyedben nem hagynám, hogy ezt csinálja, mert aki hajlamos ilyen kis türannoszt játszani, az a gyerekeiddel is ugyanezt fogja művelni. (Tapasztalat: a párom édesanyja ilyen, a férjét is, és a páromat is folyamatosan zsarolta érzelmileg. Aztán ő volt a legjobban megsértődve, mikor a férje megcsalta, meg elhagyta, a párom meg az én családomhoz menekült.)
2011. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Az én barátom sokkal okosabb (illetve jobban mondva tájékozottabb) mint én. Nagyobb a lexikális tudása, és ámulatba tud ejteni ilyen kis véletlenszerű megnyilvánulásaival. Felnézek rá emiatt, és sokat tanultam már tőle.


DE! Ő sosem akarna engem társaságban kijavítani, vagy azt éreztetni velem, hogy buta vagyok, sőt. Ha én mondom neki, hogy okosabb nálam, mindig tiltakozik, hogy nem igaz, én vagyok okosabb, vagy legalábbis egyforma okosak vagyunk.


Tehát szerintem a Te párod ezt nem teszi jól, hogy kioktat. Ettől hosszú távon önbizalomhiányod is lehet.

2011. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
MAR onbizalomhianya van a kerdezonek.
2011. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom mindig mindenkinél mindent jobban akar tudni. Olyankor görcsösen vitázik, az a típusú ember, aki egy egyszerű problémára is hatalmas, bonyolult megoldást talál ki csak azért, hogy bebizonyítsa, ő tudja jobban és de úgy is lehet. Őszintén szólva én már nagyon sokszor rászólok társaságban vagy ránézéssel jelzem, hogy na most hagyja abba. Megmondtam neki, hogy szeretem, de ezt nem viselem el és a társaság sem szereti. Vagy leszokik róla vagy viszlát.

Most lehet itt izélni, hogy nem is szeretem, de könyörgöm, ha valakinek egy szokásától falra mászol, akkor inkább menjetek külön mert jó sosem lesz.

2011. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Jah és ő is sárig issza a vizet, mindenkire rákontrázik, kioktat és mindezt lenézően. Nekem azt mondja, hogy ő ezt észre sem veszi, ami igaz lehet. Ezért ha látom, hogy errefelé tart a beszélgetés, akkor leintem.
2011. dec. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Ez a fiú önbizalom-hiányos és narcisztikus. Állandóan szüksége van egy "csodálóra", aki pszichológiai értelemben "untermann"-ja. Méltatlan szerep. Neked lesz jobb, ha nem vállalod el.
2011. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Szerencsére sosem éreztem, pedig 3 diplomás, világlátott, sikeres ember a párom. Ritkán javít ki,akkor biztosan igaza is van. Én egyetemista vagyok, hozzá képest nem nagy dolog, mert 3x lenyomta már, de minden sikeremet elismeri, büszke rám minden vizsgánál, és hangoztatja, hogy mennyi mindenben én sokkal jobb vagyok. Ezért engem ez nagyon zavarna, fontos a kölcsönös elismerés.
2011. dec. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Visszatérve a párod narcisztikusnak tűnő vonásaira - és arra is, amit az előzőkben más írt: hogy nem elég intelligens (én azt mondanám inkább: EQ-hiányos): így utólag nagyon felkaptam a fejemet arra, ahogyan társaságban viselkedik veled. "Cicám, ez szerintem nincs így, ezt rosszul tudod..". Bizony, ez visszatetsző.


Valóban intelligens és tapintatos ember, ha el is tér a véleménye, mások jelenlétében nem így fog ellentmondani. Maga is vigyázni fog arra, hogy akit szeret, annak a presztizse, "társi státusza", egyenrangúsága ne sérüljön, és amit mond, annak kioktató látszata ne legyen. Mit tudom én..úgy fogja kezdeni, hogy: "érdekes, amit mondtál - és sok mindenben egyetértek. Abban talán mégis eltér a véleményem, hogy.....". Ez mindjárt más: ellenvélemény, lekezelés, "félrehessintés" nélkül. Ahhoz kell az EQ, hogy az ember biztonsággal és ösztönösen tudja, hogyan kell egyenrangú félként kezelni a társát az ilyen helyzetekben (is). Ez a fiú pedig nem "hozza" ezt. Folytonos figyelmet igényel, centrum akar lenni..és viszolyogtató az is, hogy mintegy "viszonyítási alapként" használ téged a saját kiválóságának "felmutatásához". Nem jó "játék": én bizony nem engedném meg neki.

2011. dec. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!