Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem értjük meg egymást a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értjük meg egymást a konyhában, emiatt sok a vita. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy nagy hibám bevallom. sajnos nehezen tudom elfogadni, hogyha valaki nagyon ügyetlen. Párommal nem jövünk ki jól a konyhában, ha közösen csinálunk valamit, ő azonnal elrontja. Mivel én vagyok a férfi, így talán jobban hangzana, ha ő szólna rám, hogy ezt ne így csináld stb... de általában nekem kell ezeket mondanom. Gyakran annyira ügyetlen, hogy a fakanalat bele ejtette az ételbe vagy a leves merőkanalat bele lökte a fazékba és kifolyt egy része... volt, hogy pizzát sütöttünk majd szénné égette a tésztát, hiszen késő volt mire észre vettem, ugyanis nagy lángra vette a gázt, amin pikk-pakk megég... Szóval az együttélésünk legnehezebb pontja ez és nem tudok egyszerűen finom lenni, mert ha valaki ennyire ügyetlen, hogy minden alkalommal elront valamit, az kihoz a sodromból kicsit. Tudom, nem lehet mindenki ügyes és tapasztalt, de sokadjára is... tányért is eltört már az is kiesik a kezéből vagy leönt forró tejjel... mondom neki melegítse meg a tejet a mikróba majd öntse lassan bele a tésztába amit dagasztok... jó kiveszi önti, erre a tej nem langyos hanem olyan forró, hogy a szőr leégett a kezemről... szóval katasztrófa. sajnos ráförmedtem az utóbbi időben párszor, mert nem tudtam elviselni, hogy nem jut semmire és itthon mindent nekem kell csinálni, ha munkából jövök akkor állok neki főzni, mert kiflin nem tudok megélni meg a zsömlén.. mit tegyek, hogy ez változzon? nem bírom, sajnos sokat sír emiatt, én meg nem bírom már, tegnap egy tojást akart feltörni, amit úgy megütött, hogy szétloccsant.. 1-2 hónapja próbálkozunk a konyhában, de nekem már ez kezd kibírhatatlan lenni..


24/F


2011. dec. 9. 08:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak mert nő, még nincs beleoltva, hogy tudnia kell főzni. Ő próbálkozik, de te ahelyett, hogy ezt tolerálnád, ledorongolod, persze, hogy még idegesebb és még bénább lesz, mert meg akar neked felelni. Inkább hagyd egyedül főzőcskézni, és csináljon egyszerű ételeket. Akkor nem vagy ott hogy, stresszeld, és te sem húzod fel magad feleslegesen. Egy sült hússal, makarónival, rakott mindenfélékkel még neki is el kell boldogulnia. Ha itt figyelmetlen, valószínűleg más terüleketen is az, azt meg nem hiszem, hogy eddig nem tűnt fel. Szóval, te menj ki a konyhából, hagyd egyedül próbálkozni, amint valami ehetőt csinált, dicsérdd meg, neki is több kedve lesz főzőcskézni. Ha meg gasztronómia különlegességekre vágysz, törődj bele, hogy ő olyat sose fog neked csinálni, menj étterembe, vagy csináld meg magad hétvégén.
2011. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. Hagyd hogy valamit főzzön meg egyedül, és ha csak nem lesz ehetetlen igenis dicsérd meg!
2011. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem tud főzni a lelkem, van ilyen. Bénázik, ilyen is van.

Egyetértek az előttem szólókkal. Hagyd, hogy egyedül próbálkozzon, ne állj ott mellette és lesd minden mozdulatát, mert az nagyon idegesítő és zavaró. Evés közben/után pedig dicsérd meg a művét. Ha nem lett túlságosan rossz. Ha pedig az lett, akkor is finoman közöld vele, ne kezd szidni, hogy megint milyen béna volt.

Ha így sem megy neki a főzés, akkor esetleg tanítgasd. Türelmesen!

Ha pedig nem tudsz hozzá türelmes lenni (ami már eleve fura egy kapcsolatban), akkor fogadd el, hogy neked kell főznöd. Ne hagyd a konyhában ügyködni, és pláne ne főzőcskézzetek együtt, mert az egyikőtöknek sem jó. Ha hétköznap fárasztó főznöd, hétvégén főzz meg magatoknak egész hétre, akkor hétköznap csak melegíteni kell.

(Egyébként minden tisztelet a barátnődé, hogy a folytonos cseszegetés ellenére is odaáll melléd a konyhába. Én már rég otthagytalak volna, hogy csináld, ahogy akarod... Én is nehezen viselem a bénázó emberkéket, de éppen ezért nem is hagyom, hogy bárki belekontárkodjon a konyhaművészetembe.)

2011. dec. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!