Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihasznál a barátom? 20/L

Figyelt kérdés
a barátom családja elég szegény és hárman vannak testvérek, epilepsziás is nyáron kikapcsolták a villanyt is és volt mikor száraz kenyeret evett :( sokszor vittem nekik élelmiszert,vetten cipőt is neki,szerencsére azóta kicsit jobb anyagi helyzetbe vannak de még most is van úgy hogy alig van pénzük,mikor beszéljük hogy mikor megyek mindig írja hogy vigyek le pénzt mint pl.mikor írtam h megyek ide-oda vásárolni azt írja h úgy is így tele vagy pénzel hozzál már valami nasit olyan mintha kihasználna mert nekűnk több pénzűnk van :/ 5 hónapja vagyunk egyűtt
2011. nov. 30. 08:36
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
neki szerintem idegi alapon van az epilepsziája szóval ha nagyon ideges lesz akkor van rohamja most volt is egy munkahelye de csak 10 napra vették fel most várja a fizetését,volt is egy balesette emiatt a betegség miatt betört a feje és megsüketűlt a bal fűlére,volt előttem 1 bnője akit 1x meg is csalt,állítólag most nagyon sokat változott és azt modják hogy ez lehetséges h miattam van én persze inkább a balesettre fogom ezt a változást csak ez a pénz dolog húzos
2011. nov. 30. 09:16
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem az embereket, komolyan.

Ha tudsz segíteni, neked nem probléma néhány száz forint alkalmanként (nem kell gépsonkát venni), ha látod hogy éheznek, még ha részben az ő hibájuk is, képes lennél hagyni?

Megáll az ész. Nem jó érzés, hogy segíthetsz a nyomorultakon? Hogy egy kicsit tovább, jobban élhessenek ebben a kegyetlen világban?

Az előttem íróknak nem kívánom, hogy kerüljenek olyan nyomorult helyzetbe, amikor mindenki elfordul tőlük, és hagyja őket megfagyni és éhen halni.

Milyen ez a világ, és milyenek benne az emberek???

2011. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
0%
miért használna ki? szegények!!! te azt nem tudod mit él át egy éhező míg mások úsznak a pénzben... igen, ha neked van vigyél neki, hogy vehessen kenyeret vagy zsömlét, de ne hagyd a párodat éhezni. nem használ ki, hisz neki nincs! akkor használna ki, ha neki is lenne és téged költekeztetne! gondolj már bele...
2011. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
írtam hogy szoktam nekik vinni élelmiszert,nem sajnálom töle,tőlük semmit csak láthatod a pl.-ból is hogy néha ilyeneket is szokott írni,nem gondolnád hogy kicsit kihasznál?gondolj bele a helyzetembe 1 kicsit
2011. nov. 30. 09:48
 15/32 anonim ***** válasza:
Hát szerintem vegyes...ki is használ de szüksége is van rád. Nem tudom mit lépnék a helyedben, de objektiv szemszögből az lenne a legtisztább ha befejeznéd vele.
2011. nov. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
az utolsónak van leginkább igaza :/
2011. nov. 30. 10:17
 17/32 A kérdező kommentje:
volt már 1 olyan hazugsága is amit egy közös ismerőstől hallottam vissza hogy én vedtem neki egy xy összegű mobilt,erre nem is modtam neki inkább semmit csak néztem,ez nem tudom mire volt jó neki?
2011. nov. 30. 10:24
 18/32 anonim ***** válasza:

ma 09:32


A segítség elfogadása és az élősködés két külön dolog!


ma 08:36

Ha a barátnőmnek sok pénze lenne akkor sem fogadnám el tőle a pénzt, mert nem élősködhetek én sem másokon! A segítség az segítség, de ha a megsegített semmit sem tesz magáért, csak a kifogásaival ül otthon, az már lehúzás!


A te életed a srác mellett nem lesz boldog. Előbb a pénz fog mindent megkeseríteni utána meg a srác hozzáállása a pénztárcádhoz. Ha már elvárja a pénzbeli segítséget tőled az régen rossz!!!!!!!

Az említett sms-t pedig beszéld meg vele és mondd neki h ez így nem fog menni. Ezen be fog sértődni! Egy nem lehúzós tisztességes ember emiatt mélyen elszégyellné magát!

Inkább hagyd ott!

Vagy mondd h letiltanak a fizudból mert kezességet vállaltál egy családtagodnak amit nem kellett volna és így nem marad pénzed. Ha hozzá mész, ne vigyél pénzt, és kaját is alig. Legyél olyan csóró ő előttük mint ők maguk! Akkor majd elválik h kellesz-e neki a pénzed nélkül. Bár a puncid biztos h kelleni fog neki, de akaszkodj rájuk. Ne adj de hagyd h ők adjanak. Ha a gyerek normális akkor úgy is befogadnak majd, mert a szegény de rendes emberek szükségben is összetartanak.

2011. nov. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
itt nem a családtagjairól van szó mert egy tiszteségesek becsűletesek mindenki felé még a barátom is csak felém ilyen :/ volt már olyan is hogy nem vittem semmit és az lett a vége hogy végig néztem hogy eszik szárazkenyeret pár tojással
2011. nov. 30. 10:42
 20/32 A kérdező kommentje:
néha próbálom kordában tartani magam de az se megy hogy ne adjak vagy vigyek
2011. nov. 30. 10:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!