Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon van még a számomra remény?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon van még a számomra remény?

Figyelt kérdés

Van párom, fél éve.

Az elején minden nagyon szép volt, és most sem rossz semmi. De nem érzem azt, amit az első 1-2 hónapban. Vagyis nem azt érzem, amit akkor...

Volt idő, mikor annyira hiányzott, hogy nem tudtam magammal mit kezdeni, vele képzeltem el a jövőt, vele álmodtam, ő volt minden gondolatom, azt hittem, megtaláltam akit mindig is kerestem.

Aztán jöttek a gondok (nem a párkapcsolatunkban, hanem az én életemben, főleg tanulmányi ügyek), és úgy éreztem, valami elmúlik... Elmúlt. Nem az a heves vágyakozás van már bennem, hanem inkább az a megnyugvás...

Tudom, hogy ő szeret engem. Én is szeretem őt. De vajon fogom újra azt érezni, mint az elején? Ha nem szerelem volt, hanem csak fellángolás... jöhet még a szerelem?

Van egyáltalán szerelem?

Attól félek, hogy vele maradok, és úgy töröm össze a szívét, hogy jön valaki, akibe beleszeretek, és otthagyom őt érte...

De ha erre gondolok, már most beleborzongok. Szeretnék megbizonyosodni róla, hogy nekem ő kell. Nincs senki, aki szóba jöhetne, nem is akarom, hogy legyen... Mert a párommal boldog vagyok. De az a szikra, ami az elején úgy megvolt, hiányzik.

Érzitek, mi a gondom? Tudtok valami biztatót mondani nekem? Akármit, saját tapasztalatot, bármit, ami segít rajtam?

Nem lennék képes szakítani, én csak a megoldást keresem, hogy minden olyan legyen, mint a megismerkedésünk kezdetén.


Tudom, nagyon kusza a kérdésem, és több benne a kérdőjel, mint a pont, de annyira kuszák az érzéseim is. Teljesen tanácstalan vagyok. Majd\' 23 évesen. (Lány vagyok.)


2009. máj. 6. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy szerelmes vagyok, csak én máshogy élem meg, mint itt sokan...

És az, hogy jöttek a gondok - talán kissé értetlen, hogy hogy került oda - lehet, hogy csak ez vonja el a figyelmem, és ha ezek lecsengnek, akkor helyrejön magától minden?

2009. máj. 6. 14:50
 2/7 anonim ***** válasza:
Vigyetek valami változatosságok a kapcsolatotokba. Valami olyat ami még nem volt. Akár közösprogramba vagy esetleg szexuális téren. Mondd a barátodnak h változtasson magán valamit vagy esetleg legyen olyan mint régen. Elmúlt a szerelem szerintem és már 'csak' szereted. Nem lehet, hogy csak megszokásból vagy vele? Az a baj, hogy tapasztalatom nincs, mert nekem is lassan 1 éve van barátnőm de még mindig fülig szerelmes vagyok bele és ugy érzem mint az első hetekben:)
2009. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg finoman vezesd rá arra hogy megváltozzon. Gondolok itt arra, hogy mondtad hogy ha esetleg jön valaki akibe szerelmes leszel vagy akármi. Foglald össze magadban hogy mi az amiért egy ismeretlen srác elcsavarná a fejed és terjeszd ki finoman a barátodra. Tudom nem szép dolog, de lehet hogy segíthet
2009. máj. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nos,úgy gondolom,több oka is lehet a gondodnak:


1., Az egyik a tanulmányi,illetve egyéb gondjaid. Lehet,hogy ezek annyira lefoglalnak,hogy kevesebb időd marad a barátodra,egyszerűen elterelik róla a figyelmedet. Ha valóban nagyobb gondok,márpedig a tanulmányi ügyek számíthatnak annak,akkor kiválthat stresszt,szorongást,amitől csak azok járnak a fejedben.Ebben az esetben keress rájuk megoldást mihamarabb.Ami eddig megtörtént azt el kell fogadni,és innentől a maximumot kell hozni.


2., A másik ok az lehet,hogy a barátod esetleg "ráült" a kapcsolatra.Szerintem sok férfitársam hajlamos kevesebbet romantikázni egy félév után,mint a kapcsolat legelején és nem érzed azt felőle,hogy minden nap újra meg akar hódítani téged.


3., Sajnos az is lehet,hogy eddig tartott részedről a szerelem,de ezt neked kell letisztáznod.Az,hogy ilyeneken gondolkodsz,nem túl jó,hiszen pont hogy szerelmesnek kéne lenned.


Mégis,bármi is lesz a vége a dolognak,minél hamarabb rendezd a vele kapcsolatos érzelmeid.


Remélem tudtam segíteni!;)


Géb

2009. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy nem "megszokás", mert a megszokással fásultság jár, és én nem csinálok olyat, amiben nem érzem jól magam. Volt srác, akivel azért szakítottam, mert tudtam, hogy semmi nem köt hozzá...

De a páromat, akiről itt most szó van, szeretem. Nem akarom elveszíteni. Csak szeretném, ha én is olyan lelkes lehetnék, mint körülöttem mások. Azt érzem, hogy bennem van a hiba, hogy nem vagyok úgy elragadtatva... Elragadtatva szeretnék lenni... :$


De az első tanácsodban lehet, hogy van valami... Valahogy valamivel fel kéne pezsdíteni az életünket. (Remélem, ha vége lesz ennek a stresszes állapotnak, könnyebb lesz.)

Azért köszönöm...


De még mások is írjanak!

2009. máj. 6. 15:20
 6/7 A kérdező kommentje:

Géb: Az első pontban írtakkal teljesen egyet értek... Sok minden van most, ami előrébb való, és ezt ő meg is érti, el is fogadja, nem görcsöl rajta. Tudja, hogy nem szándékosan vonom ki magam az életből.

És a 2. pont is lehet, hogy igaz.

De a harmadik... nem vagyok az a szerelmes típus, soha sem voltam az a nagy lángoló, hős-szerelmes, értedtűzbemennék-féle. Inkább azt a felszabadultságot hiányolom, vagy én nem is tudom... Mit akarnék visszakapni, ha nem is volt az enyém? Ha pedig az enyém volt, hogy veszíthettem el?

A szerelem olyan múlékony... Ami utána jön, az a fontos.

2009. máj. 6. 15:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szerelmes vagyok most.És tipikusan a "tűzbe mennék érte" típus.Nekem ez a természetes,én ilyen vagyok,de nem vagyunk egyformák a jelek szerint.


Nem tudom,nehéz eset vagy:D Úgy tűnik amúgy szerelmes vagy te,mert akkor nem írtál volna olyan szépeket kettőtökről:) Egyébként meg gondolj arra,milyen lenne nélküle.Biztos hiányozna nagyon és a szíved szakadna meg,ha nélküle kéne meglenned.Ha ezt érzed,akkor szerelmes vagy;)


Géb

2009. máj. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!