Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez olyan nagy elvárás?

Figyelt kérdés

Olyan lányt keresek, aki nem egy hülye p*csa, utálja a divatot, nem hord csőgatyát, egészségesen él(nem iszik, cigizik, pipázik vagy füvezik), lehetőleg rockzenét hallgat, és legalább egy kicsit nemzeti érzelmű is.


Ebben mi olyan nagy dolog? Mert hogy még egy ilyen lányt se nagyon találtam, az tuti...

17/f


2011. nov. 2. 08:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Érdekes módon én még nem láttam elhanyagolt rockerlányt...
2011. nov. 4. 17:36
 12/18 anonim ***** válasza:
És hány éves lányok jöhetnének szóba?
2011. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nekem az a legkisebb bajom, hogy hány éves...
2011. nov. 4. 19:26
 14/18 anonim ***** válasza:

A probléma ott van, hogy az erkölcsről picikét téves fogalmaid vannak. Bocsásd meg nekem, hogy ilyen igen nyers és modortalan módon fogalmazok neked, de azt hiszem van a személyiségünkben valami közös, így talán így is megértjük egymást.


Az erkölcs alapja a feltétel nélküli szeretet. Az erkölcs nem egy magasztos eszme, hanem az életmód, amelyre felesküdtél. Ha az erkölcsre esküdtél, úgy Isten segedelmével úgy kell élned, hogy mások jólétét, biztonságát, tisztaságát erőn felül is igyekszel biztosítani. A legfontosabb, hogy ne véts más ember ellen, és nem léphetsz fel erőszakkal az erőszak ellen sem. Az erkölcs nem arról szól, hogy mást irányíts. Az az erőszak. Az erőszak erkölcstelen. Ha erkölcsös életet akarsz élni, akkor igazán élj erkölcsös életet! Azt pedig csak magad teheted meg, ebben más ember nem befolyásol, és az sem szükséges, hogy te más ember befolyásolj!


Remélem meg lehet érteni ezt a faragatlan fogalmazást is, most tényleg fáradt vagyok ahhoz hogy szabatosabban és átgondoltabban írjak.

2011. nov. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok hülye, a divat annyira érdekel, hogy jól érezzem magam abban amit viselek. Hordok csőgatyát. Nem cigizek és pia csak szilveszterkor jön szóba. Szeretem a rockot, főleg most a Nickelback bandára vagyok rákattanva. Ezenkívül büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok. Ez nagyjából megfelel az elvárásaidnak?

14/L

2011. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

"Az erkölcs alapja a feltétel nélküli szeretet."


Ezt nem így gondolnám, mivel hiába szeretünk valakit a végtelenségig, ha például folyamatosan kihasznál, vagy átver. Persze ezt egy ideig tűrni lehet, de aztán valahová lépni kell, vagy az ember megőrül.


" Az erkölcs nem egy magasztos eszme, hanem az életmód, amelyre felesküdtél."


Ugyan mi alakítana ki egy életmódot, ha nem egy eszme?


"Ha az erkölcsre esküdtél, úgy Isten segedelmével úgy kell élned, hogy mások jólétét, biztonságát, tisztaságát erőn felül is igyekszel biztosítani."


Isten nem csak szeret, hanem büntet is, ezt hívják igazságnak, ami pedig az erkölcs feltétele. És nem mindenki érdemli meg a szeretet, hisz aki vétkezett, annak nem jutalmat szokás adni, előbb ki kell javítani a hibát.

Persze az embereknek kötelessége egymást segíteni, erre van ott az igazság hatalmas ereje.


"A legfontosabb, hogy ne véts más ember ellen, és nem léphetsz fel erőszakkal az erőszak ellen sem."


Mint mondtam, én nem az embereket utálom, hanem azt, amikké lettek. Jézus Maga is felborogatta a portékákat a zsinagógában, és a követőit is figyelmeztette, hogy Ő nem békét, hanem kardot hozott. A kereszténység szeretetre nevelő tanaival összeegyeztetve tisztán megkapjuk, hogy "erőszakot" kell alkalmazni az igazságért és erkölcsért, ha az ész érvek nem használnak. Utána pedig az idő dolgozik.

"Aki kardot ránt, kard által vész el."

S így lettek a hősök...


"Azt pedig csak magad teheted meg, ebben más ember nem befolyásol, és az sem szükséges, hogy te más ember befolyásolj!"


Igen, a megoldást magunknak kell megtalálni, de más felhívhatja a figyelmünket a problémára. Fentebb pedig már mondtam, hogy az embereknek kötelességük egymást segíteni...

2011. nov. 4. 20:31
 17/18 A kérdező kommentje:
Amúgy ha fáradt vagy, akkor javaslom folytassuk eme eszmecserét inkább holnap délután...
2011. nov. 4. 21:05
 18/18 anonim ***** válasza:
A holnap délutánt már egy kicsit lekéstem :) De most itt vagyok.
2011. nov. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!