Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Fiú-lány között lehet erős, őszinte, igaz barátság?
lehet, persze. nekem is van fiú barátom, akivel úgy vagyok, mintha a testvérem lenne. együtt nőttünk fel, a babakocsi óta ismerjük egymást :D mi ki is mondtuk anno középiskolás korunkban egymásnak, hogy amíg nekem van egy szelet kenyerem, addig neked is, és amíg nekem van hol lehajtanom a fejem, addig neked is van helyed.
szerencsére még egyikünk sem szorult a másik segítségére, de tudom, hogy bármit megtennénk egymásért. szerelemmel ugyanakkor sosem tekintettünk egymásra. pedig külsőre jól néz ki, én is. csak...nem tudom...ez ugyanaz, mint ahogy az unokatesómra sem tekintek pasiként, meg ha lenne bátyám vagy öcsém, rá sem néznék úgy.
29/n
"pedig külsőre jól néz ki, én is"
Szeretem ha valakinek van önbizalma. :)
Ez a kérdés annyiszor felmerült már a GYK-n és mindig mindenki jön az okossággal, hogy "csak akkor, ha így van párjuk, meg úgy, meg csak ha a lány csúnya (WTF köze van ehhez egyébként?)" stb.
Szerintem - és valószínűleg véleményemmel egyedül vagyok - LEHET - nekem mindig is inkább fiú barátaim voltak, mostanság kezdek 1-2 csajt hosszabb távon is elviselni barátnőként.
Persze a fenti sztori már kicsit gázabb, mert azért a "szeretlek" - "imádlak" szavak egyneműek közötti barátságokban sem röpködnek, így ha már ez is felmerül, az már tényleg többre utal.
A válasz írója 34%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 11:21
én is :) ugyan hogy várhatja el az ember, hogy mások értékeljék, ha ő maga sem nézi sokba saját magát :)?
"Mindig azt mondják egymásnak, hogy szeretlek, imádlak"
erre meg: hát vannak nyálas emberek. én még párkapcsolatban sem mondogatom lépten-nyomon. meg a szüleimnek se, testvéreimnek se. pedig ha valakit igazán szeretek, hát a családomat igen.
"Létezhet-e barátság fiú és lány között, és ha igen, miért nem?" /Karinthy Frigyes/
Amúgy azért nem lehet, mert az ember képes magának is hazudni.
"Jaj nem érzek úgy iránta, csak barátok vagyunk"
Ha meg mindkettőnek van barátnője stb... akkor meg azért...
Persze elhangzottak érvek, hogy "de jóba vagyunk stb..."
Na azért az nem barátság...
Márai Sándor: Füves könyv
Nincs emberi kapcsolat, mely megrendítőbb, mélyebb lenne, mint a barátság. A szerelmesek, igen, még a szülők és gyermekek kapcsolatában is mennyi az önzés és a
hiúság! Csak a barát nem önző; máskülönben nem barát. Csak a barát nem hiú, mert minden jót és szépet barátjának akar, nem önmagának. A szerelmes mindig akar valamit; a barát nem akar önmagának semmit. A gyermek mindig kapni akar szüleitől,túl akarja szárnyalni atyját; a barát nem akar kapni, sem túlszárnyalni. Nincs titkosabb és nemesebb ajándék az életben, mint a szűkszavú, megértő, türelmes és áldozatkész barátság. S nincs ritkább. Montaigne, mikor eltűnődött az érzés fölött, mely La Boétie-hez fűzte, ezt mondotta: „Barátok voltunk... Mert ő volt ő, s mert én voltam én.” Ez felette pontos. S Seneca ezt írja egyhelyt Luciliusnak: „Aki barát, szeret, de aki szeret, nem mindig
barát.” Ez a megállapítás több is, mint pontosság: ez már az igazság. Minden szeretet gyanús, mert önzés és fukarság lappang hamujában. Csak a barát vonzalma önzetlen, nincs benne érdek, sem az érzékek játéka. A barátság szolgálat, erős és komoly szolgálat, a legnagyobb emberi próba és szerep.
Ez mindent leír..... Egy idő után vagy elhanyagolnád (az ellenkező neműt) vagy máshogy éreznél iránta....
Persze én is hittem, hogy van lány barátom, de nem volt BARÁT, jóban voltunk vagyunk és elvagyunk ha találkozunk, sőt még ha kérnénk egymástól nem fordítanánk hátat, de nem ettől barát a barát.
(mindhárom eset történt már meg) Én éreztem többet, ő érzett többet, meg elhanyagoltuk egymást.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!