Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én gondolom rosszul? Vagy én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gondolom rosszul? Vagy én vagyok a hülye? :/

Figyelt kérdés
Ugye sokszor azt halljuk a csajoktól,hogy így féltékenyek meg úgy!Én a barátommal 3éve vagyunk együtt,és nem volt megcsalás senki részéről!Én úgy gondolom,h hűséget fogadott,de NEM vakságot!Persze ezt arra írom,hogy miért kell akkora drámát csinálni abból,hogy ha a pasid megnéz egy másik lányt?!Mi csajok is megnézzük a Jó pasikat!Ezt egy fiútól se várd el,h nem fog megnézni 1lányt se!!Én nem vagyok féltékeny,mert ha megnéz egy csajt nézze,nem fogok hisztizni,hogy miért nézted meg?!!!Ha megakar csalni vki vkit akkor úgyis megfogja!!!
2011. júl. 27. 06:51
1 2
 1/11 Smartguy86 ***** válasza:

Igen, ez így van! De a féltékenység célpontja sosem a másik, hanem az illető saját maga. A féltékenység érzés nem azért alakul ki, mert a másikban nem lehet megbízni, hanem a féltékenykedőnek vannak olyan belső lelki konfliktusai magával, ami miatt kevésnek érzi magát. Nem érzi, hogy szerethető lenne, hogy szép lenne, hogy megérné vele maradni hosszú távon, ezért aztán egyfolytában retteg, hogy el is fogják hagyni valaki másért aki jobb, okosabb, szebb, viccesebb... a végén már akármi szóba jöhet, az is, hogy a másik biztos kevésbé unalmas...


A másik ok lehet a párkapcsolat milyensége: egy támaszkodó kapcsolatban, ahol a féltékeny fél csak pusztán függőségből van a másikkal, egyfolytában retteg, hogy elveszíti biztonságának tárgyát. Retteg, hogy egyedül marad, vagy hogy elveszítheti azt, amit nagy nehezen ért el (pl az az egy illető volt végre hajlandó vele kapcsolatot kezdeményezni). Ilyenkor a féltékeny fél észre sem veszi, hogy nem szerelem az, amit érez, hanem érzelmi függés, a magánytól való félelem kompenzációja.


Nekem ez a véleményem a féltékenységről.

2011. júl. 27. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Smartguy86 ***** válasza:

A második okra legjellemzőbb mondások, amelyekkel az illető leírja a kapcsolatban elfoglalt helyét:


- "Azért szeretem őt, mert mindent megad nekem."

- "Nem akarom elveszíteni, mert akkor magányos lennék."

- "Olyan fontos nekem, mert szeret engem."

- "Csak mellette tudom elképzelni a boldogságot."


Ezekből a mondásokból jól látszik az önzés ténye. A féltékeny emberek általában önzők. Maguknak akarják a boldogságot, és látszólag nem látják be, hogy azért ők is adnak cserébe valamit. Egyedül a személyes biztonságuk számít. Ezért van az, hogy a féltékenység egy bizonyos szint felett már olyan dolgokat produkál, mint: érzelmi terror, depresszió, állandó paranoia...

2011. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez így van!

Csak arra is kell gondolni,hogy a féltékenység miatt a másik fél pont azért szakít,mert besokall a féltékenységi hisztik miatt!Vagy megbízik a párjában,vagy elfelejtheti őt!Bizalom nélkül mit ér egy kapcsolat?!


19/L

2011. júl. 27. 07:26
 4/11 Smartguy86 ***** válasza:
Hát igen, csak mint írtam is, jelen esetben a bizalomhiány nem a másikba vetett bizalom hiánya, hanem a féltékenynek a saját magába vetett bizalmában van hiány. És aki saját magában nem tud megbízni, az egyenes ágon nem tud megbízni senki másban sem...
2011. júl. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tökéletesen igazad van!!! ;)
2011. júl. 27. 07:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Rovid leszek. Nem vagyok feltekeny es tudom hogy a pasik megnezik a csajokat. De arra kiakadnek ha mellettem setalva csorgatna a nyalat valaki utan, feltunoen. Ez pofatlansag szerintem. Kocezzetek meg ha tul nagy elvarasaim vannak:D
2011. júl. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Smartguy86 ***** válasza:

Amúgy a féltékenykedés nem csak azért lehet taszító, mert a másik érzelmileg terrorizál, nyomoz, paranoiás, hanem azért is, mert ez az egész lelki csatározás a kapcsolat egészére hatással van. Gondolok itt a szexre pl. A féltékeny félnek pl nehezére eshet elengedni magát, nem képes az orgazmusra, lelki blokkokat alakít ki magában, amik nem csak az ő élvezetét te a párjáét is tönkreteszik.


Így aztán az állandó bizalmatlankodás, a terror, az érzelmi zsarolás, az üldözés, és a megromlott szexuális kapcsolat már elég ütős kombináció ahhoz, hogy tönkretegyen egy egészen jónak induló kapcsolatot.


Olvastam valahol, hogy amerikai kutatók szerint egy jó kapcsolatban a jó és a rossz élmények aránya 5:1-hez kell, hogy legyen, hogy az párnak ne tűnjön fel, hogy rosszul állnak. Tehát 1 rossz élményre 5 jónak kell esnie! Ez azért elgondolkodtató :)

2011. júl. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Smartguy86 fiú vagy vagy lány? :D

És hány éves?

Ha persze megkérdezhetem!

2011. júl. 27. 07:42
 9/11 Smartguy86 ***** válasza:
Smartguy86 - Tehát guy, fiú, 86-os születésű, tehát 25 :)
2011. júl. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ááh rendben :)
2011. júl. 27. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!