Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha ezt is elmondom a páromnak?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok, a párom 25, és 4 éves kapcsolat áll a hátunk mögött. Mindig természetes volt, hogy elmondjuk a véleményünket egymásnak egy harmadik személyről vagyis inkább annak kinézetéről, tehát ő is mondta, hogy szerinte jól néz ki-e az adott nő, én is ugyanezt a férfiak esetében. Sőt volt már olyan mindkettőnknél, hogy egy adott társaságba keveredve megjegyeztük, hogy "nicsak, az a személy jól néz ki". Ezek persze csak szavak, mert sosem fordult meg a fejünkben a félrelépés, a bizalom teljeskörű.

Én annyira bizalmamba fogadtam, és annyira tudok barátként IS tekinteni rá, hogy sok esetben a belső vívódásaimat is megosztom vele ilyen téren. Pár hónappal ezelőtt meghívott az exem az esküvőjére (barátok maradtunk), a párom tudta hogy ez kicsit felkavar érzelmileg, de eszébe sem jutott hisztizni amiatt hogy elmegyünk vagy sem. Voltunk az esküvőn és akaratom ellenére is elejtettem néhány keresetlen pillantást az ex felé, ezeket mind látta, de úgy tett, mintha semmi jelentősége nem lenne. Ha volt egy felkavaró beszélgetésem az exxel (de lehet ez bárki más is) azt is elmondom neki. Persze nem részletezem, mert az fájó lenne még ha tudja is biztosan, hogy ő az életem értelme, csupán megemlítem, hogy megtörtént és felkavaró volt. És mindezt azért mert annyira megtaláltam benne a barátot. Sosem volt olyan párom aki a szerelmem és a legjobb barátom lenne egyszerre.


A kérdésem az lenne, hogy túlzásba viszem a mondogatásokat? Fájó lehet azért neki? Nem akarom megsérteni, de én úgy érzem, hogyha elmondok neki minden belső érzelmet, akkor biztos lehet benne, hogy nem rejtegetek semmi titkos érzelmet stb. Ti mennyit mondtok el a párotoknak ilyen téren? Jobb elhallgatni?


2011. júl. 10. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el ezt is a párodnak. Kérdezd meg tőle. Most itt filozofálhatunk oldalakon át, erre tényleg csak ő tudja a választ.
2011. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsö válaszolóval. Ha az én véleményem érdekel, szerintem ez nagyon pozitív, én is hasonló párkapcsolatot szeretnék majd :)
2011. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen, a legegyszerűbb ha ezt a párodtól kérdezed meg, mi nem ismerjük őt, lehet rossz neki, csak nem mutatja, de lehet örül az őszinteségednek.
2011. júl. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mindenképpen kérdezd meg, mert mikor én ezt tettem, hogy mindent megbeszéltem vele (exemet is) nagyon csúnyán megjártam. Sohasem mondta, hogy hagyjam abba, ő erre nem kíváncsi, fáj neki, és még most is, két éves kapcsolatunkban is felemlegeti, hogy anno én mennyit meséltem neki, és ez mennyire fáj neki.
2011. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen nagyon jó egy ilyen tök őszinte kapcsolat. Én azért mégis odafigyelnék, hogy talán néha van olyasmi, ami rosszúl esik neki. Talán fáj egy kicsit. Nem tudom biztosan, de lehet.
2011. júl. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenképpen elmondom, de először kíváncsi lennék a ti véleményetekre, hogy esetleg nektek fájna, vagy voltatok-e már ilyen helyzetben.
2011. júl. 10. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez függ az ember párjától is. :)

Nekem többször volt már, hogy a párom a legjobb barátom is volt a mi kapcsolatunk is hasonló volt ahhoz, amiket írtál.

Sokszor hallottam, hogy nem szabad ennyire mindent elmondani neki és barátként kezelni. Ennek ellenére sosem volt belőle probléma. Egyszer rákérdeztem a barátomnál, hogy érzi, hol húzzuk meg a határt, s egyáltalán meghúzzuk-e... Azt mondta nem zavarja, örül, hogy végre van valaki akivel ilyen nyíltan tud beszélni.

Egyszer a kapcsolatunk alatt szerelmes lett egy lányba, de nem nagyon érdekelt, mondtam hívja el kávézni. Na persze én tudtam, hogy csak pár hét az egész aztán már nem fogja érdekelni. :) Így is lett, otthagyta a francba, mondta, hogy nem tudja mit akart tőle. Egyébként ilyen egyszer történt a sok év alatt, szóval nem nagy ügy. Ha viszont gyakorivá válik akkor érdemes elgondolkozni, mert az akkor nem igazi kapcsolat.

2011. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

sztem nem kell egymásnak mindent elmondani. igenis vannak olyan dolgok amik,nem tartoznak a párunkra,akár milyen jó is a viszony. minek kitárgyalni más nőket-pasikat??

én ezt sose értettem. csak a nők hiszik h mindent el kell mondani és meg kell tudni. a férfiak ezt egyáltalán nem így látják. a gond akkor lesz majd ha a párod valamit nem talál fontosnak,te meg majd hozzávágod,h bezzeg te mindent elmondasz. an akkor fogod megkapni, h ő ezt sose kérte.


hidd el,van amit igenis meg kell hagyni a barátoknak-barátnőknek.

2011. júl. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem helyesen teszed, amit teszel. Őszinte a kapcsolatotok, álarc nélkül. Olyannak szeretitek egymást, amilyenek vagytok. Kell ennél több? Örülj, hogy megtaláltad a lelki-társad.


Válaszolva a másik kérdésedre: "Fájó lehet azért neki? Ti mennyit mondtok el a párotoknak ilyen téren? Jobb elhallgatni?"

Mi 3 és féléve vagyunk együtt. Az ex-es dolgokról többször kezdeményeztem beszélgetést, de nála ez fájó pont, tehát ő inkább azt mondja "ha nem tudom nem fáj". Szerintem meg nagy butaság. Persze csomó más dolgot sem tudunk együtt megbeszélni és ez nagyon nem jó...

2011. júl. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!