Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szoktassam le magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam le magam a beteges féltékenykedésről?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, mindig is féltékeny voltam de ez napról napra durvább és tudom hogy egyre jobban az agyára megyek vele.

Szeretjük és nem csaltuk meg egymást ez idő alatt de az én fejem akkor is tele van olyan gondolatokkal hogy valaki biztos van a dologban.

Mindig kérdezgetem mit csinált, kivel volt, mi hogy volt, mikor jön haza, mikor megy el, kivel beszélgetett, ki mit mondott neki. Egyszerűen nem tudom megálni hogy ne faggassam ne nyomozzak utána hogy miket csinál.

Tudom hogyha nem változtatok rajta akkor ott fog hagyni mert azt mondja hogy nem bírja elviselni már hogy folyton bebeszélek magamnak dolgokat és már nem sajnál mikor sírok és kiborulok dolgokon mert elege van és meg se próbál megnyugtatni hanem az ellenkezőjét csinálja még rátesz egy lapáttal és ezt azért csinálja mert úgy gondolja hogyha olyan hülye vagyok hogy mindig azon rágódok hogy megcsal akkor szenvedjek tőle még jobban hátha egyszer csak megunom.

Hogyan győzzem le magamban ezeket?

Csak magamnak ártok vele hogy mindig ilyeneken agyalok.


2011. jún. 5. 12:43
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hát muszáj megpróbálnom mert ha nem fog menni akkor biztos hogy vége lesz és azt azért nem akarom, ha nem lennék féltékeny nem is veszekednénk szinte sose mert mindig minden ebből fagad, de nagyon félek attól a csalódástól hogy mi lesz ha megtudom hogy bízom benne és abba hagyom a féltékenykedést és legyőzöm magamban a dolgot és mégis másnál fog kikötni. Nagy csajozó gép és nem tudom néha hova tenni őt.
2011. jún. 5. 13:11
 12/20 anonim ***** válasza:

"nagyon félek attól a csalódástól hogy mi lesz ha megtudom hogy bízom benne és abba hagyom a féltékenykedést és legyőzöm magamban a dolgot és mégis másnál fog kikötni."


Mi lesz? Semmi, keresel valaki mást, és legalább időben megtudtad, hogy milyen is valójában, és nem már házasság után, két-három gyerekkel hagyott magadra.


De az alapján, amit eddig leírál, nem hinném, hogy ez valós veszély lenne. De ha meg mégis, akkor lásd előző bekezdés.


Egyébként pedig hajrá, legyél ügyes és kitartó, és meglátod, menni fog ez. :)

2011. jún. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azért aranyosak vagytok és megpróbálok hallgatni rátok.

De most gondoltam bele igazán hogy tényleg attól félek igazán hogy hogyan fogom magam túltenni rajta ha csalódok benne.

Nem bízok se magamban sem pedig benne. Mind a kettőre megvan az okom :(

2011. jún. 5. 13:24
 14/20 anonim ***** válasza:

Bocs de ez nem szerelem, hanem a súlyos önértékelési gondjaidból fakad,a bizalomhiányból. Minek vagy együtt valakivel,akiben képtelen vagy megbízni? És tudd, hogy egyszer mindenkinek megvalósulnak a legbrutálabb félelmei ...

Döntened kell mi a fontosabb. A boldogság,vagy a félelmeid.

2011. jún. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"De most gondoltam bele igazán hogy tényleg attól félek igazán hogy hogyan fogom magam túltenni rajta ha csalódok benne."


Lásd feljebb: könnyen. Az életben vannak csalódások, és van az úgy, hogy téved az ember, vagy hibázik. Hát levonja a tanulságot, továbblép és legközelebb már okosabb lesz. És ha már megcsal, akkor inkább előbb, mint később.


"Nem bízok se magamban sem pedig benne. Mind a kettőre megvan az okom :("


Bármi is az ok, felejtsd el. A múltban az a legjobb, hogy már mögötted van. Nyiss új lapot, és mostantól bízz benne és magadban is, és ehhez keress okokat. Minél több dologgal tudod alátámasztani az önmagadba és a beléje vetett bizalmadat, annál jobb. E téren még a legkisebb apróságok is számítanak: minden kis jó dologra figyelj oda, és támogasd meg vele a bizalmat.


És nem akarok többet olyat hallani tőled, hogy nem bízol magadban, meg nem fog menni, stb., hanem csak olyat, hogy bízol magadban, és menni fog. Ezt mantrázd. :)

2011. jún. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mérhetetlenül el vagyok keseredve ez a helyzet mára csak rosszabb lett, megfogadtam hogy normális leszek és az is voltam órákon át, aztán megbántott kibuktam és ennyi. Nem adok magunknak 1 hetet sem...
2011. jún. 6. 11:34
 17/20 napietus ***** válasza:

figyelj, leírtuk, mit kell tenned, viszont ezt muszáj! lehet, hogy nincs egy hetetek sem, főleg ha nem teszel érte semmit. önfegyelem? nnna...


azon kívül azért is változnod kell, mert a következő és az azután következő stb. kapcsolatod ugyanekkora csőd lesz különben, mint ez a mostani. ne ítéld magad egy életen át tartó boldogtalanságra, ne nyafogj, hanem legyél erős, és változz meg!

2011. jún. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Én ezt értem és próbálom így csinálni de amikor beletipor a lelkembe akkor kibukok így is iszonyatosan feszült vagyok ezek a helyzetek miatt hogy ilyen rosszba vagyunk. Egyszerűen nem tudom befogni a szám addig ameddig meg nem nyugtat, de neki esze ágába sincs megnyugtatni mert nem bírja a hisztimet. Iszonyatosan nagy erőfeszítés hogy most is csöndbe maradjak az egész 2 évbe én voltam csöndbe.

Azt mondja hogyha nem hisztizek minden olyan jó lesz mint régen de én már nem tudok hinni neki. Adok 1 hetet amit nem hisztizek nem szólok be és megpróbálok nem kiborulni akármennyire is megsért és ha nem változik tovább kell lépnem. :(

2011. jún. 6. 11:50
 19/20 napietus ***** válasza:

a hisztivel csak saját magadat alázod meg, nem érsz el semmit. mi volt eddig az összes hisztid együttes eredménye? tippelek: nagy kövér 0.


az jó ötlet, hogy egy hétig kipróbálod, hogy normálisan viselkedsz. nem kell minden hülyeségen felkapni a vizet. bal füleden be, jobb füleden ki :) és, ha meg bunkó, akkor dobjad. legközelebb meg normálisan viselkedj, és megelőzheted az ilyen gondokat.

2011. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy szeret ugratni egyszerűen imádja amikor egy kicsit felkapom a vizet és féltékenyen mondom hogy na jó van hagyd abba és kész itt meg kéne állnom, de nekem ezek az ugratások már régóta nem viccesek és nem nevetek rajtuk hanem belül sírok és tombolok hogy hogy mondhatott ilyet..

És már addig fajultak a dolgok hogy nem tudom eldönteni hogy mikor ugrat és mikor mondja komolyan a dolgokat. A sok balhé miatt már a szex se a régi sőt már lassan azt is elfelejtem milyen egy igazán jó szex :(

A szívem mélyén tudom és érzem hogy tovább kéne lépni sőt az agyam is mondja hogy találok jobbat aki nem azon szórakozik jól mikor engem megesz a féltékenység, és amikor meg már túl féltékeny vagyok belém köt hogy nem bírja... Akkor meg minek csinálja? :((

Létezik hogy 22 évesen is ennyire gyerek legyen valaki? :S

2011. jún. 6. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!