Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan szoktassam le magam a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szoktassam le magam a beteges féltékenykedésről?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt, mindig is féltékeny voltam de ez napról napra durvább és tudom hogy egyre jobban az agyára megyek vele.

Szeretjük és nem csaltuk meg egymást ez idő alatt de az én fejem akkor is tele van olyan gondolatokkal hogy valaki biztos van a dologban.

Mindig kérdezgetem mit csinált, kivel volt, mi hogy volt, mikor jön haza, mikor megy el, kivel beszélgetett, ki mit mondott neki. Egyszerűen nem tudom megálni hogy ne faggassam ne nyomozzak utána hogy miket csinál.

Tudom hogyha nem változtatok rajta akkor ott fog hagyni mert azt mondja hogy nem bírja elviselni már hogy folyton bebeszélek magamnak dolgokat és már nem sajnál mikor sírok és kiborulok dolgokon mert elege van és meg se próbál megnyugtatni hanem az ellenkezőjét csinálja még rátesz egy lapáttal és ezt azért csinálja mert úgy gondolja hogyha olyan hülye vagyok hogy mindig azon rágódok hogy megcsal akkor szenvedjek tőle még jobban hátha egyszer csak megunom.

Hogyan győzzem le magamban ezeket?

Csak magamnak ártok vele hogy mindig ilyeneken agyalok.


2011. jún. 5. 12:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Csapjatok egy hármas partit, hogy lásd és érezd h attól még h félremegy neki te kellesz. Ráadásul akkor biztos lehetsz benne h ha félre akar menni akkor szól róla mert engedélyezett és nem a hátad mögött csinálja...
2011. jún. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Tudom hogyha üvöltök vele egyfolytában akkor mindent titokba csinál meg elsunnyog, de ha megértő vagyok és nem mutatom ki azt hogy szétrobbanok akkor sokkal nyiltabb felém sokkal jobban belelátok a dolgaiba akkor sokszor nem is faggatom mert mondja magától.

CSak tudod sokkal de sokkal nehezebb visszafognom magam mint azt ahogy gondoltam az elején.

2011. jún. 5. 12:51
 3/20 napietus ***** válasza:
erős akarattal. Te irányítsd a gondolataidat, foglald el magad, ne gondolkozz hülyeségeken. jól látod a problémát, és felnőtt ember vagy, uralkodj magadon! gondolj rá, hogy ez csak egy rossz szokás, mint másnál a körömrágás, vagy a dohányzás. el lehet hagyni, és el is kell, ennyit megtehetsz a kapcsolatodért.
2011. jún. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Pofonegyszerű: bízz benne és bízz magadban.


Amúgyis a bizalom az alapja minden kapcsolatnak, anélkül semmi sem működik, a féltékenykedés pedig nem más, mint a bizalom hiánya: vagy őbenne nem bízol, vagy saját magadban, vagy mindkettő.


Ezért tehát a megoldás mindössze annyi, hogy kezdj el bízni benne és magadban. Hidd el magadról, hogy te kellesz neki, hiszen mégiscsak veled jött össze és veled is van, nem mással, és hidd el róla is, hogy éppen ezért meg is marad melletted, és nem megy félre, mert veled akar lenni. Ha bármikor bármilyen féltékeny/bizalmatlankodó gondolat merül fel benned, gondolj erre, újra és újra, ameddig csak kell.

2011. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Jó de most azt kihagytam hogy van egy lány a dologban akit ő nagyon tagad hogy jaj csak beszélgetünk de én nem bírom elviselni és mindig kiakadok és mikor látja hogy kivagyok akkor visszafogja magát. Ha mindig meghunyászkodok és csöndbe mosolygok hogy jól van Kincsem beszéljetek nyugodtan akkor nem fogja magától abbahagyni mert látja hogy nincs vele bajom.

Néha úgy érzem hogy azért nem csal meg mert fél hogy kiderítem valahogy.

Mondjuk ha megakar csalni úgyis megfog... útjába nem tudok álni :(

Tudom hogy felnőtt vagyok és hogy ez az én saját hülyeségem de úgy érzem hogy képtelen vagyok kontrollálni magam.

2011. jún. 5. 12:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Elmondtad a megoldás kulcsát. Most már csak alkalmazd. Az legyen előtted, hogy ha nem fogod magadat vissza, akkor vége. Nincs erre más értelmes megoldás. De megkérheted a párodat, hogy segítsen neked. Legyen veled közlékenyebb, mesélje el a napjait. Remélem megért.
2011. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben járok,bár én inkább beszólogatok a barátomnak,ha féltékeny vagyok.pl ha fodrászhoz megy és az csaj volt,akkor beszólok vmit stb.Utólag nagyon szégyellem magam a legtöbb esetben,mert tudom,hogy nem csalna meg,hogy szeret,és hogy a legtöbb vita miattam és az alaptalan féltékenységem miatt alakul ki.Most nagyon igyekszem változtatni,egyszerűen ehhez egy belső motiváció és elhatározás,egy új felfogás szükséges,amit csak te alakíthatsz ki magadban.Amíg belül nem jössz rá úgy ahogy én, hogy szeret, biztos nem csalna meg,én magam is beszélek fiúkkal és ő mégsem akad ki ezen ahogy én szoktam stb. addig elég nehéz lesz változtatnod.


Sok sikert!!!

21/L

2011. jún. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

És akkor mi van, ha beszél más lányokkal is? Nekem pl. SOKKAL több lány barátom és ismerősöm van, mint fiú; a feleségem ezt tudja is jól, de nem féltékenykedik, mert az is tudja, hogy vele akarok lenni; bízik bennem és bízik magában, ezért soha nem volt köztünk féltékenység.


Mondom... B-I-Z-A-L-O-M. Ez az alfája és az omegája az egésznek. Lásd feljebb, ha felmerül benned a kétely, gondolj mindig arra, amit fent is írtam. A gondolataidat tudod irányítani, és ennél többre nincs is szükség. Ha mindig arra gondolsz, hogy veled akar lenni, ezért is van veled, nem csal meg, stb. , akkor a féltékenykedés is alább fog hagyni.

2011. jún. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Már sokszor elhatároztam magam és tudtam is tartani hosszú hetekig és sok mindent elmondott meg úgymond bevallott és próbáltam rá normálisan reagálni, megértően beszélni hozzá és nem letámadni. De egy idő után megint olyan leszek mint egy sárkány és megint tele megy a fejem hülyeséggel és iszonyatosan érzékeny vagyok mindig mindenen úgy elkeseredek hogy sírás lesz a vége ő meg azt nem bírja már, beleunt hogy folyton bizonygassa hogy nincs senkije.
2011. jún. 5. 13:01
 10/20 anonim ***** válasza:

Nézd, mondták már a többiek is, és én se tudok mást mondani, mert ez a helyzet: EGYEDÜL TE TUDSZ VÁLTOZTATNI. Egyszerűen határozd el, hogy MEGBÍZOL BENNE ÉS MAGADBAN, és tartsd is magad ehhez kitartóan és következetesen, folyamatosan és állandóan. Kérd meg őt is, hogy segítsen: beszéljetek meg egy egyezményes jelet, amivel emlékeztethet rá, hogy állj le, ha megint beindulsz - és akkor ha te nem is veszed észre magadat, ő emlékeztet, és máris megnyugodthatsz.


Bár nem hinném, hogy lehetne nem észrevenni azt, hogy min agyalsz épp; ha féltékenykedésen kapod magad, cseréld ki a féltékeny gondolatokat bizalom-gondolatokra. Ilyen egyszerű.


És ne mondd többet, hogy nem tudod meg nem megy, mert ezt csak HISZED, és minden ismételgetéssel csak erősíted magadban ezt a hitet. Ehelyett higgy inkább abban, hogy BÍZOL BENNE ÉS BÍZOL MAGADBAN, és hogy MEG TUDOD CSINÁLNI, és EZT ISMÉTELGESD ugyanolyan szorgalommal, mint ahogy eddig ismételgetted azt, hogy nem megy. :)

2011. jún. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!