Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan félek, hogy elbénázom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan félek, hogy elbénázom, mert nincs tapasztalatom?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok, lassan már 20 és még szűz. Soha nem volt barátom, nem jártam senkivel, mégcsak nem is csókolóztam. Egyszer pár hónapja randiztam egy fiúval, de ennyi az össz tapasztalatom. Az is csak 1 randi volt és nem volt folytatás. Nem érzem azt hogy el lennék késve. Pár éve, mikor a korombeliek elkezdtek bulizni, pasizni, nekem a szüleim nem hagyták, a tanulás kellett hogy legyen az első és emellett nem volt lehetőségem ismerkedni. Megmondom őszintén elég csúnyácska is voltam, előnytelenül öltözködtem. Mára ez megváltozott. Most nem egózni akarok, de elég sok pozitív visszajelzést kapok pasiktól, ami jól is esik meg minden. Csak néha már-már zavarbaejtő, hogy sokkal többet gondolnak rólam, mint ahol tartok. úgy értem, hogy nem nézik ki belőlem, hogy soha nem volt barátom, vagy hogy egyáltalán jelenleg nincs. Pl van egy munkatársam, aki ma nagyon rácsodálkozott, hogy nekem nincs barátom. És hogy mondjam, néha úgy érzem a pasik sokkal többet gondolnak rólam, mint ami ténylegesen van, és ezért nem mernek felém nyitni. Szal azt hiszik, hogy tapasztalt vagyok és mi van ha összejövök egy pasival és ő majd tökre úgy kezel mintha valami tapasztalt csaj lennék, aztán majd elbénázom az egészet, ő meg kiábrándul belőlem. És most nem a csókra vagy a szexre gondolok. Nekem az ilyen tizenegynehány éves kori ártatlan kis kézenfogva járogatós fiúzások is kimaradtak. Azt se tudom, hogy viszonyuljak egy férfihoz, mármint jól kijövök a pasikkal, feltéve ha nem olyanról van szó, aki nagyon tetszik nekem, mert akkor totál zavarba jövök a közelében és tök idiótának érzem magam, megszólalni alig tudok. Meg egyáltalán nekem az is új ha egy férfi nőként közelít felém. Néha kezdem azt érezni, hogy túl sokáig vártam. De másrészről úgy vagyok vele, hogy ha már eddig vártam, akkor nem érdemes összejönni az első pasival aki szembejön, csak azért mert magányos vagyok. Akkor már legyen olyasvalaki akivel azt érzem hogy tényleg kell és nem csak azért hogy ne legyek egyedül. Viszont félek, hogy elbénázom majd az egészet. Másnak is vannak ilyen félelmei, vagy csak én parázom túl?
2011. máj. 26. 00:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Hát én eddig nem éreztem azt amit te, mert jó kicsivel fiatalabb vagyok mint te, de az osztálytársaim mind kb olyanok mint te voltál. Oké nem tanulással megy el az idejük, de nem foglalkoznak a fiúkkal. Mindenesetre eddig megvoltam elégedve magammal. Most megismerkedtem egy nálam majdnem 10 évvel idősebb pasival, és hát elég zavarba jövök ilyen téren. Mert még én is szűz vagyok, meg azért annyira nekem se voltak még tapasztalataim... de próbál fokozatosan belevinni ebbe a dologba, megértő, és így szeret ahogy vagyok.:) Úgy hogy ezen ne parázz! Ha majd eljön az aki igazán megérdemel téged, akkor nem fogja se őt se téged hátráltatni a lemaradás!:) Hajrá!

2011. máj. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem természetes az ilyesfajta aggodalom, de túl parázod a dolgot. Főleg ahogy írtad, úgyis majd csak olyannal jössz össze, aki megfog téged. Ha meg így lesz, aligha fogja zavarni a srácot a tapasztalatlanságod, esetlenséged. Sok sikert!

2011. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Bizony vannak! Én is itt vagyok, hozzád hasonlóan nem volt még senkim, sem első csók, se kézenfogós járogatás nem volt...És bizony én is félek kicsit, hogy mi lesz, ha mondjuk egyszer odáig jutok valakivel, hogy sor kerül az első csókra vagy hasonló. Egyébként úgy általában én is kijövök a lányokkal, de ez csak baráti szintet jelent, picit komolyabb helyzetben már én is leblokkolok...

21/f

2011. máj. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Sonata komolyan mondtad ezt?

Ez meglepő én azthittem csók már volt valakivel, szex mondjuk az nálam se volt még

18/F

2011. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy 20 evesen barmirol is lemaradtal volna. De jogosan felsz attol hogy tapasztalat hianyaban elbenazhatod majd a lehetoseget amikor talalkozol azzal akivel kolcsonosen vonzodtok egymashoz. En ferfi vagyok, es pontosan igy jartam. Nagyon rossz erzes! Szoval kell a tapasztalat sztem.
2011. máj. 26. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van tapasztalatod is el lehet.A mostani barátnőm az első alkalommal pl nem kapott sokat tőlem időben....de azt mondta akkor is megérte,mert érezhetett,azóta pedig minden rendben van.Az ilyeneket a normális emberek normálisan kezelik,nem letör hanem megért.
2011. máj. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 kepek válasza:
kitanitalak!
2011. máj. 26. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak ilyen félelmeim (20 éves koromig nem volt semmilyen barátom), aztán az első 1-2 párkapcsolati próbálkozás után ez elmúlt.


Tény, hogy sokat formálhatnak, javíthatnak a párkapcsolathoz való hozzáálláson az előzetes párkapcsolati tapasztalatok. Meg lehet tanulni, hogyan kell jól kommunikálni, és hogyan kell odafigyelni a másikra.


De ha van egy viszonylag normális, érett, elköteleződni már vágyó személyiséged, és a partnerednek is, akkor a legelső párkapcsolatod sikere nem azon fog múlni, hogy előtte még nem volt barátod. Inkább az összeillőségen. Mert ha egy hozzád való, téged szerető párt találsz legelőször is, akkor az türelmesen fog hozzád viszonyulni, és megadja a lehetőségeket ahhoz, hogy együtt tanuljatok, fejlődjetek (ezt nem csak a szexre értem, hanem egy párkapcsolat minden vonatkozására.)


Ne aggódj. 23 L

2011. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 19 vagyok és ugyanígy. Bár úgy gondolom hogy ha valakiben megbízok akkor majd megérti. Vagyis hát reménykedem :D

Persze nem kell ezt rögtön mondani ha valakivel elkezdesz randizni. Szerintem a csók meg ezek jönnek magától is, a szexet meg meg lehet beszélni ha már odáig eljuttok. Amúgy én nem tudom te hogy vagy vele, de én nem bánom hogy a fiatalkori szerelmek kimaradtak. Amúgy engem azzal tudnak zavarba hozni ha bókolnak, én ahhoz nem tudok hogy viszonyulni. Márpedig az "idősebb" pasik általában szeretnek udvarolni. De volt olyan hogy pont ezért meg is romlott az egész és abbahagytuk a randizást. Na ezt már bánom, mert jobb lett volna, ha elmondom neki hogy azért reagálom ilyen hülyén a dolgokat mert nem vagyok hozzászokva hogy tetsszek valakinek vagy komolyan akarjon valamit.

2011. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Engem így a bókokkal annyira nem hoznak zavarba. Persze, ha olyan pasi mondja aki nekem is bejön akkor igen, de ha valaki olyan aki nyomul, de nem érdekel, vagy tudom hogy nem azért mondja mert akar valamit, akkor nem jövök zavarba. de azért nekem is furcsa ez még. Mint írtam régebben egyáltalán nem voltam szép, a fiúk nem vettek észre, nemhogy bókoljanak. Szóval ilyen szempontból új a dolog, de igyekszem jól lereagálni.

Eddig mindig úgy gondoltam, hogy majd beletanulok ebbe az egész párkapcsolat dologba szépen lassan, ahogy jönnek a tapasztalatok, vagy ahogy valamelyikőtök írta az első 1-2 kapcsolatom alatt. Valahogy nem is izgatott igazán, hogy elbénázok majd valamit. Szerintem most azért kezdett el ez foglalkoztatni, mert nemrég találkoztam valakivel, és talán életemben először azt érzem, hogy vele el tudnám képzelni, hogy együtt legyünk, mint egy pár. Eddig valahogy nem sikerült ilyen pasival találkoznom, és talán épp ezért kezdtem el aggódni, hogy a tapasztalatlanságom probléma lehet.

2011. máj. 29. 22:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!