Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A nőkkel képtelenség logikai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőkkel képtelenség logikai szinten vitázni, mert csak a érzelmeikre hallgatnak?

Figyelt kérdés

nő: te sose figyelsz rám

ffi: de figyelek rád

nő: nem, sose figyelsz arra amit mondok

ffi: ha sose figyelek, akkor mégis hogyan tudunk most beszélgetni?

nő: ... nem, te sose figyelsz ám!


2011. máj. 25. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Sokszor tényleg képtelenség. Úgy van, ahogy mondtad, éppen ezért van az, hogy sokszor a legnagyobb marhaságokat is megcsinálják, amiket egy férfi sohasem tenne.
2011. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Ez most olyan, mintha én meg azt kérdezném, hogy

"Minden pasi bunkó és csak a szexre hajt?"


Én lány vagyok, és nem érzem azt, hogy velem nem lehetne értelmesen vitázni. Ha valaki racionális érveket hoz fel, akkor elfogadom. De ez szerintem emberfüggő, nem fiú vagy lány függő.

De köszönjük a kérdést Mr közhely.

2011. máj. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Nem, a pasikkal képtelenség vitázni, mert vita közben csőlátásóak lesznek, és nem tudnak több síkon gondolkodni, csak ordibálni.


28/F

2011. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Max9009 ***** válasza:
60%
Második válaszoló: Mind szép és jó amit leírtál de elméletileg,gyakorlatilag,biológiailag,kémiailag és minden mentális síkon más a férfinél és nőnél a racionalitás.A férfiak logikailag a nő érzelmileg gondolkoznak.Ezen nincs mit szépíteni.Sosem leszünk egy hullámhosszon, de egyik fél sem jobb a másiknál csak más.
2011. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ok azzal egyetértek, hogy sok lány így gondolkodik. (lánykoliban laktam, szóval tudom, hogy megy ez) De akkor sem fair az általánosítás. Gondolom nektek sem esne jó, ha azt mondanák, hogy pl 'a pasikat meg csak a farkuk vezeti?"

Személy szerint én nem tartom magam ilyennek, és ismerek még normális lányokat, akik tudnak mérlegelni az észérvek és az érzelmek között.

2011. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 B.angel ***** válasza:
68%
Csak az utolsó válaszolót tudom ismételni. Közhelyekből nem lehet megélni kedves férfi/fiatalember/stb. ahogy tetszik.;) Én is nő vagyok... viszont csak észérvekkel lehet meggyőzni.És sosem vitázom úgy, hogy nem gondolom előtte át, mit is mondok az adott vitapartnernak. Mindig logikusan felépítem, amit mondani akarok, különben el se kezdenék vitázni. Hozok fel magamnak érveke, ellenérveket, amiket esetleg ő is felhozhat és már készen is állok az egész vitabeszédemmel. Tessék... nem vagyok logikus ember, nemde? Kissé túlbonyolítom, de egy csöppet sem észszerűtlen, amit írok és amit mondok. ;)
2011. máj. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 tsz-tag ***** válasza:
olvasol a gondoltaimba...nálunk is így zajlik a vita...de full idióta közbe...
2011. máj. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Max9009 ***** válasza:
50%
Szerintem sem jó az átalánosítás, de nem értettétek meg amit mondani akartam vagy inkább én nem fejeztem ki magam jól. Hiába mérlegeltek,hiába érveltek és hoztok fel magatoknak észérveket, mert minden észérv mást jelent nektek és mást jelent nekünk.Egy igazi nő aki nem szívtelen és rideg az nemtud észérvet úgy mondani hogy abban ne legyen egy minimális érzelem sem.A férfi viszont igen.Ezért van hogy a történelemben is férfiak háborúznak(persze van kivétel bele lehet kötni) mert bennünk van egy ösztön amqi felülírja az érzelmeket és ezért szinte mindig érzelmek nélkül döntünk.ja és félre értés ne essék én többre tartom a nőket, mert ők azok akik a férfiakat elviselik;)
2011. máj. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek:

Én valahogy úgy fogalmaznám meg, hogy vannak a nő neműek többsége így vitázik. Ha végignézel a mai kínálaton, nem sok tud egyáltalán vitázni. (mert ugye a vita alapfogalmát nem tölti ki a példa sem, amit fölhoztál).

Tény, magamnál is észrevettem, hogy sokszor az érzelmeim vezetnek, de valaki írt már hasonlót erről... nem az érzelmekkel érvelek, csak az érzelemmel döntök, hogy melyik oldalt szeretném képviselni a vitában. A férfiét, vagy pont az ellenkezőjét.


Bevallom, én nem értem a nő neműeket, pedig jómagam is az vagyok. De egyszerűen képtelen vagyok egy síkon lenni velük. A férfiakkal se teljesen, de őket képes lényegesen többször vagyok képes megérteni, sőt, többször ugyanazt vélem vagy gondolom, mint ahogy a férfi látja, ha hasonló női-férfi vita kerekedik valamin.


Én azt hiszem kétszer vitáztam a barátommal dolgokon, de a végén arra lukadtunk ki, hogy végül is mindkettőnknek igaza van, szóval nem vagyok nagyon járatos az értelmetlen egymásnak-ugrásban.

Többnyire egyet értek a barátommal, vagy nem is egyszer előfordult, hogy két külön alkalommal, egymástól függetlenül ugyanazt a szituációt kérdezték tőlünk, hogy miként reagálnánk, miként cselekednénk vagy válaszolnánk, és majdnem szóról szóra ugyanazt mondtuk.


Lehet nekem mázlim van, evvan. :P

Én nem csinálok ilyen "furcsa vitákat" és igyekszem a környezetemben élőket is rávezetni arra, hogy érveket mondjanak, ne pedig csak hadonásszanak a semmibe, mert a "mert" vagy a "hát csak azért" nem érv :D

Vagy pedig hozzanak fel bizonyítékot, példákat megtörtént esetekre.

Ez végül is a vita lényege tudtommal. Érvek összeütköztetése.


20/L

2011. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 napietus ***** válasza:
annyira utálom ezt a hülye általánosítást...én nő vagyok, eddig a férjemen kívül SZINTE MINDEGYIK pasim ilyen "inkább érzelmeire hallgató" volt, hasonló, mint a fenti párbeszédben a nő...nem is mentem hozzá egyikhez se, nem vagyok sem pszichoterepauta, sem gondolatolvasó.
2011. máj. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!