Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez az éld ki magad duma hülyeség, vagy van benne vmi?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 00:28
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

Szia,

Én már leírtam régebben a véleményem erről a kis blogocskámon, remélem nem bánod, hogy a bejegyzést linkelem be és nem másolom be ide az egész írást... :)


[link]


Amúgy Rendesfiú/19-cel egyet értek.

2011. ápr. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

(Rendesfiú19, szeretlek.:D)


Az "éld ki magad"ot most sokan csak a szexre értették, pedig ennek van egy érzelmi oldala is (legalább is kéne, hogy legyen). Mert nem csak a testiségben lehet tapasztalni, tanulni, hanem a másik embertől, másik emberből, szokásaiból, és a tőle kapott érzelmekből. Nem csak a szex miatt lehet kíváncsi a pár egyik tagja egy harmadik félre. És ez szerintem fontosabb, az érzelmi tapasztalás, mint hogy hány emberrel fekszünk le életünk során.


Szerintem hülyeség az "éld ki magad" szöveg, az én olvasatomban nézve. Az érzelmek fontosabbak, mert azok formálják a jellemet, jobb emberismerővé válhatunk, és legközelebb okosabban tudunk dönteni, ha épp nem sikerül.


Persze nem azt mondom, hogy ne lehetne jól működő egy egész életen át tartó szerelem, de nekem előbb jutna eszembe, hogy valakibe beleszeressek, mint hogy lefeküdjek valakivel, akivel nem vagyok együtt.

19/L

2011. ápr. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Rendesfiú/19 ***** válasza:

Jól mondod:)

De manapság csak szexre használják:S

2011. ápr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy hülyeség, az még sohasem élte át a kiéhezettség érzését.

Magamból kindulva: jócskán 20-on felül lett először barátnőm, akkor is csak egy hihetetlen szerencsének köszönhetően. Nem sok nő volt az életemben, szex pedig annál is kevesebb. Annyi alkalommal láttam más önfeledt párokat összeölelkezve, míg nekem nem jutott semmi, hogy azt összeszámolni sem lehet.Amikor mástól hallottam, vagy itt a GYK-n olvastam, hogy mások milyen könnyedén teremtettek kapcsolatot, szexkapcsolatot, vagy akár egyéjszakásat, akkor mindig összeszorul bennem valami. Nem lennék ember, ha nem így éreznék. Azok szokták hülyeségnek nevezni a kiélést, akik pontosan annyi élményben részesülnek, mint amennyiben szerettek volna. De ha nem kapod meg, amit szerettél volna, mindezt éveken át és tehetetlen vagy ellene, akkor ez benned fog maradni mindörökké.Nem ment meg az sem tőle, hogy x év múlva csökkenni fog a testedben a hormonok szintje, mert attól még a lelked ugyanúgy fáj.

Engem sokan szeretnek, mert általában jólelkűnek és jó társaságnak tartanak, ugyanakkor a karizmával és magabiztossággal sosem rendelkeztem. Ezért mindig is sikertelen voltam a nők terén. Az ismerőseimet valószínűleg sokkolná, ha félrelépnék, egyszerűen, mert nem ilyen tipusnak ismernek. Attól még az érzéseim nem változnak.

2011. ápr. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

A fentebb írt 19 éves lány vagyok.

Szűz vagyok. Egyetlen barátom volt kicsivel több, mint egy hónapig.

Rohadtul nem érdekelnek a szexkapcsolatok (én elítélem), az egyéjszakás kalandok (szintén elítélve).

Szóval nem, nem csak azok írják, hogy hülyeség, akik mindent megkapnak.

2011. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen hülyeség, ezt általában azok szokták hangoztatni, akik a felnőttkorukat robotként képzelik el, avagy reggel munkába be, este munkából ki, szórakozásra, egyébre idő nincs, nyögik a hiteleket, a gyereknevelést, aztán netán alkoholisták is lesznek, vagy mittudomén. Mint a mai felnőttek 60-70%-a, csak rájuk kell nézni, hogy lássuk, mennyire meg vannak keseredve. A többség tudja, hogy neki is ez lesz a sorsa, ezért minden tartalékját idejekorán ellövi, hátha később már nem tudja. Na de pont ez fogja előidézni a robotjövőt... Meg sem próbálják a jövőjüket megváltoztatni! Ez a szomorú.

Na meg oké, hogy _inkább_ most hibázzon, mint 3 gyerek és feleség mellett (ugye, ahogy szokják mondani), na de az "inkább" nem azt jelenti, hogy "muszáj"! Egy szinttel jobb a korai hibázás, mint a későbbi, na de a legjobb szint az egyáltalán nem hibázás, és miért nem lehet erre törekedni? Az okos ember tud más hibájából is tanulni, nem kell azokat mindenáron elkövetni. Valami irdatlan logikai képzavar van manapság az emberek fejében, és nem mondom, hogy ennek nincs köze a remekcsodás oktatási rendszerünkhöz...


Ezt bizonyítják a szexuális dolgokban felhozott leggyakoribb érvek is. Észrevehető, hogy kb mindenki szóról szóra ugyanazt mondja, pedig egy icipici gondolkodással meg lehet cáfolni őket. Sőt, a cáfolat az érvben önmagában is benne rejlik.

Az egyik, amit itt is olvastam, az összehasonlítás hiánya. Hogy, jaj, ha csak egyvalakivel szexel, nem fogja tudni mi a jó. Khm, nade... azért csak el tudja dönteni valaki, hogy amit csinálnak, az most jó-e vagy sem... Ha jó, akkor jó, minek hagyja abba? Ha meg nem, akkor van pici szája, tud szólni.

A második az, hogy szüzen okvetetlen mindenki szerencsétlenkedik. Egyrészt dehogyis. Másrészt, ha eleinte Szíved Választottja mégis, akkor mivan? Megtanítod. Ráértek, nem? Ha meg emiatt otthagynád, akkor most ki lett rekesztve a kapcsolatokból, mondván tapasztalatlan, és ezért senkinek sem kell? Ez kicsit olyasmi, hogy a pályakezdő dolgozók sehol nem kapnak állást, merhogy tapasztalat kell. De akkor hol szerezzenek tapasztalatot?... Harmadrészt meg a lelki része a dolognak felül tud emelkedni bármiféle testiségen. Na persze ehhez érett lélekre van szükség...

Harmadrészt meg a vádirat-effektus, avagy hiába mondasz mást, majd hasonulsz. Avagy hiába mondom, hogy márpedig nekem tényleg nincs másra szükségem, neeem, nem, majd 20 év múlva rájövök, hogy mit hagytam ki, és majd rossz lesz nekem. Itt megint előjön a sablonbirkaság, miért kéne mindenkinek ugyanúgy élnie és gondolkodnia? Pláne így... Ismerem magamat annyira, hogy tudjam, hogy _nem_ fogom megbánni eme döntésem. (Mert így döntöttem, nekem egyetlen ember kell csak, akivel leéljem az életem, és úgy néz ki, megvan. Eközben a legtöbb gyikes alapigazságot röhögve széttörjük.)

Van még több is, most csak néhányat válogattam ki. A legnagyobb baj az, hogy sablonosan gondolkodnak az emberek, és képtelenek kitörni egy nagyon szűken korlátolt helyről. Azt meg még hozzá kell tennem, hogy X éve (X>20) kb senkinek eszébe nem jutott volna ez, nem hogy még hirdesse is. Nekik sikerült... Persze, akkor is voltak léhábbak, de nem az volt az elvárt, és nem ilyen hülye kifogásokkal takaróztak, a felelősség szót hírből sem ismerve. Nagyrészt.

2011. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Én pedig 3:01-es vagyok. Szerintem sem arról van szó, hogy ki mit kap meg... Érzelem nélkül én nem szexelek és kész. Fiú létemre ez lehet gáz vagy ilyesmi, de ez van. Ha szeretek valakit, akkor pedig csak Ő van, és nem érdekel milyen lehet mással. Vannak az embernek szükségletei, mindenkinek hiányzik a szex aki egyedülálló, de ez nem jelenti azt, hogy most akkor fűvel-fával... Persze nem azt mondom, hogy aki ilyen, az "rossz", csak én máshogy gondolkodom.
2011. ápr. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

12.14

Neked szövegértelmezési nehézségeid vannak, úgy látom. Leírom még egyszer: az nevezi hülyeségnek, aki PONTOSAN ANNYIT KAP, AMENNYIT SZERETNE. Hogy ez egyetlen partner-e vagy száz, az már egyénenként erősen változó.

Te azt írtad, hogy nem érdekelnek sem az egyéjszakások, sem a szexkapcsolatok, tehát nincsenek is. Rendben van. Viszont, ha akarnád, akkor lehetnének, de neked nincs ilyen igényed. Na itt a lényeg. Nincs hiányérzeted, mert nem kellett lemondanod semmi olyanról, amit szerettél volna. Ellenkező esetben elég kutyául éreznéd magadat, azt garantálom.

Amúgy, ha érdekel, 25 voltam az elsőnél, holott már 18 évesen szerettem volna. Nem volt jó érzés.

2011. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

12:04-es vagyok

Az első mondatod így szólt:

"Aki azt mondja, hogy hülyeség, az még sohasem élte át a kiéhezettség érzését. "


Ez nem azt jelenti, hogy sosincs ilyen érzés. Sőt. Csak sokkal jobban zavar engem, hogy nincs párom, mint hogy a szex-részével foglalkozzam, mert nekem nem ez az első. De attól még nem jelenti azt, hogy nem létezik egyáltalán a vágy.



De értem, miről beszélsz.

2011. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

"De értem, miről beszélsz."


Örülök neki! Ha majd lesz barátod, szexelj vele nagyon sokat, ezt tanácsolom neked! :)

2011. ápr. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!