Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Tényleg ez kell?

Figyelt kérdés

Chaten írt nekem egy lány. Nem pasit keresett, csak beszélgetni akart, azt mondta. Megnézte az adatlapomat, amin fenn van, mennyit keresek. Az egyik első dolga volt megemlíteni, hogy lósz@r az az 50-100ezres kategória (van egy egyetemi diplomám, az a munkám, amit mindig is szerettem volna). Ehhez képest ő tanító lesz, ami szintén nem sikerszakma, de 2 keresetből ki lehet jönni. Ja, mert hogy házasodik, onnan jön a második. Hamarosan menyasszony lesz. 23 éves. Miii, hogy én nem akarok 24 évesen nősülni??? Ő 25-26 körül már családot szeretne. Igen, megtalálta az igazit. 24 éves. Az igazi, az olyan, akinek a hibáit 1 év után már észre se veszed. Volt már 3 és 5 éves kapcsolata, egyik se volt ilyen jó, mint vele 1 év után. A hibák... jó, persze, a pasi majd hízik, mert majd jól főz és eteti, ő is veszít az alakjából, mert szül, de ez nem fontos. Mi, belső hiba? Hát, olyan nincs a pasijának. Tényleg. Kitalálja a gondolatát, mindig vesz ajándékot, kedveskedik, ... mi kell még?


A csaj a "hibákat" először egyedül a külső tulajdonságokra értette. Amikor azt mondtam neki, az érett, magabiztos és boldognak látszó lányokat szeretem, ezek pedig 25-26 alatt nem nagyon alakulnak ki, azt válaszolta, túl válogatós vagyok. A fizetésemre meg egyből beszólt. Lányok! Tényleg ez kell? Egy jól kereső pasi, aki kiszolgál, gyorsan család, gyerek, aztán meg is van a program 20 évre előre? Semmi több, amiben benne lenne az egyéniségetek, a saját életetek? Csak lefuttatni az ősrégi programot? Pasi, házasság, ház, kocsi, gyerek, óvoda, iskola...? És utána mi lesz? Sőt: előtte mi volt???


Tudom, tudom, a chat nem reprezentatív minta a női népesség egészére nézve, ez az egy szerencsétlen meg pláne, de azért szeretnék megnyugodni, hogy nem olyan gyakori az ilyen.


24 F


2011. márc. 26. 00:45
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
22%

Őszintén? Nem tudom kinek mi kell, csak azt tudom hogy nekem nem ez, és nem is értem az ilyeneket.

És leginkább azt nem értem minek az embereknek annyi pénz, mi a fenének akarnak mindig minél többet. Azt hiszik attól boldogabbak lesznek? Hát akkor marha nagyot tévednek. Vagy annyira unalmas semmitmondó életük lenne, hogy az egyetlen boldogságuk a pénz meg a tárgyak/szolgáltatások amire elköltik? Akkor csak sajnálni tudom őket. Minimálbérből nyugisan meg lehet élni, főleg ha ketten is dolgoznak.


25L

2011. márc. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim válasza:
65%

nyugisan megélni, vagy ÉLNI szerintem nem ugyanazt jelenti. nem azt mondom, hogy feltétlen egy csomó pénz kell ahhoz, hogy jól érezd magad, de én speciel szeretek az életben minél több dolgot kipróbálni, utazni amennyit csak lehet, új sportokat kipróbálni, változatos ízeket, italokat megismerni, és ha tetszik, ha nem ezeket pénzért adják, méghozzá sokért.

ha vannak vágyaid, álmaid, céljaid, azokhoz pénz kell. lehet csak én vagyok túl izgága, de ez a tisztességben, létminimumon való megöregedés nekem a legnagyobb rémálmom.

2011. márc. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

"Pasi, házasság, ház, kocsi, gyerek, óvoda, iskola...? "


Mert ezen kivul hosszu tavon mi fontos? Majd a bulibol a haver lesz a fontos vagy mire is kellene torekedni? Nem ertem...


Tenyleg nem volt szep dolog, hogy beszolt neked a fizetesedre, mert semmi koze hozza, hisz a te dolgod, de mondd mar meg, hogy miert kell visszaszolni ilyen demagog szoveggel, keserusegbol? Ird mar le, hogy mi az, ami neked fontos az eletben! A te dolgod, ha nem akarsz csaladot, de nehogy mar mindenkinek ugy kelljen elnie, hogy te latod jonak.


"Egy jól kereső pasi, aki kiszolgál, gyorsan család, gyerek, aztán meg is van a program 20 évre előre?"


Igen, nekem ez kell azzal a kulonbseggel, hogy a ferjem nem szolgal ki. Igaz, jol keres, de en teljes mertekben mindent beleadok a kapcsolatunkba szinten, semmi kihasznalas nincs ebben! Ha faj az igazsag, nem masban van a hiba...nektek ferfiaknak mi kellene?! Neked kellene elgondolkodnod inkabb.

2011. márc. 26. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Pontosan mi kelljen még? Hírnév, bulizás?
2011. márc. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 szamóca. ***** válasza:
95%

az egy dolog hogy utazni meg minél több dolgot kipróbálni. de testközelből láttam hogy tesz tönkre családokat és embereket a kevés fizetés. nem kell itt csövesekre gondolni, mindennapi emberek akik köztünk élnek. Köztünk élnek, de már fizetés utáni második héten vegetálnak, mert nem marad hó végére. persze, a boldogsághoz nem CSAK ez kell. de ha a hónap több mitn felében azon stresszel mindenki, hogy mit is fog adni a gyereknek hó végén enni, az tönkreteszi a boldogságot, kapcsolatokat, életeket. és ez még a "normális" családi kép, apa anya kétgyerek, minimálbér, hitel nincs.

aztán lehet itt dobálózni hogy mert akkor nem kell tévé meg internet, ami igaz, (bár próbálj meg talponmaradni net nélkül a mai világban) de ezek már nem számítanának luxuscikknek.

Aki azt mondja hogy a pénzt egyáltalán (!) nem számít, az még nem állt igazán szarul anyagilag. számít. nem kell belőle sok, de a megélhetésre kényelmesen elégnek kell lennie.

2011. márc. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
De utazni sem mindenki szeret. Mindenki mas. En tul sokat utazom hazaskent is, a csalad meglete nem feltetlenul meghatarozo ebben...
2011. márc. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
akkor máshogy fogalmazom, az utazás csak az én saját példám volt. mondjuk úgy, hogy valamilyen luxusra az embernek szüksége van, ami kimozdítja az állóvízből. nekem ez az utazás, és a többi amiket leírtam, a kíváncsiság visz előre. de mondjuk ez a luxus lehet "csupán" egy közös vacsora, meglepetés a szeretteinknek, meglepetés magunknak, egy új ruha, ilyesmik. és a csendes megélésbe ez nem fér bele.
2011. márc. 26. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
95%

"Minimálbérből nyugisan meg lehet élni, főleg ha ketten is dolgoznak. "


Ja, ha van olyan szerencséd, hogy örökölsz egy full berendezett lakást, amiben nem fog kijönni 50ezres gázszámla, meg nem eszel sokat, nem akarsz változatosan öltözködni, és az ismerősödék nyaralója megfelel, ahova busszal mégy el évente egyszer. Akkor meg. Amúgy meg nem.

Te próbáltál már megélni minimál bérből, vagy még nem költöztél el otthonról és nem tudod mi mennyibe kerül? Ha magad vagy, kifizeted a számlákat, veszel egy bérletet, mert minimál bérből se megvenni, se fenntartani kocsit nem lehet, és kb. két hétre marad kajapénzed, de akkor sem jó kajákra. És akkor még albérletet meg lakáshitelt nem is álmodhatsz. Arra meg majd elmegy a másik minimál bére. Önerőre meg spórolni abból nem fogsz. Szép nyugis élet. Na jó, aláírom egy szabolcsi lepukkant falusi házat lehet össze tudsz hozni belőle, de Pesten esélyed sincs. Max. valami eldugott helyen egy 40 négyzetméteres albérletre jó két minimálbér.

2011. márc. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
90%

"Amikor azt mondtam neki, az érett, magabiztos és boldognak látszó lányokat szeretem, ezek pedig 25-26 alatt nem nagyon alakulnak ki, azt válaszolta, túl válogatós vagyok."


Én csak ezen akadtam ki :/

De ez magyarázza azt is, hogy miért elégszik meg ennyivel, miért csak ennyiben látja az életét a pasijával. Mert neki tényleg csak ennyi az igénye.


Én is úgy vagyok, hogy az egyetemi diplomámmal, amit szenvedélyből szerzek (t.tudomány), elmegyek külföldre dolgozni, mert azért nem szeretnék éhen halni sem, annyit talán nem ér meg. Szerencsére mondjuk én bebiztosítottam magam, ha ez nem jön be, ott van két másik szakma, amit szenvedélyből tudok végezni, mindkettő iszonyat jó feszültséglevezető, kihívás, és a hobbim. Én így gondolkozok. Nagy pechemnek kell lennie, ha három lehetőség közül, amit imádok, egyik sem válna be külföldön. Viszont ITT, Magyarországon éhen dögölhetnek a tudósok is, és minden olyan szakma emberei, amik az én szívemhez közel állnak...

Úgyhogy ebben nem értek egyet veled. Annyi pénz addig jó, amíg egyedül élsz, és még állatod sincs.


Egyébként nem, nem CSAK ENNYI kell. Nekem sok szenvedélyem van, és sokféle sportot szeretek ill. vannak, amiket mindenképp szeretnék kipróbálni. Stb. Ezek nekem nagyon fontosak! És ezekből egy életre való izgalmas programot lehet kihozni.

És a szellemi beöntés, amit egymásnak adhatunk, szintén első helyen áll.

És nem pénzes pasi kell, hanem olyan, akinek megvan az anyagi biztonsága, árnyalatnyi különbség azért ugye kiolvasható :) De ezek majd akkor lesznek fontosak, ha eljutunk addig a pontig, amikor tényleg szeretnénk családot. Mert ahhoz elengedhetetlen.


Nálam például 4 nagyon boldog és kiegyensúlyozott év után merülhet fel az ötlete az eljegyzésnek. Az ötödik évforduló után esetleg házasság. Biztosra akarok menni.

Bár én gondolkozhatok így, mivel csak 21 éves vagyok, de nem hinném, hogy 28-30 éves koromban be fogok pánikolni, mert még senki nem húzott gyűrűt az ujjamra :D


Örülsz a válaszomnak azért Kérdező? :P

2011. márc. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
19%

Hát erre nem is tudok mit mondani. Nem kell törődni az ilyen csajokkal, sz.rd le.

Én pl. nem vagyok ilyen. Gondolom akkor vannak még más lányok is, nyugi. Nem tudom, az eddigi hozzászólásokat nem olvastam női ismerőseim pedig nincsenek :D

Nem tudok mit mondani tényleg, én az ilyen embereket kerülöm aztán továbblépek, nem pazarolom rájuk az időmet.

Nem érdekel mit csinál, bár azért megértelek, néha engem is felhúz az ilyesmi. Egyszerűen nem fér a fejembe!


Rendesnek, értelmesnek tűnsz ezért hiszem, hogy bármikor képes leszel kiszűrni a hozzád illő csajokat. Ezért felesleges aggódnod, tuti találsz majd magadnak valakit. Nem minden nő ilyen förtelem, mint a szóban forgó példány.


"az a munkám, amit mindig is szerettem volna). " Nekem pl. ez számít. Ez csodálatos dolog! Biztos megkérdezném miaz, hogy sikerült elérni stb. Én is arra vágyom, hogy az legyen a munkám amit szívesen csinálok és egyben a hivatásom, hobbim is.

Másrészről nyilván kiegyensúlyozottabb is vagy, ha nálad ez így összejött. Ez tök jó. Öröm ilyen emberrel találkozni.

Pénz meg... hát nem tudom, nekem eléggé számít de csak mert még most is eléggé kínlódunk emiatt és mindig szegények voltunk. Így én pl. törekszem arra, hogy minél többet keressek. De ettől függetlenül teljesen lényegtelen. Az érdekel legkevésbé, hogy a kiszemeltem mennyit keres.


A csaj tanító lesz? Az tanárt jelent, ugye? Úristen!!!!!

No comment.


Szerintem az ilyen h.lye pics. azért hiszi tökéletesnek a párját, mert annyira felszínes, hogy sok dolgot nem is képes meglátni benne. Vagy kitudja az is milyen üres, felszínes hapsi...


Az egészet nem értem. Nekem az a legutolsó, hogy a pasi kedves legyen velem, ajándékokkal halmozzon el stb. Kit érdekel ha nem teszi? Az fontos, hogy érdekesnek találjam és jól kijöjjünk, legyen közös téma, közös elfoglaltság. Illetve szeressen, akarjon velem lenni ilyesmik.


"Tényleg ez kell? ... program 20 évre előre?" Drága kérdező... :) Nem vetted még észre, hogy az emberek 80%a totál birka? Semmi egyéniség, semmi saját gondolat. Tőle/tőlük ennyi telik. Nevess rajta és ennyi. Én is ismerek ilyen embereket. Annyit tehetek, hogy elkerülöm őket és igyekszem más társaságoz keresni magamnak, hogy lehetőleg ne is lássam őket soha.


Egyébként eléggé úgy tűnik, hogy az ilyennek a pasi csak egy kiegészítő, egy eszköz. Elveteti magát vele, gyereket csináltat vele stb. Na de az a tag se semmi, aki ilyen csajjal beéri! Vagy nem tudom, lehet van jó oldala is. Én mindenesetre nem bírnám ki...


Bocs, hogy sokat írtam és a stílusért is elnézést kérek. Csak rettentő álmos vagyok és ilyenkor lazábbra veszem.


21L

2011. márc. 26. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!