Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megéri erőlködni, vagy inkább...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megéri erőlködni, vagy inkább ne erőltessük?

Figyelt kérdés

Szóval. 15 éves vagyok, a barátnőm 14. Már két éve együtt vagyunk, mind a ketten elég felnőttes életfelfogással rendelkezünk. Jól elvagyunk, és van köztünk vonzalom és szerelem is. A helyzet viszont az, hogy semmi sincs, amit közösen tudnánk csinálni. Egy-egy séta még elmegy, de utána nincs ötletünk, hogy mit kéne csinálni.


Leginkább azért kellene valami, mert.... nos, nem tudunk beszélgetni. Egyszerűen nincs közös témánk, elég sok mindenben különbözik a véleményünk és az életről alkotott sajátos képünk is ütközik. Viszont ezt elfogadjuk, és tudjuk, hogy ez van, el kell ezt fogadni. Ugyan sokszor győzködjük a másikat a saját igazunkról, de eddig egyikőnknek sem sikerült sajátos eredményt elérni.

Lassan ott tartunk, hogy nem is találkozunk, mert nem tudunk miről beszélni, nézünk el egymás feje mellett, és eltelik 20 perc így, aztán egyikőnk lelép, mert tudjuk, hogy ez így nem jó.


Ha lenne közös program, közös hobbi, akármi, máris sokkal könnyebb lenne beszélgetni. Főleg olyan dologról, ami nem egy konkrét, adott, keretek közt lévő foglalkozás (pl. sakk), hanem olyan, ami naponta, hetente újul, új dolgok kapcsolódnak hozzá és ezekről aztán lehetne beszélni.


A barátnőm nagyon félénk lány, ezért pl. a tánc és hasonló közös tevékenységek alapból ki vannak lőve. Én még a meditációra és a jógára gondoltam, mert az még össze is kovácsolna minket, de sajnos Ő nem hajlandó belemenni. Nem fér bele a személyes életképébe. A túrát szerintem sokan javasolnák, azzal viszont az a gond, hogy Ő a város szívében lakik, és az anyja nem engedi el őt messzire (még nálunk sem járt, mert 20-30 percre lakom tőlük).

Szeretjük egymást, nagyon is, de egy kapcsolat nem kapcsolat úgy, hogy ülünk és hülyén nézünk kifelé a fejünkből, egymással szemben, ha van szerelem, ha nincs. Úgy érzem hogy mind a ketten kezdjük megelégelni ezt a helyzetet, és már kb. 5-6 hónapja minden nap gondolkozunk azon, miről tudnánk beszélni és mit csinálhatnánk közösen. Sajnos úgy gondolom, hogy nem vesszük elég komolyan ezt a dolgot, és félvállról vesszük az egészet, ezért nem tudjuk a helyzet súlyát felfogni, így aztán nem vagyunk érdekeltek abban, hogy erőlködjünk közös témán.


Van valami ötletetek? A hosszú kérdések általában "elrettentik" azokat, akik hülyeséget akarnak válaszolni, hisz nem húzzák az idejüket percekig olvasással. De azért megkérlek titeket, értelmeset válaszoljatok (bár aki értelmeset akar, az azt is fog, aki nem, azt felesleges kérni).


2011. márc. 3. 18:10
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
de akkor nem mindennap találkoztok ?
2011. márc. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
Áh, dehogy... jó, ha két-háromhetente egyszer, annyira lecsökkent az igényem rá, hisz nem is beszélünk rendesen és semmi testi érintkezés sincs. Ezért Ő inkább msn-en oldja meg a beszélgetést.
2011. márc. 3. 19:57
 23/40 anonim ***** válasza:
hmm... akkor szerintem hagynotok kéne egymást...mond meg neki, ezek alapján amit itt összeírtál, hogy ez így nem fog menni..
2011. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
talán belátja, hogy ez így neked nem jó..
2011. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:

ahogy így olvasom a kommenteket is, szerintem nem túl jó dolog ez... mondom, szerintem ez "beteges" kötődés...

manapság a fiatalok inkább az interneten keresztül (gondolok itt facebook és egyebek) érintkeznek egymással, és szerintem ez nem megoldás. főleg nem egy párkapcsolatban. ez így nem egészséges. lelkileg legalábbis elég ártalmas, ha érted mire gondolok...8(

2011. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim válasza:
elgondolkodtam és talán nem lehet, hogy csak azért nem szakítasz vele, mert nem akarod megbántani őt? én nem ismerlek, de nem lehet, hogy ez itt a baj?
2011. márc. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:
De, főként ez is baj. Nagyon nem akarom megbántani, az utolsó dolog amit kívánnék egy ilyen kétségbeesett lánynak hogy még én is kidobjam. De valamit kell tennem...
2011. márc. 3. 20:06
 28/40 anonim válasza:

akkor találd meg az aranyközéputat=)

biztosan neki is vannak nagyon jó barátai, akik szívesen vigasztalnák meg ilyenek. most nem azt mondom, hogy azonnal menj és szakíts vele, mert ez ártalmas a lelketeknek:S

előbb-utóbb pedig elfelejti ezt az egészet. mondd meg neki, hogy lehettek még nagyon jó barátok, támogatni fogod, csak szabad szeretnél lenni 8D

2011. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim válasza:

nem tudom, remélem nem fogsz hülyének nézni, hogy ezt mondom, de szerintem nincsenek véletlenek, és talán azért találkoztál ezzel a lánnyal, hogy segíts rajta. és az is lehet, hogy segíteni próbáltál, de valahogy összekuszálódtak a szálak... és ez így nem jó. lehet, hogy egy kicsit háttérbe kéne húzódnod és akkor egy kicsit megerősödne.

ha szakítani akarsz vele, akkor azt fokozatosan tedd, kezdd mondjuk ezzel az "árnyékká válásos" dologgal:D

(egyébként könyveket írni jó dolog xD)

2011. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:

nem tudom, remélem nem fogsz hülyének nézni, hogy ezt mondom, de szerintem nincsenek véletlenek, és talán azért találkoztál ezzel a lánnyal, hogy segíts rajta. és az is lehet, hogy segíteni próbáltál, de valahogy összekuszálódtak a szálak... és ez így nem jó. lehet, hogy egy kicsit háttérbe kéne húzódnod és akkor egy kicsit megerősödne.

ha szakítani akarsz vele, akkor azt fokozatosan tedd, kezdd mondjuk ezzel az "árnyékká válásos" dologgal:D

2011. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!